Problemy ze Służbą Zdrowia

Artykuły o różnych chorobach - w tym autoimmunologicznych - pomagające w zrozumieniu NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: Jacekx » 13 cze 2017, 19:27

Bizonik pisze:...
Mnie też nie stać na takie leczenie dlatego ubezpieczylem się dodatkowo i część tej kwoty pokryją firmy ubezpieczeniowe. Jeżeli każdy pacjent miałby ubezpieczenie i z niego były by płacone wizyty, zabiegi było by zupełnie inaczej. ...
Przepraszam ale ubezpieczenia to wersja dla młodych

bo starsi 60+
mają kłopoty z procedurami ubezpieczania - skomplikowane zasady
a są firmy co żerują na nieporadności też intelektualnej seniorów

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: Anette28 » 13 cze 2017, 22:25

Jacekx pisze:Nie gniewaj się Pandziaak ale obecnie chyba nie mieszkasz... a także Bizonik mieszka blisko Warszawy
a wiadoma rzecz Warszawa... wiadomo, że stolica :idea:
Wydaje mi się , że ciut tracicie kontakt moi :friends: z życiem zwykłych ludzi ... tej biednieszej i słabszej części społeczeństwa...
wiesz co za dużo generalizujesz, a za mało wiesz
myślisz, że w Holandii pstrykniesz palcem i jesteś u specjalisty, najpierw musisz przejść lekarza domowego, a tego jak w Polsce nie tak łatwo przeskoczyć, ze tak powiem musisz mieć "głowę pod pachą" to da Ci skierowanie- nie jest tak cukierkowo, nie ma prywatnych klinik więc nie kiedy trzeba stoczyć batalię, aby swoje wywalczyć
jeszcze inny aspekt-głowa boli, ręka boli, gardło boli-jest jedna odpowiedź PARACETAMOL :grin:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: S_Gosia » 13 cze 2017, 22:34

Pandziaak pisze: myślisz, że w Holandii pstrykniesz palcem i jesteś u specjalisty, najpierw musisz przejść lekarza domowego, a tego jak w Polsce nie tak łatwo przeskoczyć, ze tak powiem musisz mieć "głowę pod pachą" to da Ci skierowanie- nie jest tak cukierkowo, nie ma prywatnych klinik więc nie kiedy trzeba stoczyć batalię, aby swoje wywalczyć
jeszcze inny aspekt-głowa boli, ręka boli, gardło boli-jest jedna odpowiedź PARACETAMOL :grin:
Jedno co przeczytałam na grupach fb, to właśnie to, że za granicą wcale nie jest tak łatwo o leczenie jakby się wydawało.
Nie wiem dlaczego, ale ludzie niejednokrotnie narzekają :cry:
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: Anette28 » 13 cze 2017, 22:45

S_Gosia pisze:Nie wiem dlaczego, ale ludzie niejednokrotnie narzekają :cry:
Gosiu, to co piszemy od początku, tak sobie radzą z kolejkami, które w Polsce są gigantyczne. A tak jak łaskawie uda się przeskoczyć domowego lekarza w ciągu 2 tygodni jest się u specjalisty.
ja już jestem wytrawny pokerzysta i trochę nauczyłam się to omijać jak chcę do specjalisty są dwa sposoby :lol: :
- jadę na cito w weekend do szpitala z problemem
- albo jak jestem u danego specjalisty, narzekam mu, a on kieruje do drugiego
Trzeba sobie radzić :lol:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: Jacekx » 13 cze 2017, 22:56

Pandziaak pisze:
Jacekx pisze:Nie gniewaj się Pandziaak ale obecnie chyba nie mieszkasz... a także Bizonik mieszka blisko Warszawy
a wiadoma rzecz Warszawa... wiadomo, że stolica :idea:
Wydaje mi się , że ciut tracicie kontakt moi :friends: z życiem zwykłych ludzi ... tej biednieszej i słabszej części społeczeństwa...
wiesz co za dużo generalizujesz, a za mało wiesz
myślisz, że w Holandii pstrykniesz palcem i jesteś u specjalisty, najpierw musisz przejść lekarza domowego, a tego jak w Polsce nie tak łatwo przeskoczyć, ze tak powiem musisz mieć "głowę pod pachą" to da Ci skierowanie- nie jest tak cukierkowo, nie ma prywatnych klinik więc nie kiedy trzeba stoczyć batalię, aby swoje wywalczyć
jeszcze inny aspekt-głowa boli, ręka boli, gardło boli-jest jedna odpowiedź PARACETAMOL :grin:
Rzeczywiście myślałem , że u Was łatwiej ...bo wybacz 1 i 1/2 h czy 2 h do lekarza Rodzinnego to chyba przesada .
Nasi Rodzinni ci starsi to tak jak u Was specjaliści...mnie kilka razy wyleczył mój Rodzinny zanim doczekałem się specjalisty.
Po prostu nasi starsi lekarze maja wiedzę i praktykę i jak się im chce to równą specjalisty.

