kara za nieuczciwe badania

Artykuły o różnych chorobach - w tym autoimmunologicznych - pomagające w zrozumieniu NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kara za nieuczciwe badania

Post autor: Mamcia » 25 maja 2010, 16:54

W.Brytania: Kara za powiązanie szczepionki na świnkę, odrę i różyczkę z autyzmem
Lekarz, który twierdził, że istnieje związek między potrójną szczepionką MMR dla dzieci (świnka, odra, różyczka) a autyzmem, stracił prawo wykonywania zawodu za złamanie zasad etyki zawodowej. Gremium dyscyplinarne General Medical Council (GMC) uznało, że dr Andrew Wakefield, który w 1988 roku opublikował studium, wiążące autyzm z chorobą jelit oraz ze szczepionką MMR, prowadził badania "nieuczciwie", "w sposób wprowadzający w błąd" i "nieodpowiedzialnie".
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: tata pirata » 26 maja 2010, 18:48

Ze trzy lata temu trafiłem na bardzo wiele artykułów z periodyków angielskich próbujących powiązać szczepionkę MMR z zachorowaniem na Crohna, zawsze nawiązywano przy tym do teorii MMR-autyzm. Wtedy wydawało mi się to naciągane. Wymierną szkodą takich dociekań "naukowych" był spadek szczepień dzieci szczepionką MMR

jolinek83
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:34
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: jolinek83 » 29 maja 2010, 19:46

Ja z tą szczepionką akurat jestem na bieżąco, ponieważ syn "zalega" od stycznia...
Generalnie kwestia autyzmu i tej szczepionki jest niejednoznaczna. Są bodajże 2 rodziny które wygrały proces z firmą farmaceutyczną produkującą MMR.

W Polsce też jest kilkoro dzieci z autyzmem, u których twierdzi się, że szczepionka przeciwko odrze, śwince, różyczce była przysłowiowym "gwoździem do trumny".
Prawda jest taka, że autyzm najczęściej ujawnia się około 12-18m-ca... a więc krótko po podaniu tej szczepionki, stąd powiązania.
Druga sprawa, że szczepionki nadal konserwowane są związkami rtęci, który notabene jest czynnikiem wywołującym autyzm. (używa się thimerosalu - ale jak poczytacie, to ten związek w niemalże 50% składa się z rtęci).

Z tego co przeczytałam w wielu wielu źródłach, po rozmowach z kilkoma lekarzami doszłam do wniosku, że poczekam z zaszczepieniem dziecka Priorixem (podobno lepiej oczyszczony odpowiednik MMRII) do 18m-ca życia. Z ust wielu lekarzy usłyszałam, że kalendarz szczepień w 1 r.ż. dziecka jest bardzo napięty, więc warto to troszkę odwlec :)
Niedługo się szczepimy.

a o powiązaniu szczepionki z Crohnem pierwszy raz słyszę....
Polipowatość Rodzinna [FAP]

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka
*sierpień 2017 - usunięcie jajnika z powodu dużego potworniaka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- zwyrodnienie stawów kolanowych

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: Mamcia » 29 maja 2010, 20:33

W Polsce też jest kilkoro dzieci z autyzmem, u których twierdzi się, że szczepionka przeciwko odrze, śwince, różyczce była przysłowiowym "gwoździem do trumny".
I to jest właśnie totalna bzdura.
najczęściej ujawnia się około 12-18m-ca..
Chyba nie ujawnia się tylko może być rozpoznany. Znam rodziców, którzy byli zachwycenie nieabsorbującym dzieckiem.
Właśnie tak działa na szkodę dzieci poczta pantoflowa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

jolinek83
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:34
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: jolinek83 » 29 maja 2010, 22:27

Mamcia pisze:Cytat:
W Polsce też jest kilkoro dzieci z autyzmem, u których twierdzi się, że szczepionka przeciwko odrze, śwince, różyczce była przysłowiowym "gwoździem do trumny".

I to jest właśnie totalna bzdura.
Mamcia piszę tyle, ile sama wyczytałam... A jeśli pod takimi informacjami podpisali się lekarze to uważam to za informację prawdziwą.
Mamcia pisze:Właśnie tak działa na szkodę dzieci poczta pantoflowa.
Szkodą dzieci nazywasz zaniechanie szczepień?
Polipowatość Rodzinna [FAP]

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka
*sierpień 2017 - usunięcie jajnika z powodu dużego potworniaka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- zwyrodnienie stawów kolanowych

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: Mamcia » 30 maja 2010, 19:18

Szkodą dzieci nazywasz zaniechanie szczepień?
Tak dokładnie. Uważam, że rodzicie, którzy nie szczepią dzieci dlatego, że słuchają plotek, a nie specjalistów narażają swoje dzieci na poważne niebezpieczeństwo i uważam, e jeśłi takie dziecko zachoruje i będzie miało komplikacje to rodzice za zaniechanie powinni odpowiadać karnie za świadome narażenie zdrowia i żhycia dziecka.
To, że u kogoś "coś" się pojawi np po spacerze, to nie znaczy, że spacery szkodzą. Co do lekarzy to widziałam i słyszałam takie bzdury, że mi się nóż w kieszeni otwierał. Są "lekarze", którzy leczą homeopatycznie i jeśli tak leczą hipochondrię, to działają na korzyść producenta tych środków, bez szkody dla pacjenta. Gorzej jeśli leczą tak chorobę organiczną, bo efekt działania porównywalny z placebo.
Nadmieniam, że w przypadku NZJ efekt placebo to około 30%, bo choroba sama z siebie ma przebieg falowy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

jolinek83
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:34
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: jolinek83 » 04 cze 2010, 12:32

