problemy z cerą przez chorobę / leki

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
koCUr
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2011, 16:55
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

problemy z cerą przez chorobę / leki

Post autor: koCUr » 01 cze 2012, 13:54

przed chorobą i braniem leków (Asamax 500 3x2, Azathioprine Vis 1x1, Debutir 1x1) nie miałem problemów z cerą... teraz nie mogę pozbyć się zaczerwień, pryszczy... co może pomóc? jakieś witaminy, preparaty? co polecacie?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: problemy z cerą przez chorobę / leki

Post autor: Alis » 01 cze 2012, 14:12

Mi też po lekach teraz włosy wypadają i pryszcze się nasiliły, ale ja to stosuje do smarowania różne takie masci.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: problemy z cerą przez chorobę / leki

Post autor: obyty.z.cu » 01 cze 2012, 15:17

koCUr pisze:nie miałem problemów z cerą... teraz nie mogę pozbyć się zaczerwień, pryszczy... co może pomóc? jakieś
POLECAM DERMATOLOGA !! poważnie.
U mnie stwierdził posterydowy trądzik różowaty.
Konieczny był antybiotyk z grupy tetracykliny plus maść Roxen plus dorabiana w aptece inna maść.
Po 2 m-cach widać naprawdę dużą różnice,czyli kuracja była efektywna,choć ... żeby ją zakończyć musiałbym korzystać z lasera,a to już sobie daruje.
Na koniec dostałem "reklamówkę firmy IWOSTIN
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/Rosacin

Naprawdę polecam wizytę u specjalisty lekarza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: problemy z cerą przez chorobę / leki

Post autor: Alis » 01 cze 2012, 17:48

No ja też chodziłam do dermatologa, no i mi bardzo zieneryt pomagał, skóra się na niego uodporiniła, no i potem duac miejscowo i jak była potrzeba. A teraz znowu mi się posypąło i buzia, no i dekolt i szyja. Ważne żeby udać się do dobrego dermatologa, pamiętam jak ja się w końcu zdobyłam, zaoszczędziłam kase i poszłam prywatnie a koleś powiedział, że mam zbierać na wyjazd do Egiptu bo to mi pomoże ( miałam umiarkowany trądzik młodzieńczy) :lol: :lol: :lol:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: problemy z cerą przez chorobę / leki

Post autor: Natalka » 01 cze 2012, 20:08

koCUr, poszukaj na forum, bo już wielokrotnie pisaliśmy o tych problemach i ich rozwiązaniach, jest na prawdę dużo informacji, wpisz w wyszukiwarce hasła typu "problemy z cerą", "krostki", "trądzik" itp., a no i przychylam się do propozycji wizyty u dermatologa, tylko takiego, który będzie chciał posłuchać, co masz do powiedzenia o lekach i chorobie, nie musi być "światowej sławy" :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”