Ale to nie zmienia faktu , że moim zdaniem Służba Zdrowia w Polsce choruje .
Z Twego zaś opisu wynika, że w Holandii Publiczna Służba Zdrowia może nie choruje ale jest przeziębiona :wink:

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: masterdark » 25 wrz 2018, 13:23

Dobry temat

- niedouczeni lekarze

przykład z SOR, chirurg chciał mi zrobić TK klatki piersiowej, gdy powiedziałem, że nie mogę kontrastu, bo jestem na niego uczulony, powiedział, że nie da się zrobić TK bez kontrastu.
Na szczęście ten kontrast nie doszedł do skutku, bo się potem rozmyślili i zostali przy RTG

- dziwaczne postępowanie lekarzy

pewna osoba z rodziny leżała w szpitalu, podczas pobytu doznała nagłych problemów neurologicznych. Gdy brat tej osoby grzecznie prosił o konsultacje neurologiczną, lekarze mieli to gdzieś. Dopiero, gdy zrobił awanturę, wulgarnie zwyzywał lekarzy, zlecili konsultację neurologiczną. Lekarze narzekają na pacjentów, a sami proszą się o to, by byli uciążliwi.

- lekarze nierozumiejący, co mówi pacjent

Niejednokrotnie lekarz przepisywał mi leki o odwrotnym spektrum działa niż leczenie danej dolegliwości

- sadystyczna stomatologia

Nie dość, że zabieg stomatologiczny bywa mocno stresujący, to jeszcze mnóstwo stomatologów ma tendencje to podnoszenia głosu i ubliżania pacjentom, przynajmniej w mojej okolicy Niech się nie dziwią, że ludzie sporo ludzi unika chodzenia do dentysty

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: masterdark » 25 wrz 2018, 15:15

pominąłem jeszcze jeden "incydent"

gdy byłem na SOR z odmą i krwiakiem opłucnej (to był piątek; gdy przyjął mnie lekarz z wynikiem opisu RTG, był wieczór), lekarz po stwierdzeniu odmy z krwiakiem powiedział, że szpital przez weekend tym się nie zajmuje i do przyjęcia na oddział trzeba przyjść w poniedziałek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: Anette28 » 25 wrz 2018, 21:27

To co opisujesz to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Sama mam wiele takich przykładów:

- kontrola po cesarskim cięciu
Mówię że mnie boli i wyprostować się nie mogę. Lekarz na to "chodzić i płakać"
Na szczęście trafiłam na innego, który poprawił jego partactwo.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: obyty.z.cu » 25 wrz 2018, 22:15

ta...ja kilka lat przed diagnozą chodziłem do lekarzy i mówiłem , że boli mnie pod lewym żebrem i w dół. Odpowiedź lekarzy była taka sama wszędzie => tam NIC NIE MA ;)
a kiedy poleciała krew i rekto pokazała zmiany + wynik his patu że to CU to => przecież od razu wiadomo że to CU !!
Naprawdę ...żartownisie z nich .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: Dansa » 27 wrz 2018, 09:13

obyty.z.cu - mnie boli po prawej stronie i też słysze że tam NIC NIE MA - TO CO MA BOLEĆ ? .... :lol:

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: masterdark » 05 paź 2018, 18:20

Niektórych lekarzy po prostu nie obchodzi, gdy kogoś coś boli.

W dzieciństwie wycinali mi trzeciego migdała bez żadnego znieczulenia, no bo to "nie boli".

Jeszcze bym do symptomów choroby dołożył utrudniony dostęp do dostęp do kosztowniejszych badań. Nawet, gdy jest część wskazań medycznych, to niektórzy lekarze i tak nie kierują. Może NFZ narzuca jakieś limity dla lekarzy na wydawanie skierowań na badania.

No i lekarze rodzinni nie mają "pozwolenia" na kierowania na badania, na które powinni mieć. Uważam, że lekarz rodzinny powinien mieć pozwolenie na wydawanie skierowania np. na tomografię klatki piersiowej pacjentów z podejrzanie mocno intensywnymi objawami przeziębienia, RTG to czasem bardzo kiepskie badanie, są takie przypadki, że na płucach może sporo się dziać, a RTG wyjdzie idealnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie tylko o NZJ”