Pomadki ochronne

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
katarina
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 09 sie 2012, 17:47
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

Re: Pomadki ochronne

Post autor: katarina » 15 sie 2013, 12:42

Ja uwielbiam nivea truskawkową bo ma super kolor:-)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomadki ochronne

Post autor: Natuśka » 15 sie 2013, 14:29

Ja z całego serca polecam apteczne pomadki z Oeparolu! :D Cena ok. 7 zł, ale gdy jest promocja to można i za 4 kupić :mrgreen:
Bardzo fajna konsystencja, są różne rodzaje: malinowe, mango i balance z olejkiem z wiesiołka. Stosowałam tę ostatnią i jak dla mnie bomba!
Bezbarwna, w sztyfcie, trwałe opakowanie (w sensie twarde, solidne jest), długo pozostaje na ustach, nie ma uczucia piasku na ustach, zapach jest niedrażniący, bardzo przyjemny :wink: Generalnie jestem wrażliwa na zapachy i nie przepadam za owocowymi i mocno zapachowymi pomadkami/szminkami/balsamami do ust...

2 razy kupiłam z Alterry, w sumie nie były złe, ale... rozpłynęły się i połamały... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Pomadki ochronne

Post autor: noodle » 15 sie 2013, 15:26

Jestem wielką miłośniczką wszelkiego rodzaju pomadek do ust. Stosowałam różne od Carmexu, po Nivea, BeBe, czy Neutrogenę.

Jeśli chodzi o Carmex - dobrze nawilża, szczególnie zimą; ma co prawda nietypowy smak, ale naprawdę jest dobry.

Nivea ma bardzo dobre 'smaki' i również dobrze nawilża. Chociaż tu zależy od rodzaju pomadki. Byłam zadowolona z "vitamin shake".

BeBe to chyba najsłabsze z tych, których używałam. Ładnie pachną, ładnie wyglądają na ustach, ale nie ma jakiegoś specjalnego efektu.

Neutrogenę używam baaardzo długo. Pomocna była szczególnie zimą. Szczególnie byłam zadowolona z tej z SPF 20. Moja koleżanka miała SPF 4 i nie była tak zadowolona. Kiedy spróbowała tą pierwszą, bardzo jej się spodobała. Doskonale nawilża, doskonale wpływa nie tylko na usta, ale też na kąciki ust, czy ich obrzeża.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Pomadki ochronne

Post autor: kalka_96 » 15 sie 2013, 16:14

Ja także polecam Neutrogenę. bezzapachowa i świetnie nawilża, na zimę jest idealna.
Nivea mi nie pasuję, są dla mnie jakieś takie nie fajne, każdy zapach mi nie pasuje :/
Carex miętowy i owocowe są fajne, mrowią usta po nich,
jednak u mnie nie pierwszym miejscu jest neutrogena.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Pomadki ochronne

Post autor: taloca » 15 sie 2013, 20:19

Na zimę kupiłam sobie pomadkę ochronną Flos Lek seria na zimę. Konsystencję moim zdaniem ma trochę za twardą zimą i za miękką latem :lol: poza tym ma jakiś zapach którego nie określę bo nie potrafię, ale polubiłam ten zapach, smak ale ja to zawsze zlizuję z ust błyszczyki szminki itd. bo lubię te chemiczne smaki :E Na mnie działa idealnie wręcz uratowała moje bolące czerwone usta i na pewno na zimę znowu ją kupię bo najważniejsze są efekty :) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35235
Oprócz niej też polecam Neutrogenę.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pomadki ochronne

Post autor: Naobie » 15 sie 2013, 21:00

ja tam już wypróbowałam duuużo pomadek i najbardziej odpowiada mi najzwyklejsza, niebieska Nivea. Po każdej innej gdy mam mocno przesuszone usta po posmarowaniu pomadką szczypią mnie co doprowadza mnie do furii :P ew zwykły krem nivea też daje rade ale tu faktycznie nie zawsze się da bo nie zawsze czyste łapki pod ręką ;)

kiedyś był jeszcze taki wyciskany z malutkiej tubeczki balsam do ust o zapachu egzotycznym (z AA lub Nivea) i był bardzo bardzo fajny ale niestety więcej go nie spotkałam

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomadki ochronne

Post autor: Natuśka » 15 sie 2013, 21:31

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Taaaak, baaaardzo dobry przelicznik, baaaardzo :mrgreen:

Koniec OT
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Pomadki ochronne

Post autor: taloca » 18 sie 2013, 11:46

Dzisiaj byłam u siebie w Rossmanie i pomadek Flos Lek tam nie ma. Były oczywiście Isany i Neutrogena też była. Znalazłam sobie skelpy w mojej okolicy gdzie te kosmetyki powinny być jutro sprawdzę czy są http://sklep.floslek.pl/139,mapa.html
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomadki ochronne

Post autor: Mala_Mi » 19 sie 2013, 18:45

Misia, taaaak wiśniowa nivea :roll: :zakochany:
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Pomadki ochronne

Post autor: Lemoni » 19 sie 2013, 19:54

nivea wiśniowa jest dostępna w drogeriach, często pakowana po 2 sztuki (nie wiem czemu akurat tak).
Ja używam neutrogeny, bezimiennej pomadki od dermatologa - taka wazelina w sztyfcie, strasznie miękka, poza tym spoko i pomadki pachnącej w słoiczku. czaję się na nivea fruity shine (czy jakoś tak), szkoda, że nie ma jednego smaku, który ślicznie wyglądał na ustach (chyba pink grapefruit?). Ajj, kiedyś miałam pomadkowego bzika, i w każdej torebce, kurtce i kieszeni po sztyfcie ;).

pamiętacie może niveę mandarynkowo-waniliową ;>? nie kojarzę, czy jeszcze jest dostępna, pachniała pięknie i barwiła usta na żółto :D

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Pomadki ochronne

Post autor: Lemoni » 19 sie 2013, 21:57

Możliwe, że to nie ta. Nowa seria, jak sama nazwa wskazuje, błyszczy się ;). Ale widziałam je wiele razy, może nie w każdym rossmannie? Natura?
Na pewno były w selgrosie :razz:

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Pomadki ochronne

Post autor: Lemoni » 19 sie 2013, 22:24

Wiem, o jaką Ci chodzi, nie zdziwiłabym się, gdybym w starych gratach znalazła swoją :neutral: . Jakoś zawsze żal było mi wyrzucać pomadki, mimo przeterminowania :razz:

Jeśli natknę się na starą wersję w sklepie, mogę Ci kupić i wysłać :D. Ale faktycznie ten dwupak to blyszcząca wiśnia :/.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Pomadki ochronne

Post autor: noodle » 20 sie 2013, 07:51

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Miałam ją! Była rewelacyjna! :roll:
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Pomadki ochronne

Post autor: kalka_96 » 20 sie 2013, 18:44

teraz mi się przypomniało o jeszcze jednej pomadce, a właściwie balsamie do ust, który kiedyś miałam. w ładnym eleganckim opakowaniu, bez zapachu i świetnie nawilża, nie kruszy się i ogólnie jest fajny.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37895
tylko cena trochę duża, ale naprawdę warto

xksenax22
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2013, 22:26
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomadki ochronne

Post autor: xksenax22 » 09 gru 2013, 19:14

Ja mam od zawsze problem z pękającymi ustami. Przerobiłam już tysiące pomadek i jakoś szczególnie nie mogę wyróżnić jednej. Z Nautrogene była dobra to pamiętam ;) Warto ją wziąć pod lupę ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”