sucha skóra dłoni

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: maggie0278 » 30 mar 2013, 18:31

Ja tak jak Mamcia, stosuję emolienty Emolium albo SVR.
Kupiłam już dawno ale na baaaardzo długo starcza. Mam pod prysznic jak i do smarowania (kiedyś stosowałam Balneum, ale mniejsze ma pojemności i jest przez to mniej wydajne).
A do rąk miałam próbkę kremu Galenic z olejkiem arganowym, świetny był, pachniał deliktanie, ładnie wygładzał i pokrywał dłonie takim delikatnym filmem - jak taka niewidzialna rękawiczka. Świetny!
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Mamcia » 30 mar 2013, 20:34

I jeszcze jak się nasmaruje gróóóbbooo na wieczór to na noc bawełniane rękawiczki - takie z bazaru za 2 zł. I do prac domowych, prania, zmywania, sprzątania itp rękawiczki chirurgiczne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
Posty: 169
Rejestracja: 26 sty 2011, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: rosalyn » 01 kwie 2013, 01:17

Problem z rękoma mam od dawna i dla mnie najlepsza jest neutrogena, a do sprzątania oczywiście obowiązkowe rękawiczki.
Od jakiegoś czasu mam straszny problem ze skórą twarzy- schodzi wręcz płatami. Rozmawiałam z moja Panią ginekolog, która interesuje się też medycyną estetyczna i powiedziała, że wynika to z burzy hormonów w czasie ciąży. Muszę znaleźć na ten czas jakiś krem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Cinimini » 01 kwie 2013, 09:47

rosalyn pisze:Od jakiegoś czasu mam straszny problem ze skórą twarzy- schodzi wręcz płatami.
Ja mam podobnie, mam twarz tak "ściągniętą", napiętą, żę natychmiast po umyciu muszę się czymś posmarować. I tu wbrew pozorom z pomocą przyszedł mi mój ...maż :D. On jest ogólnie antykosmetykowy, ale ma b. wrażliwą twarz i już kilka lat temu dostał od dermatologa Cethapil Balsam-dermoprotector. Zaczęłam na wieczór stosować (wystarczyło kilka razy) tą emulsję i efekt jest świetny. Teraz to mój ratunek w tego typu sytuacjach. Fakt, że ten preparat jest dość drogi. Ale jest baaaardzo wydajny, nam we dwójkę wystarcza blisko na rok !. Buteleczka ma pojemność 300 ml, a konsystencję śmietanki do demakijażu, w związku z tym jest bardzo wydajny. Piotrek, jeszcze używa do mycia emulsji z tej serii.
Naprawdę polecam, aaa...tym balsamem też smaruje dłonie, bo on jest ogólnie
to ciała, ale my używamy głównie do twarzy.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Baby » 01 kwie 2013, 09:56

Cinimini, też go używam od dawna i jest super naprawdę. Mozna stosować pod makijaż. Jak ktoś ma bardzo duże problemy jak ja nawet zaleca się kilka razy dziennie. Teraz zakupię Cethapil DA Ultra - to mi także dr poradziła bo moja twarz pozostawia wiele do życzenia.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Piciu » 01 kwie 2013, 11:50

Cinimini pisze:ma b. wrażliwą twarz i już kilka lat temu dostał od dermatologa Cethapil Balsam-dermoprotector.
o właśnie to mój problem od zawsze.

Mam b.wrażliwą skórę twarzy a przy tym jest mieszana. Kombinuje na wszystkie sposoby z kremami..lecz jak nie wysuszy mydło lub inna emulsja do mycia, to krem zapycha.
Właśnie wyżej wymieniony Cethapil Balsam-dermoprotector skutecznie wyłagodził moją skórę twarzy , lecz niestety nawet niewielkie jego ilości zapychają ją oraz powoduje ,że się przetłuszcza ...więc szukam dalej czegoś odpowiedniego dla mojej problematycznej skóry.

Baby pisze:Teraz zakupię Cethapil DA Ultra
właśnie cały czas się zastanawiam aby go kupić, lecz mam obawy ,że będzie podobnie jak z jego bratem -Cethapil Balsam-dermoprotector, czyli będzie mnie zapychał,przetłuszczał i powodował że powstaną zaskórniki i inne świństwa na twarzy.
Czy
Baby pisze:Cethapil DA Ultra
jest lżejszy od Cethapil Balsam-dermoprotector ?

andrzaj
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 16 cze 2022, 12:23
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: andrzaj » 06 lut 2023, 09:54

Ja też mam ten problem, nasila się szczególnie zimą. Co najlepiej pomaga?

Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 79
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Re: sucha skóra dłoni

Post autor: Emilder » 06 lut 2023, 10:56

Na noc maść Linocholesterol A+E, w ciągu dnia używanie kremów m.in barierowych, które beda działały izolująco na wpływ czynników zewnętrznych na skórę. Ponadto bardzo dobrze regenerującym kremami do rak jest Bariaderm z Uriage i Cicalfate z Avene (typowo kremy do rak). Polecam tez zmienić środki do mycia, tu zalecam tzw syndety czyli „mydła bez mydła” Moga być w kostce (Avene, ADERMA, Emotopic) lub w plynie - fajna nowość teraz wyszła z SVR. Polecam również raz na tydzień wykonać peeling dłoni, dzięki temu usuniesz starą warstwę naskórka, nowa skóra będzie lepiej wchłaniała składniki odżywcze:
https://a-manada.pl/peelingi-do-rak
W manadzie jest dobra cena na regenerujący peeling do dłoni Vianek:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”