AVON

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

AVON

Post autor: Misia » 10 lis 2010, 07:12

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AVON

Post autor: Linda123 » 10 lis 2010, 08:14

Kiedyś byłam konsultantką Avonu i powiem tak. Niektóre produkty są rewelacyjne a niektóre z tej niższej półki sklepowej. Perfumy pięknie pachną, ale są krótkotrwałe. Niektore szminki wysuszają usta. Jeżeli chodzi o kremy to te w bardzo niskich cenach, mają bardzo porsty skład gliceryna i coś tam (tak dobrze nie znam się na tym). Te droższe są bardzo dobre, oczywiście jak ktoś je dobiera pod kątem potrzeb swojej skory. Szampony mi nie podpasowały, dostawałam po nich łupieżu a odżywki do włosów nie działały. Jeżeli chodzi o żele pod prysznic to testowałam jeden i był fatalny pod względem zapachu i go oddałam. Bardzo polubiłam (nie wiem czy teraz są w ofercie) maseczki błotne z serii SPA. Rewelacja.
Czyli podsumowując krótko, są produkty godne polecenia:
- kremy z serii Awene (czy jakoś tak)
- podkłady (niektore)
- pudry
-maseczki SPA
- perfumy
- cienie do powiek
- płyny do higieny intymnej

i te średniej jakości
- szampony
- odżywki do włosów
- tusze do rzęs
- niektóre pomadki (te tańsze)
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:54
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Polska/ Warmia

Re: AVON

Post autor: Kajaccn » 10 lis 2010, 10:07

Perfumy ja sobie nawet ze 2 dobralam i były super :spoko: , natomiast kosmetyki kolorowe do oczu do dla mnie była masakra, oczy łzawiły, rzęsy wypadały ;/ a podczas wizyty u okulistki ta stwierdziła, że nie jestem pierwszą na którą kosmetyki tej firmy działają uczulająco. Po zaprzestaniu stosowania wszystko wróciło do normy. Ahhh lubie od nich kremy do stóp są naprawde dobre :smile:

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: AVON

Post autor: Piciu » 10 lis 2010, 10:37

tola pisze:może ja wybredna jestem,ale mnie osobiście żaden z zapachów oferowanych przez avon się nie podoba
- ja dodam opinie dotyczących męskich perfumów tej firmy,że faktycznie atrakcyjnych zapachów jest znikoma ,największym jednak ich mankamentem jest trwałość, zapach szybko się ulatnia ;/

Osobiście wszystkie jakie zakupiłem perfumy tej firmy musiałem powydawać, gdyż głowa mnie bolała po ich użyciu.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: AVON

Post autor: Cinimini » 10 lis 2010, 11:56

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Ja tez oddałam krem z powodu uczulenia.
Balsamy...cóż nic specjalnego jak dla mnie, a juz w szczególności te XXL za np. 10,99 zł (nie pamietam nazwy) rzadka konsystencja, kiepsko się wchłaniają i słaby efekt nawilżenia.
Co do perfum podzielam zdanie Toli, żadne mnie nie powaliły, i mam wrażenie jakby każde miały wspólna nute zapachową, co sprawia wrażenie, że sa na 'jedno kopyto'.

No, ale zeby nie było, że tylko psioczę, to np. bardzo mi przypadł do gustu tusz do rzęs taki z bardzo grubą, gumową szczoteczką. No i uwielbiam smakowe balsamy do ust - brzoskwinka, marakuja śą pyszne. A i mam też puder sypki, mineralny, polecam, bo bardzo naturalnie wygląda, nie uczula i jest baaardzo wydajny.

Ogołnie firma Avon mnie nie zachwyca i szczerz mówiąc wolę iść do drogerii i tam poprzebierać w różnych firmach. Szczególnie, ze ceny nie są konkurencyjne, a w drogeriach zawsze można jakąś promocje wyhaczyć ;) no i dodatkowy plus można przed zakupem powąchać i pomacać ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: AVON

Post autor: genus » 10 lis 2010, 12:00

Ja tez kiedys testowalam rozne produkty tej firmy i moge potwierdzic poprzednie spostrzezenia:
kosmetyki dobrej jakosci to tylko te z najwyzszego przedzialu cenowego, a i tutaj porownywalne cenowo produkty innych firm wypadaja nawet lepiej
kosmetyki z "tanszych" linii czesto powodowaly jakies podraznienia
zele do mycia fatalne
dosc dobrze dzialaly kosmetyki do pielegnacji stop (ale tez nie byly tanie)
makijazu nie testowalam :-)
perfumy, tak jak twierdzi piciu - ani atrakcyjne, ani trwale

A szkoda, bo na rynku sa dobre, a dostepne cenowo kosmetyki, a zatem mozna wyprodukowac cos, co jest zarowno przystepne cenowo, ma fajne dzialanie, i jeszcze atrakcyjnie wyglada.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: AVON

Post autor: Ania406 » 10 lis 2010, 12:09

Misia, ja z Avonu używam już tylko żeli pod prysznic/płynów do kąpieli. Mają ślicznie pachnące perfumy, ale jak już ktos wspomniał- nietrwałe. I to by było na tyle. Reszta albo uczula, albo wysusza- szamponów w ogóle nie polecam.

