kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Anonymous_13ece955 » 31 lip 2014, 00:44

tomasz28, ja jedyne kosmetyki handmade jakie miałam okazję wypróbować, były z Biochemii Urody. Generalnie polecam i pewnie do nich wrócę.

na co dzień moimi wybawcami w walce ze skórą niegojącą się miesiącami, atopową, uczuloną na słońce, jedzenie i łapiącą okazyjnie jakiś bliżej nieokreślony trąd.. są wszystkie produkty marki Cetaphil oraz Pharmaceris. Naprawdę polecam.

O lekarza mam też oliwkę rzepakową z hydrocortyzonem robioną w aptece, całkiem fajna sprawa na rany zapalne.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Anette28 » 18 cze 2016, 19:35

szukam dobrego kremu rozświetlającego do cery normalnej, poradzicie mi coś, ostatnio wprowadzam gruntowne zmiany, nawet o tipsach myślę bo te moje pazurki to obraz nędzy i rozpaczy :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

AndrianaGor
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2021, 16:57
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: AndrianaGor » 09 lis 2021, 17:06

Cześć wszystkim!
Nasz salon fryzjerski online to miejsce z narzędziami, akcesoriami i kosmetykami do golenia i pielęgnacji. Doskonała jakość i demokratyczne ceny.https://barbercompany.pl/produkty-marki-proraso/ Polecam wizytę.

awikos
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2022, 16:39
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: awikos » 18 lut 2022, 17:33

Ja używam linie kosmetyczne firmy https://www.monduniq.pl/pl i jestem zadowolona z efektów jakie przynoszą ich kosmetyki. Poza tym stosuje także ich sprzęt, który jest solidny i o wiele lepszy niż innych producentów.

karolinaa
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:54
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: karolinaa » 02 lis 2022, 22:02

Zależy do czego. Do pielęgnacji to raczej standard - tonik, serum, krem nawilżający i z taki z filtrem. Czasami nawet część tych etapów pomijam, bo nie zawsze mam ochotę czekać aż mi się to wszystko wchłonie. Inaczej jest z makijażem, tutaj mogę wręcz godzinami testować nowości. Ostatnio nawet trochę poszalałam z kosmetykowym budżetem i skusiłam się na https://www.ezebra.pl/pl/series/estee-l ... -2570.html. Normalnie nie jest to moja półka cenowa, ale słyszałam tak dobre opinie na temat tego podkładu, że czułam się wręcz zobowiązana sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. Ktoś chętny na recenzję? Chętnie podzielę się wrażeniami.

dominiczkowa
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2023, 18:24
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: śląskie

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: dominiczkowa » 01 paź 2023, 15:41

Bardzo lubię naturalny Olejek Busajna. Wspomaga opalanie, ładny kolor ma opalenizna a i dłużej sie utrzymuje
Do tego nawilza i ujedrnia skóre

Daniellera
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 25 wrz 2023, 13:09
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Daniellera » 31 paź 2023, 10:08

Pielęgnacja:
Sera z Geek&Georgeous - z witaminą c, z beta glukanem. Kremy cica (bioderma, avene). Spf Altruist - taniutki, treściwy, pomaga utrzymać nawilżenie na buzi przez cały dzień.
Seria kosmetyków z witaminą C od Selvert - nawilżenie, rewitalizacja oraz poprawa kolorytu: https://sklep.kosmoprof.pl/ - do zamówienia tutaj
Makijaż:
Tusz Rimmel Kind&Free (nienawidzę tuszy do rzęs, ten jako jeden z niewielu raczej mi się nie rozmazuje), korektor Catrice True Skin (nie wysusza, super pod oko i zaczerwieniony nos), korektor Loreal Inffaible (krycie sztos, dostępne jasne odcienie), podkład Estee Lauder Double Wear na większe wyjścia, szminki Nyxa Shine Loud (w końcu coś nie matowego z super trwałością, niestety niektóre kolory wypadają gorzej pod tym względem), paleta rozswietlaczy Diora.
Obrazek

Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 79
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Emilder » 13 gru 2023, 13:08

Sama od jakiegoś czasu staram się kosmetyki nakłądać nie tylko na skórę twarzy, ale również na skórę szyi - mam już 30 lat tak wiec zauważyłam, ze cera moja zaczyna się starzeć i chcialabym ten proces jak najbardziej spowolnić Skóra szyi również wymaga odpowiedniego nawilżenia.

Jeśli zastanawialibyście się nad dobrą marką kosmetyczną, mogę od siebie zarekomendować kosmetyki od Iossi:
https://iossi.eu/kategoria/bestsellery

Mają świetne naturalne składy i są łatwo dostępne (online jak również i w Hebe).

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 66
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Rozmeline » 12 mar 2024, 10:45

Mieszana w stronę normalnej/suchej, wrazliwa:
1. Żel do mycia twarzy z Nature Queen
2. Płynne serum Mist'n'Roses z Be the Sky Girl jako bogaty tonik
3. Esencja róża z Fitomed albo Soraya Kombucha
4. Serum Keep Pure z Be the Sky Girl, Hialuronowe z Nacomi Next Level albo serum z Needit Nature, a jak mi coś wyskakuje, to dodatkowo serum z Duetus punktowo.
5. Serum pod oczy w kulce z HOA Natural
6. krem pod oczy z Be the Sky Girl
7. Jeśli nie ma upałów, to na serum Keep Pure oraz hialuronowe ląduje krem Agent white z Be the Sky Girl albo emulsja Peace Maker z Resibo
8. Na połączenie serum i kremu z Be the Sky Girl zawsze ląduje krem z filtrem Lady Sunshine tej samej marki, a w innych przypadkach to różnie: Holika Holika aloesowy pod makijaż, COSRX gdy potrzebuję dodatkowego nawilżenia i nie ma upałów (często też wjeżdża u mnie solo, na sam tonik), Skin79 gdy są ogromne upały i nie chcę czuć spfa na twarzy, Holika Holika tonujący gdy chcę wyrównać koloryt albo zrobić mega lekki makijaż bez podkładu, Purito Daily to go - gdy siedzę w domu i jest zimno, bo chcę go zużyć.
Ogólnie potrzeby mojej skóry zmieniają się z dnia na dzień, więc na bieżąco reaguję, stąd tyle kroków i kosmetyków. Minimalizm kompletnie mi się nie sprawdza, jedynie w upały trafiają się dni, kiedy samo mycie, tonik i spf starczają, a tak to dużo lepiej wchodzi mi bogata pielęgnacja. Jest tylko jedna ważna zasada - konsystencje muszą być lekkie, jeśli warstw ma być dużo.

Jeśli już coś zamawiam to zwykle szukam promocji na kosmetyki w sieci bo nie jestem z tych osób, które lubia przepłacać :) Warto jest zerknąć sobie na katalog promocji kosmetycznych na tej stronie https://shopngo.pl/ Jest tutaj sporo aktualnych zniżek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”