Na jakie składniki w kosmetykach uważać?

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Na jakie składniki w kosmetykach uważać?

Post autor: ewkunia » 11 paź 2013, 14:49

Ten Cethapil przeklinam również. Poleciła mi lekarz, nie wiem po co, bo skład tragedia. No i zapłaciłam 50zł;/ Jako maniaczka składów kosmetyków, używam Alterrę lub babydream bez SLS, który powoduje, że moja skóra wygląda jakbym miała 80lat. Ostatnio Ziaja też wypuściła jakiś płyn do mycia ciała bez slsa. Bardzo uważam na kremy do twarzy, powiem szczerze, że moim zdaniem Babydream ma lepszy skład niż La roche lub Avene, ale mogę się mylić. Moja cera najładniej wygląda po kremie Babydream za 5zł, nie po Avene za 50;/
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Na jakie składniki w kosmetykach uważać?

Post autor: Naobie » 13 lis 2013, 21:08

dzięki dziewczyny za fajny temat bo właśnie jestem na etapie eliminowania "szkodliwych" kosmetyków :P
i to moje pytanie - ponieważ jestem w temacie początkująca i zanim opanuję który składnik jest szkodliwy a który nie (o ile w ogóle będzie mi dane dostąpić tego poziomu wtajemniczenia) powiedzcie mi czy jeśli kupię JAKIKOLWIEK kosmetyk z firmy Alterra to mogę mieć pewność że będzie ok? nie pytam czy będzie mi służył tylko czy będzie akceptowalny pod względem jego składu ;)
babydream to samo? też jest bezpieczna? i jaka jeszcze firma? (fajnie mieć jakiś wybór:P)

swoją drogą gdzie kupić te a Alterry? tylko allegro itp czy jakaś drogeria/market oferują kosmetyki tej firmy?

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Na jakie składniki w kosmetykach uważać?

Post autor: Naobie » 24 lis 2013, 20:34

Dzięki Misia :)
byłam w rossmanie i póki co kupiłam balsam i krem do twarzy z Alterry :) testowałam - uczulenia nie mam na nie zatem poużywam nieco i zobacze czy mi odpowiadają. Jeśli tak to przetestuje inne rzeczy od nich - widziałam szampony, żele, kremy.
Najgorzej z kolorowymi kosmetykami - używam fluidu i ciekawa jestem czy dostane coś mniej chemicznego ;)

katarina
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 09 sie 2012, 17:47
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

Re: Na jakie składniki w kosmetykach uważać?

Post autor: katarina » 24 lis 2013, 23:08

Ja staram sie kupowac kremy, ktore mają najmniej parabenow i metylohexyli itd albo na ostatnich miejscach w składzie. Moja skora jest bardzo dziwna:-) lubie zel do mycia twarzy z clareny i balsam z jonssona 24 bo po nim chociaz skora mnie nie swedzi :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”