sucha skóra dłoni

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

sucha skóra dłoni

Post autor: nataliak71 » 14 lis 2012, 15:04

moje dłonie są dosłownie popękane od suchości, macie jakieś super-cudne sposoby na pozbycie się tego problemu? bardzo często kremuje ręce, ale niewiele mi to pomaga, a używałam już wielu kremów i nic a tak bardzo brzydko to wygląda :smutny:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Natuśka » 14 lis 2012, 15:27

Ja mam tak co jakiś czas... :neutral:

Też kremy, oliwki, maski i nocne czary- mary w rękawiczkach nie do końca dały radę.
Poszłam do dermatolog i dała mi receptę na robioną maść z wit. A i faktycznie jakoś mnie z tego wyprowadziła.
Teraz ten problem pojawia się, gdy zaczynam zajęcia w szpitalu (środki dezynf. i te sprawy). Poleciła mi krem barierowy z Emolium, albo Cetaphil do rąk. Wiem, że ten ostatni ma fajny tańszy odpowiednik, który nie odbiega od oryginału :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 04 gru 2011, 10:39
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: wisnia » 14 lis 2012, 15:41

Jeśli chodzi o dłonie to wypróbowałam ogromną ilość kremów. Nawet sprowadziłam z Ukrainy krem, który "pomaga na wszystko" gówno prawda. Jedynie co mogę polecić to Dernilan z firmy Herbapol kupiony w aptece. Jest to wprawdzie maść, która się ciężko wchłania więc najlepiej ręce włożyć do bawełnianych rękawiczek. Również można go stosować na stopy.
Jako jedyny w miarę mi pomógł, więc może akurat Wam się uda z tym produktem :)

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 04 gru 2011, 10:39
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: wisnia » 14 lis 2012, 16:00

A bym zapomniała kiedyś moczyłam ręce w wywarze z siemienia lnianego. 20 min dziennie. Pomagało :)

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: nataliak71 » 14 lis 2012, 16:55

dzięki :) o parafinie słyszałam, że jest niezdrowa ponieważ skóra jakby się od niej uzależnia i potem wysycha jeszcze bardziej, ale może to tylko plotki jakieś :zastanawia:
najczęściej gdy jest zimno to tak mi się robi bo w wakacje z dłońmi wszystko dobrze
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Lemoni » 14 lis 2012, 18:13

ja mam suche dłonie od izotretynoiny (ale nie ma już tragedii szczerze mówiąc ;)). teraz wypróbowuję balsam shea (dostałam niedawno), taki z mydlarni. cudownie pachnie i jest tłuściutki :). zobaczymy, jak efekty ;). obecnie jestem zadowolona.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Natuśka » 14 lis 2012, 19:03

A wspomnę jeszcze o tym, że od jakiegoś mieiąca stosuję masło do ciała i tak właściwie daje radę na ciało i na dłonie też :wink:
Nawet powiedziałabym, że jest lepszy od mojego aktualnego kremu do rąk :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

lorema

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: lorema » 14 lis 2012, 19:26

Mam problem ze skórą na dłoniach od bardzo dawna (najgorzej jest od jesieni do wiosny). Gdybym nie używała kremu, to skóra byłaby tak bardzo wysuszona, że robiłyby się małe ranki. Używam kremożelu, który mi pomaga, Bououet Nature z mlekiem kozim – Florina.

Awatar użytkownika
Munia1989
Początkujący ✽✽
Posty: 211
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:57
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Munia1989 » 29 mar 2013, 10:42

moim zdaniem najlepiej zastąpić mydła pachnące- zwykłym mydłem szarym. Ja tak robię już od kilku lat i zupełnie pozbyłam się problemu suchej skóry, nawet nie używam kremów do rąk, bo nie są mi potrzebne

Awatar użytkownika
reni13
Początkujący ✽✽
Posty: 150
Rejestracja: 29 kwie 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: reni13 » 29 mar 2013, 10:55

Natalik, mam to samo, bylam u dermatolog i polecila emolium i cetaphil.
Ja mam suche dłonie, skóre na nogach i skore twarzy.
I nienawidze sie kremowac! :-)
Powyższa specyfiki stosuję, ale minus jest taki, ze sa dosc drogie.
Na emolium teraz jest jakis rabat w super pharm.
diagnoza:maj 2011, mocne zaostrzenie, leki:Humira od lipca 2011, salofalk 3x2, encorton, imuran;operacja 2.01.2012, leki:Humira cd, mercaptopurinum vis, 1,5 tabl., od lipca 2012 odstawienie MP, powrót do Imuranu, wysypka znika...
Od listopada 2012 BEZ LEKÓW!!!