Są "lekarze", którzy leczą homeopatycznie i jeśli tak leczą hipochondrię, to działają na korzyść producenta tych środków, bez szkody dla pacjenta. Gorzej jeśli leczą tak chorobę organiczną, bo efekt działania porównywalny z placebo.
Mamcia Twoje podejście jest bardzo radykalne, nie znoszące sprzeciwu.
A w kwestii homeopatii nie mogę się zgodzić, bo na własnej skórze odczułam jej działanie. (chyba, że poprawienie się morfologii po przyjmowaniu preparatów homeopatycznych sobie "uroiłam"?).

U mnie przy przyjmowaniu żelaza homeopatycznego wyniki szły w górę... Fakt, nie uleczyło jelita, ale poprawiło mój stan na tyle, że nie miałam strasznej anemii.
Widzę działanie homeopatii u synka, i raczej efektem placebo tego wyjaśnić nie można, prawda?!
Nie mówiąc już o stosowaniu homeopatii w leczeniu weterynaryjnym...

A co się szczepień tyczy - jasne, zaszczepmy dzieci na wszystko - łącznie z ospą wietrzną i wtedy zobaczymy jaki mają upośledzony układ immunologiczny.
Jak dla mnie - wszystko z głową..
Polipowatość Rodzinna [FAP]

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka
*sierpień 2017 - usunięcie jajnika z powodu dużego potworniaka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- zwyrodnienie stawów kolanowych

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: Mamcia » 04 cze 2010, 17:59

Ja obserwuje na sobie pozytywne działanie wody kranowej, ale tylko tej warszawskiej.
Co do żelaza to jego preparaty zwane homeopatycznymi mogą zwierać jego dość znaczne ilości. Sprawdź na opakowaniu co podawałaś.
Co do tego czy jestem zasadnicza - tak bo mówię tylko o medycynie opartej na faktach, a nie na plotkach i odczuciach.
Jeszcze raz podkreślam, że NZJ siła placebo jest ogromna, bo sięga 30%.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: tata pirata » 05 cze 2010, 21:35

Widzę, że dyskusja zeszła na inne tory. Ponieważ pierwsza wiadomość dotyczyła angielskiego "naukowca" podaję linka do angielskiej inicjatywy antyhomeopatycznej:
http://www.1023.org.uk/
(inicjatywa ta zorganizowała m.in. 30.01.10 o godz. 10:23 demonstrację, podczas której żądano zakazu wspierania finansowego sprzedaży leków homeopatycznych i przeznaczenie zaoszczędzonych środków na wsparcie innych lekarstw).
1023 w nazwie oznacza 10 do potęgi 23 - jest odniesienie do stałej Avogadro i właściwie ta liczba powinna ucinać wszelkie dyskusje na temat przydatności homeopatii -demaskuje jej absurdalność.
Poniżej jeszcze coś w j.polskim:

http://wyborcza.pl/1,75248,2893093.html
http://www.andrzejwronka.com/homeo/homeopatia.htm
Ostatnio zmieniony 13 cze 2010, 23:10 przez tata pirata, łącznie zmieniany 1 raz.

jolinek83
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:34
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: jolinek83 » 12 cze 2010, 20:46

Zaszczepiłam syna Priorixem. Efekt - swędząca wysypka "odrowa" już kilka godzin po podaniu szczepionki, złośliwość, płaczliwość... Chwilami dziecka nie poznaję....

Co do homeopatii, nie wiem na jakiej zasadzie ma działać placebo na osobie która w nią nie wierzy? Ja sama podchodziłam strasznie sceptycznie łykając to Ferrum i jakoś poziom Fe w morfologii wzrastał.
Nie wiem, lekarzem nie jestem, tym bardziej naukowcem który jest w stanie poprzeć swoje obserwacje badaniami.

Sama już nie wiem.
Polipowatość Rodzinna [FAP]

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka
*sierpień 2017 - usunięcie jajnika z powodu dużego potworniaka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- zwyrodnienie stawów kolanowych

mp3s
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2013, 13:55
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: kara za nieuczciwe badania

Post autor: mp3s » 09 gru 2015, 01:49

Ja podbiję stary już temat. Poniżej jest link do wywiadu z dr Wakefield, gdzie wyjaśnia wszystkie nieprawidłowości:
https://www.youtube.com/watch?v=QWWqpXQLMOY
Wywiad wydaje się dosyć obiektywnym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość. Okazuje się, że "niepokorni" nie są przeciwnikami szczepień jako takich, tylko ich dokładnego przebadania, zwłaszcza w odniesieniu do tzw kalendarza szczepień, gdzie poszczególne szczepienia maja na siebie wpływ.
Na informacje o doktorze Wakefildzie trafiłem oglądając prezentację Pana Jerzego Zięby:
https://www.youtube.com/watch?v=jG8DBGs_RhQ
Nawiązanie do dr Wakefilda w 1:53:00, choć oczywiście polecam całość. W sumie daje to wszystko do myslenia...
Azatopiryna 3x1
Asamax 3x3
Pentasa 1x1
_____________
Szczęśliwy ten dom, gdzie dwa kible są ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie tylko o NZJ”