krostki

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

krostki

Post autor: joko25 » 19 mar 2011, 15:39

Hejka
znowu mam problem ze skórą:( z twarzą już mam spokój, leczenie u dermatologa dało rezultaty ale w zeszłym tygodniu zaczęla mnie swędzieć skora na stawie od palca środkowego prawej dloni i pojawiły się na tym miejscu male krostki, do dzis pojawilo sie kilka nowych,są większe,to miejsce jest zaczerwienione, byłam u lekarza pierwszego kontaktu i smaruję to miejsce kremem Eloson. Jak myślicie co to może być? naczytałam sie opisów na necie i boje się zeby to nie byla łuszczyca krostkowa....
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 22:10 przez joko25, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: krostki

Post autor: malapkasia » 19 mar 2011, 16:10

joko25, a może ostatnimi czas masz nowy lek "do spożycia" ? być może to zwykłe uczulenie :wink:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: Natalka » 19 mar 2011, 20:30

mnie czasem wyskakują na dłoniach takie drobne swędzące krostki, bąbelki, nie wiem do końca jak to określić, gdy je rozdrapię, to wycieka z nich odrobina przezroczystego płynu, a potem się goją same, nie smaruję ich niczym, ale one wyskakują po jednej lub po dwie, najczęściej właśnie na kostkach palców.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: krostki

Post autor: joko25 » 19 mar 2011, 22:08

nie zadnych nowych lekow nie przyjmowalam....wiem moze jestem troche przewrazliwiona ale ostatnio mam problemy po odstawieniu sterydów po 4-letnim stosowaniu i ze skorą i ze stawami, po prostu moj organizm wariuje...

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: krostki

Post autor: Piciu » 29 mar 2011, 10:41

Natalka pisze:wyskakują na dłoniach takie drobne swędzące krostki, bąbelki, nie wiem do końca jak to określić, gdy je rozdrapię, to wycieka z nich odrobina przezroczystego płynu, a potem się goją same,
nie jest to czasem reakcja na detergenty ? Wydaje się mi, że miałem właśnie po nich takie wypryski na dłoniach.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: maggie0278 » 29 mar 2011, 14:01

Jk moja córka była mała to też jej takie swedzące kulki wyłaziły, zupełnie inne niż od komara (bo po komarze to taki placek jezt rozlany) tylko właśnie takie :
Natalka pisze:drobne swędzące krostki, bąbelki
i zawsze na odkrytych częściach ciała : nóżki, rączki, nadgarstki, policzki.

i pediatra mi powiedziała, że to wygląda jak po ugryzieniu przez pająka. I zaczęło się szukanie winowajcy, i się okazało, że siedział gnój za łóżeczkiem i tylko w nocy się uaktywniał i na moim dziecku żerował. Został wyproszony na dwór i od tego czasu problem krostaek swędzących zniknął.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: Natalka » 29 mar 2011, 14:47

maggie0278 pisze:że to wygląda jak po ugryzieniu przez pająka.
mnie też to mówili nie-lekarze, nie bardzo chce mi się w to wierzyć, choć mam zaprzyjaźnionego pająka za szafką obok łóżka :razz: jeśli to on, to jest niewdzięcznikiem, bo ja go ochraniam przed innymi domownikami, co by go nie unicestwili, a on tak się odpłaca :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: Natuśka » 29 mar 2011, 23:38

maggie0278 pisze:siedział gnój za łóżeczkiem
maggie0278, pojechałaś :lol:

Ja miałam nawracające krostki na dłoniach, nadgarstkach (w sumie nie wiem od czego :neutral:) Smarowałam różnymi mazidłami, po doktorsach się włóczyłam i nic nie dawało ;/ Aż pewnego, pięknego dnia posmarowałam propolisem- pomogło :razz: jak również uczuliło :neutral: ... ale najpierw pomogło :wink: i nie wróciło :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: maggie0278 » 30 mar 2011, 00:06

Natalka pisze:ja go ochraniam przed innymi domownikami, co by go nie unicestwili,
a może zrobisz małą próbę Natalka ? Wiosna już się zaczęła, więc go wyproś delikatnie out i zobacz czy Ci krostki znikną :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: Natalka » 30 mar 2011, 12:32

może już sobie sam wyemigrował, bo go jakiś czas już nie widuję :wink: a bąbelków też już nie mam od jakiegoś czasu :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: krostki

Post autor: joko25 » 30 mar 2011, 17:38

matko nie straszcie mnie pająkiem :smutny: !!!! chyba dzis w nocy nie zasne....a krostki nadal się pojawiają....

monis
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2011, 00:31
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Wałcz

Re: krostki

Post autor: monis » 10 maja 2011, 00:14

a ja powiem tak ze mnie pocieszyliscie bo nie jestem sama i nie mam psychozy :razz: moja wysypka zaczela sie jakies 2 lata temu wkrotce po tym nasilenie objawow jelitowych ale nikt lacznie ze mna tego nie powiazal i chociaz jezdzilam od lekarza do lekarza to kazdy rozkladal rece bo " to nie jest typowe dla niczego ". ale w chwili zaostrzenia w ostatnich miesiacach stwierdzili ze to przez jelita jednak. ponoc przy pasozytach jest to tez bardzo czesty objaw ale u mnie nie stwierdzono a na wszelki wypadek odrobaczono zentelem. najwiecej mam na plecach i nogach swedzi strasznie i pomaga mi na to tylko masc sterydowa a ze choruje tez na luszczyce to stos na oba to samo. wiec JOKO od razu moge ci doradzic ze fakt jest to objaw luszczycy krostk. ale tez zapalenia stawow a sama wspominasz ze masz z nimi problemy po sterydach wiec mozesz zrobic z krwi badanie na obecnosc czynnika reumatoidalnego. a jest ten twoj palec wrazliwy na zimno? robi sie wtedy moze taki siny i boli? czy tylko swedzi?

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: krostki

Post autor: joko25 » 10 maja 2011, 12:16

Hej
cale szczęście te krostki powoli znikają...takze mam nadzieje ze to nie ta łuszczyca krostkowa...a czynniki reumatologiczne robiłam i nic tam nie wyszło. Moja lekarz rodzinna stwierdziła, że te problemy ze stawami to powikłanie crohna. Ale za to wczoraj na rekach tak do wysokości łokci pojawiły mi sie czerwone plamy, troche piekły, nie wiem może to od słońca jakie uczulenie. Juz raz tak miałam z 3 lata temu-wtedy bralam imuran i ponoc to on byl powodem. Potem mialam przerwe w jego braniu, a teraz znow biore jakies 1,5 roku i moze sytuacja sie powtarza.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: Natalka » 10 maja 2011, 12:24

joko25 przy Imuranie należy unikać słońca.
joko25 pisze:może to od słońca jakie uczulenie
bywa i tak, że na wiosnę pierwsze kontakty ze słońcem kończą się uczuleniem, mnie się to czasem zdarza, a znam osoby którym regularnie co rok lub 2 wyskakują takie niespodzianki.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: krostki

Post autor: Gottii » 11 maja 2011, 08:35

czyli generalnie co immuran = brak słońca i brak solarium ?
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”