Od IV 2013, wyniki w końcu w normie :-)))
--------------------------------------
Koniecznie sprawdź, czy jeszcze
Rosną ci skrzydła u rąk
Nic nie trwa wiecznie
A więc, goń życie goń, goń, goń

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Natuśka » 29 mar 2013, 12:08

reni13 pisze:polecila emolium i cetaphil.
Yyy... Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. W sensie Emolium na dłonie, a Cetaphil na resztę ciała? Właśnie, ceny są powalające... U mnie np. Cetaphil do ciała się nie sprawdza, na dłonie z kolei kiedyś mi dermatolog dała z Cetaphilu krem do rąk. Nie kupiłam go, bo mnie cena rozwaliła, a pani w aptece zaproponowała mi jego odpowiednik i był świetny :wink:

A na suche ciało, nogi to kurcze...mimo, że po mleczku do ciała cała się kleję, to jakoś przy nim pozostaję :neutral:
Munia1989 pisze:zwykłym mydłem szarym.
Ale w kostce, czy w płynie? Bo mnie kostka wysusza :/ W płynie jest fajniejszy :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Cinimini » 29 mar 2013, 12:51

Ja mam straszne problemy z dłońmi. Wystarczą podstawowe prace domowe, a już mam wysuszoną, skórę pomiędzy palcami i na kostkach. Kremów do rąk zużywam tony, ale na ten jedyny jeszcze nie trafiłam...
Ostatnio stosuję krem z mocznikiem Kermuren 10% ok. 15 zł.
Zastanawiam się nad kupnem "nowości" którą widziałam w reklamie Regenerum do dłoni, olejek do paznokci już mam i jest ok.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Mamcia » 29 mar 2013, 21:29

Emoilum stosuję do mycia całego ciała i oczywiście do rąk -w domu, bo w pracy to wiadomo. Po zwykłym mydle chyba bym wyliniała. Do kąpieli dodaje olekjek - co podleci, a w cialo wcieram tony różnych balsamów. Efekt jest taki, że mogę włożyć coś ciemnego i nie rozsiewam wokół białego proszku, ale pergaminek zostaje.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kafka

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: kafka » 29 mar 2013, 21:39

Ja mogę polecic Ziaję nagietkową - tanio i skutecznie, przynajmniej dla mnie. Po wypasionych drogich balsamach i oliwce nigdy nie było tak dobrze jak po niej. Tylko grubaśne warstwy i często.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Miska Ryżu » 29 mar 2013, 22:51

tez tak mam. zima to najgorszy okres dla moich rąk. czerwone, suche i najlepiej jeszcze jak popękają.
szare mydło w kostce tak jak Natuśce, mi też wysusza skórę.
Najbardziej pomagają mi kremy z gliceryną, wszystkie kremiki 'nawilżające' w moim przypadku sa dobre na chwile i jak umyję ręce to zero efektu.

najbardziej mi pomagał zawsze krem do rak Glysolid - cos jak neutrogena formuła norweska ale bardzo fajnie się wchłaniał i rzeczywiscie efekt był. Niestety kupowałam go we Włoszech jak na narty jezdzilismy i robilam sobie zapasy na przyszłość a w tym roku nie pojechaliśmy i kremiku nie ma.

update
Tak na szybko teraz wpisałam w neta i mi wyskoczyło ze w PL można kupić coś takiego.
http://sprzedajemy.pl/wloski-krem-glyso ... rak,173467

Firma ta sama, nazwa tez ale moj był w tubce a ten jest w jakims pudełku - jest szansa ze to to samo :-)


znalazłam dostępny tu:
http://www.sklepzniemiec.pl/pl/p/Glysolid-balsam/360

i zaraz kupię i dam znać czy to się sprawdza.
bardzo sie cieszę, że ten wątek powstał bo juz kiedyś szukałam w necie tego kremu i nie było a tu proszę, taka niespodzianka. Ale no jeszcze nie wiadomo czy to to :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”