podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: joko25 » 01 mar 2011, 17:48

hejka
Po odstawieniu sterydów po blisko 4-letnim stosowaniu mam problemy z cerą. zrobiła sie bardz sucha, wrażliwa i jeszcze pojawiają sie różowe plamy z malymi krostkami, które pieką i swędzą. Byłam juz u dermatologa. dostałam leki na trądzik rózowaty. Teraz jest juz lepiej, ale szukam podkładu, którego mogłabym używać do mojej cery, aby zakryc te plamy. Problem tkwi w tym ze skóra jest bardzo przesuszona i na twarzy nawet po nalozeniu bardzo nawilżającej emulsji poleconej przez dermatologa, pojawiają sie takie odstające skorki. Jaki podklad byłby dobry? teraz uzywam podkładu z max factora miracle touch, zawsze mi sluzyl i bylam z niego zadowolona, ale teraz jak go naloze to te skorki są jeszcze bardziej widoczne.

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2010, 09:05
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: justyna358 » 01 mar 2011, 19:34

Polecam fluid matujący Lirene.Taki z niebieskim paskiem.Ja go używam bardzo długo i dla mnie jest rewelacyjny :roll: Świetnie zakrywa wszystkie niedoskonałości cery.Kosztuje ok 15zł więc cena tez jest dobra.Mój ulubiony to numer 15 odcień opalony.Naprawde polecam :roll:

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:54
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Polska/ Warmia

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: Kajaccn » 01 mar 2011, 21:43

ja polecam Revlon ColorStay do skóry suchej, świetnie kryje, jest wydajny i dla mojej siorki która ma suchą skórę jest świetny, ja używam akurat ColorStay'a do skóry tłustej/mieszanej i dla mnie też jest rewelacyjny a i cena jest dobra, jeśli się zamówi przez allegro wychodzi ok 40zl a w douglasie kolo 60 :)
Colitis chronica nonspecifica- Asamax 2x2

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: joko25 » 02 mar 2011, 21:10

dzięki za info:)
co ja mam z tą skórą:( wczoraj zrobilam sobie maseczke aloesową nawilzającą bo juz na tą suchą skore patrzec nie moge i po paru minutach zrobily mi sie praktycznie na calej twarzy czerwone plamy i trzymają do dzis!!

Kajaccn napisz mi prosze dokladną nazwe tego podkladu revlona:) bo jak czytalam na necie to pojawiają sie rozne rodzaje i nie wiem ktory to:)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: Cinimini » 02 mar 2011, 23:25

joko25, miałam ten sam problem. Wybawieniem na suchość mojej cery okazała sie emulsja Cethapil - jest doskonała, nie uczula, bardzo delikatna i przy tym doskonale nawilża. W kryzysowych momentach nakładałam ja właśnie jako maseczkę - gruba warstwa i moja bużka 'piła' ile potrzebowała - polecam. Podkład natomiast polecam Second Skin Foundation Max Factor, długo szukałam odpowiedniego dla siebie, aż ok. 2 lata temu spróbowałam właśnie yego. JEst świetny, ma delikatną, dość płynna konsytstencję i idealnie na mojej suchej cerze sie sprawdza.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: ewkunia » 03 mar 2011, 09:38

Hej, polecam moje ostatnie odkrycie: podkład Delia mineralny nawilżający. Jest jedynym,który dobrze kryje moje drobne blizny, twarz ni wygląda jak maska, a skóra nie jest wysuszona po użyciu, co jest cudem w mim przypadku. Delia kosztuje jedyne 13zł .Jestem zakochana:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: joko25 » 03 mar 2011, 11:16

No wlasnie tej emulsji używam-cetaphil, dostalam probke od dermatologa, ale mowiąc szczerze srednio mi pomaga, ale pojde za twoim przykładem Cinimini i zrobie sobie z tego maseczke:) moze to cos da...

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: Cinimini » 03 mar 2011, 11:54

joko25 pisze:cetaphil, dostalam probke od dermatologa, ale mowiąc szczerze srednio mi pomaga
hmmm...no ja jak miałam takie naprawde spore kłopoty z cerą to uzywałam jeszzce Emolium Krem specjalny ok. 30 zł - do kupienia w aptekach. Używałam go gdy było naprawdę kiepsko, miałam tak podrażnioną i suchą cerę, że nawet najdelikatniejsze kremy powodowały czerwone piekące plamy. Wtedy właśnie znalazłam ten preparat i okazał sie super skuteczny. Jest tłusty uprzedzam, więc stosowałam go na noc, albo w ciągu dnia gdy nigdzie nie wychodziłam. I właśnie też robiłam tak, że nakładałam go więcej, aby skóra wchłoneła tyle ile potrzebuje. Dodatkowo zaczełam łykać Capivit hydro control i teraz problemy z cera mam już za sobą.
Aktualnie jużnie mam tak bardzo przesuszonej cery. Teraz stosuje kremy nawilżające z serii Pharmaceris bardzo mi odpowiadają, pięknie sie wchałaniają, delikatnie pachną, nie uczulają.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: ranka » 03 mar 2011, 12:22

przede wszystkim na te skorki zrob peeling enzymatyczny.

a w jakie podklady celujesz?

gornopolkowe, sredniopolkowe?
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: Natalka » 03 mar 2011, 12:38

ranka pisze:przede wszystkim na te skorki zrob peeling enzymatyczny.
dokładnie!
choć nie mam suchej cery tylko mieszaną, to jest ona jakaś nadwrażliwa i często zdarza mi się przedobrzyć :wink: i wtedy atakują mi twarz te cholerne odstające skórki, po prostu za bardzo ją przesuszam, ostatnio odkryłam właśnie, że peeling enzymatyczny świetnie się wtedy sprawdza, po skórkach ani śladu :]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: ranka » 03 mar 2011, 12:44

a jaki polecasz?
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: Natalka » 03 mar 2011, 12:49

firmy Tołpa, właściwie to jest taka maska-peeling 4 w 1 http://tolpa.pl/pl/products/17/show/130 ... oksykujaca ja używam sposobu nr 2 czyli peeling mechaniczno- enzymatyczny tylko nie trę zbyt mocno gęby.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: maggie0278 » 03 mar 2011, 21:50

Miałam ostatnio przyjemność korzystać u mojej mamy z peelingu enzymatycznego firmy Dax Cosmetics, a to dlatego, że jadąc do rodziców na spanko zapomnialam kremu na noc. A ten peeling tak właśnie się stosuje : smaruje się bużkę na noc zamiast kremu a rano zmywa. I całą noc taki peel działa rozpuszczając martwe komórki naskórka i oczyszczając (tak zapewnia producent).
I dobrze się to sprawdzilo :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Misia

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: Misia » 03 mar 2011, 21:58

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: podkład do baaaaaaaardzo suchej cery

Post autor: joko25 » 04 mar 2011, 17:01

a czy ten puder transparentny jest sypki? bo jesli tak to wydaje mi sie ze tylko podkresli suche miejsca na twarzy...sprobuje tego peelingu enzymatycznego:)

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”