2 letnie badania pokazuja szkodliwosc GMO u szczurow

Artykuły o różnych chorobach - w tym autoimmunologicznych - pomagające w zrozumieniu NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: 2 letnie badania pokazuja szkodliwosc GMO u szczurow

Post autor: puphead » 06 lis 2013, 16:00

Abstrakt jest z 2009 roku, artykul z Daily Mail z polowy 2012 wiec jak widac cala rewelacja tak jak mozna by sie bylo spodziewac zostala zamieciona pod dywan. Dzisiaj GMO to ogolnoswiatowy biznes i nikt z lobbujacych na jego korzysc nie pozwoli aby podobne badania zdobyly jakakolwiek akredytacje, nawet w niezaleznych srodowiskach naukowych. A czy jest to prawdziwe? Mysle, ze masz odpowiedz czarno na bialym.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: 2 letnie badania pokazuja szkodliwosc GMO u szczurow

Post autor: Dżordż » 06 lis 2013, 21:52

GMO jest powszechne w amerykach obu.Ja mam swoje negatywne zdanie o tym, ale może się nie zmam.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: 2 letnie badania pokazuja szkodliwosc GMO u szczurow

Post autor: puphead » 27 lis 2013, 01:03

Ciekawy raport wskazujacy GMO za jedna z przyczyn chorob zwiazanych z nietolerancja glutenu.

http://responsibletechnology.org/media/ ... _11_25.pdf
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: 2 letnie badania pokazuja szkodliwosc GMO u szczurow

Post autor: Dżordż » 01 lut 2014, 13:29

http://www.youtube.com/watch?v=wIXw-oNBLdU
http://www.youtube.com/watch?v=T0nDwVf1Yg0
szczególnie moment 4:30, gdzie jest mowa o jelitach, prof. Bartnik jest wymieniony.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: 2 letnie badania pokazuja szkodliwosc GMO u szczurow

Post autor: Dżordż » 05 lut 2014, 14:44

Zenobius, my mamy szczury i powiem tak. Szczury, które możesz sobie trzymać w domciu i nie jeśli nie jest to szczur dziki, którego przygarnąłeś - mają skazę genetyczną. To są szczury laboratoryjne i z lepszą, czy gorszą uwagą poddawano je rozmnażaniu. Siostra z bratem, matka z synem i podobne koligacje, które osłabiają populacje.
KAŻDY szczur po 2 latach może mieć guzy - i zazwyczaj tak jest. Nasza Kluska miała już dwa/trzy razy wycinane guzy. Jeden był to nieokreślonego podłoża, reszta to tło hormonalne (guzy sutkowe) i na przyszłe "nierobienie się" guzów bierze lekarstwo.
2 lata to teraz prawie górna granica wieku jaki dożywają szczurki, a pierwszy guz nasza Kluska miała przed ukończeniem roku.
W artykule nie ma słowa o pochodzeniu nowotworu - może jest w linku zagranicznym coś podane - ale weterynarze często odsyłają ludzi, którzy przynoszą im "guza ze szczurem" z prośbą o pomoc. Nie leczone szczury z normalnymi guzami wyglądają właśnie tak jak na zdjęciu.

Ja też mogę zrobić takie badanie i na koniec napiszę, że szczurki dostały guzy, bo np trzymałem je w ocynkowanej klatce i to cynk na drucie był powodem pojawienia się guzów...
To bardzo śliski temat i jeśli w informacji o guzach nie podano ich powodu powstawania i podłożu to można to interpretować jak się chce i można udowadniać co się chce...
Powiem tak bez osobistych wycieczek możesz jeść nawet plastik jeśli chcesz. Ja natomiast chciałbym wiedzieć czy jem produkty transgeniczne, bądź w przypadku produktów zwierzęcych czy zwierzęta były karmione paszą z roślin transgenicznych. Tyle. :wink:

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: 2 letnie badania pokazuja szkodliwosc GMO u szczurow

Post autor: puphead » 05 lut 2014, 15:32

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

:wow: :mur:
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie tylko o NZJ”