Polecić Ci natomiast mogę kosmetyki Mary Kay - są droższe, ale naprawdę dobre. Mają fantastyczne kremy, peeling do twarzy/ciała - naprawdę warto.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: AVON

Post autor: Natalka » 10 lis 2010, 16:53

Żabusia dobrze pisze, w Avonie są wody toaletowe i perfumowane a nie perfumy.
Mnie podoba się Little Black Dress (woda perfumowana), obecnie jej używam i wcale nie jest taka nietrwała. Z męskich zapachów lubię wodę po goleniu Pro Sport (granatowe opakowanie).
Tusze do rzęs mnie akurat nigdy nie uczulały, ostatnio też jeden nabyłam (Super Shock) i jestem zadowolona, bo robi to co obiecuje Avon, choć Avon nie jest moją ulubioną firmą produkującą ten kosmetyk.
Bardzo dobry dla mnie jest preparat do demakijażu oczu z odżywką.
Zadowolona byłam też z lakierów do paznokci jeśli chodzi o jakość, bo cena jak dla mnie za wysoka, ponieważ szybko nudzi mi się kolor i zmieniam na inny.
Krem do rąk i paznokci z serii SSS (różowy) uważam za godny polecenia.

Natomiast do bani są żele pod prysznic z serii Senses, bo wysuszają skórę, to samo z płynami do kąpieli. Szampony i odżywki też mi nie podpasowały.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: AVON

Post autor: Lemoni » 10 lis 2010, 17:01

Ja uwielbiam avonowskie kremy do rąk (te zwykłe) i balsamy do stóp, dobrze nawilżają za niską cenę. I... to chyba tyle:o!
Miałam kosmetyki z serii zapachowej, żel, balsam i mgiełka - beznadziejne, niewydajne, żel się nie pienił, krem nie wchłaniał, mgiełka pachniała nieatrakcyjnie.
Kupiłam też kiedyś poczwórny cień do powiek i o ile kolory są śliczne, to wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia - są nieintensywne, po chwili nic nie widać.
Nie przepadam też za błyszczykami, są lepkie i brzydkie;)

Ogólnie uważam, że bez fajerwerków. Większość kosmetyków nie zachwyca:).

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: AVON

Post autor: kasinp » 10 lis 2010, 17:26

Tak jezeli chodzi o wody toaletowe i wody perfumowane (bylam konsultantka) to nie sa zbyt dlugotrwale , natomiast wole jak tu juz piszemy osobiscie zapachy i trwalosc z firmy FM Group. Te sa mega trwale .

dethleffs

Re: AVON

Post autor: dethleffs » 10 lis 2010, 18:26

omijam kosmetyki od avona, ale z czystym sumieniem, mogę polecić krem do rąk Dry Skin SOS - efekt lepszy od Neutrogeny, a i konsystencja umożliwia rozsmarowanie :neutral:

Misia

Re: AVON

Post autor: Misia » 10 lis 2010, 22:02

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: AVON

Post autor: Coralie » 10 lis 2010, 22:54

Ja nie kupuję w ogóle tych kosmetyków.

Używałam lakierów do paznokci - miały tę dziwną cechę, że nie wysychały nawet po kilku godzinach, więc wszystko mi się odciskało na paznokciach.
Dezodoranty w kulce - nie działają.
Mydełka i żele pod prysznic - super zapachy, ale mi bardzo wysuszały skórę.
Moja mama często kusi się na jakiś krem, jednak jeszcze częściej dostaje na nie uczulenia ;)
Kremy do rąk moim zdaniem nie działają wcale na przesuszoną skórę - o wiele lepsze są zwykłe tanie polskie kremy za kilka zł.

Jednak trzeba oddać, że mam wrażliwą skórę (atopową), więc jeśli chodzi o nawilżacze, to naprawdę potrzebuję najlepszych (nie znaczy najdroższych). Natomiast nie tłumaczy to zachowania dezodorantów, lakierów i innych "kolorowych".

Perfumy czy wody perfumowane z takich firm w ogóle dla mnie odpadają, wolę "prawdziwe" perfumy - w prawdzie droższe, ale ja jestem oszczędna w używaniu perfum i starczają mi na bardzo długo.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: AVON

Post autor: ewkunia » 11 lis 2010, 10:52

Ja z avonu bardzo lubię ich balsami do ciała i serię Skin So Soft czy jakoś tak :P

Poza tym, krem do stóp - moim zdaniem najlepszy w świecie. Próbowałam inne: Ziaji, Lirene i AA i jednak Avon najfajniejszy.

Tragedią są pojedyncze tańsze cienie do powiek - szczypią oczy jak cholera, natomiast słyszałam,że taka seria poczwórnych jest ok.

Podkłady są w porządku:) Co do błyszczyków to różnie. Sztyft owocowy (truskawkowy zdaje się) średni...
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: AVON

Post autor: Joanna23 » 15 lis 2010, 18:59

Ja zamawiałam zawsze Pur Blance, mgiełki do ciała, żele pod prysznic i płyny do kąpieli.
Chwaliłam sobie.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”