Lakiery do paznokci

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Mala_Mi » 26 paź 2013, 16:19

kurde ja to głupolek jestem, myślałam że piaskowy - w kolorze piasku czy coś :D
ja uwielbiam french manicure, zawsze sobie go robie gdy mam czas :)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: noodle » 26 paź 2013, 21:59

1. WIBO - kupuję często, są tanie i mają duży wybór kolorów

2. OPI - są bardzo trwałe, ale i też bardzo drogie, nigdy ich nie kupiłam, mam nimi pomalowane tylko wtedy, gdy idę do kosmetyczki, są baaaardzo dobre i mają ogromny wybór kolorystyczny

3. RIMMEL - ostatnio w Rossmannie kupiłam 2 lakiery z tej firmy, ta wersja 60 seconds, bardzo fajne kolory, dobrze się nimi maluje

4. ESSIE - moja koleżanka kupiła w sporej promocji na allegro i jest bardzo zadowolona, normalnie te lakiery są dość drogie, ale są podobno baaardzo dobre

Polecam powyższe :)

A co do lakierów "piaskowych". Miałam pomalowane na wesele koleżanki. Bardzo fajny efekt, ale jakoś nie mogę się przekonać do używania na co dzień. Przeszkadzała mi ich chropowata struktura.

Zanim wybiorę jakiś kolor bardzo często sprawdzam kolorki w google. To duże ułatwienie.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Raysha » 27 paź 2013, 07:30

A u mnie malowanie paznokci jest b. nieopłacalne. Starcza mi na 2-3dni. Przy robieniu worków żywieniowych, ciągle są narażone na odpryski. :neutral:

Marta86
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:28
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Marta86 » 27 paź 2013, 13:00

Egzistenz, z tego co oglądałam w necie to "czarno-kolorowe" chyba dają najlepszy efekt:) Gdybym miała taki kupić to chyba właśnie czarny:)
Zawsze może być gorzej. MezavantXL 2400mg,Imuran 150mg

Annq
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 06 paź 2013, 17:43
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: TL

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Annq » 27 paź 2013, 19:23

ooo w koncu mogę sie wypowiedzieć bo pracuje w drogerii :wink:
jeśli chodzi o lakiery to dosyć dobra są marki Sensique, Strong & Trendy Nails kosztują 5,99 i jak na swoją cene są fajne (de facto niektóre kolory są troszke gorsze jakościowo ale to delikatnie, czasem sie trafiają takie ktore nie tyle odpryskuja na bokach co ładnie sie ścierają ) Jesli moge coś odradzić to lakiery marki Catrice, przyznaje mają rewelacyjne kolory ale odpryskują tego samego dnia nie wspomnę już o jakimkolwiek kontakcie z woda.. lipa no chyba ze jakiś dobry utwardzacz by coś zdziałał.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Lemoni » 28 paź 2013, 01:26

Annq, zapomniałam, Catrice to największa tragedia w moim lakierowym dorobku! (chociaż mówię na podstawie jednej buteleczki - mistrzostwo odpryskiwania ;))
a Sensique są całkiem fajne, mam dwa i jestem zadowolona :). Tylko paleta kolorów mi nie podchodzi zbyt.
Echhh i kupiłam dzisiaj kolejny lakier, bo promocja kusiła ;). Nie było żadnego z 15 wypisanych odcieni Essie i w wybrałam taki, z którego ostatecznie nie jestem zadowolona :/.
Plusem jest to, że mieszając transparenty lakier z normalnym, uzyskałam śliczny odcień :). W końcu znalazłam zastosowanie przeźroczystego, skrzącego fioletu :wink:

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Lemoni » 29 paź 2013, 00:35


xksenax22
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2013, 22:26
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: xksenax22 » 09 gru 2013, 19:01

Ja często kupowałam z Avonu ;) i nawet nie narzekam, znaczy mogłyby być troszkę tańsze ale i tak jest nie źle. Skoda tylko że moje paznokcie się szybko łamią i rozdwajają ;( poradzicie coś ?

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Lemoni » 09 gru 2013, 19:23

Mnie pomogło odpowiednie piłowanie i polerowanie płytki oraz odżywka eveline 8w1. Uprzedzam jednak, że przy długotrwałym stosowaniu paznokcie robią się... dziwne. Nie wiem jak to opisać, robi się na nich taka jakby błonka schodząca? Może znacie lepsze odżywki bez formaldehydu lub jakieś naturalne metody, olejki itp. ;)?

A, i nigdy nie nakładam lakieru na "goły" paznokieć ;).

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: Lemoni » 09 gru 2013, 23:54

Ja tak mam na 2-3 paznokciach i podczas przeglądania paznokciowych blogów kilka razy trafiłam na ten sam problem. Teraz szukam i jedyne, co znajduję, to narzekanie na formaldehyd i onycholizę. To już lepsze moje problemy...
Dodam, że stosuję tę odżywkę nieprzerwanie od 1,5 roku może.

scierka
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:21
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Lakiery do paznokci

Post autor: scierka » 28 cze 2020, 11:53

Ja juz od jakiegos czasu nie maluje pazurków. Wiele lat nosilam tipsy i plytka zostala bardzo zniszczona. teraz uzywam tylko odżywki z bielendy, ona przywraca plytce zdrowy wyglad no i odpowiednia kondycje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”