Informacyjne ciekawostki !!!

Artykuły o różnych chorobach - w tym autoimmunologicznych - pomagające w zrozumieniu NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
_Tomek
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2011, 07:22
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Lokalizacja: CHARSZNICA
Kontakt:

Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: _Tomek » 03 sie 2012, 13:08

Witajcie Kochani.
Jako, że jestem raczej przykuty do kompa z racji zawodu przeczesuje neta w poszukiwaniu wszystkiego co może nam pomóc.
Tym razem pragnę się podzielić artykułem propo braku magnezu prowadzącego do nerwicy oraz o niesamowitych właściwościach kapusty.

1. http://www.nerwica.vegie.pl/niedobor_magnezu.html
2. http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/weba ... apusta.htm

Brak magnezu w moim przypadku powodował już notoryczną nerwowość. Budziłem się poddenerwowany i cały dzień był koszmarem - po przeczytaniu tego art. zrozumiałem w czym tkwi problem.

Co do linku numer 2 to zagłębiając się bardzie w ten temat można odnieść wrażenie, że jest to jakiś sposób leczenia pomocniczego - jestem w fazie testowania :).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: kasia38 » 03 sie 2012, 15:48

idę po magnez, może wreszcie stanę się mnie nerwowa ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: deth » 03 sie 2012, 20:52

Dobre przypomnienie _Tomek ;) też sobie wziąłem dziś magnez, jak byłem w aptece. Ostatnio miałem tak, że sobie siedzę - a palce stóp zamykają mi sie same z bólem. Dopiero przyciśnięcie stóp do podłogi, zatrzymywało proces :suchy:

ale ja nie cierpie magnezu brać, bo mnie goniło zawsze po nim ;( i się go zawsze jakoś tak wystrzegam, choć wiem, ze ciągle mi go brak...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: obyty.z.cu » 03 sie 2012, 21:08

może jako uzupełnienie tematu...
jako że u mnie remisji brak,to i z brakami w organizmie brak.
Ostatnio (znaczy od min.2 lat ) ciągle biorę magnez z potasem,wapniem,wit.B ,D3
u mnie im więcej tym lepiej,bo nie umiem się pozbyć nawyku picia kawy,a to ma swoje skutki :wink: ...
Jeśli brak mi magnezu,potasu,wapnia,to skurcze łydek mi o tym przypomną !!
Suplementowanie dotyczy tez innych elementów,ale to już inna bajka...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: deth » 03 sie 2012, 21:30

Ja też sporo suplementów łykam. Moje podręczne pudełko z lekami, zawstydziłoby nie jedną, dużą domową apteczkę. Magnez był stałym elementem, a już skurcze, to ostatni dzwonek - do zastosowania tygodniowej, dużej kuracji magnezem. Teraz jednak po resekcji - mam duże opory co do magnezu i bardzo nad tym ubolewam.
Jestem jednak na sterydach i biegunki w sumie ustały - mogę poszaleć :D

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: malapkasia » 03 sie 2012, 21:35

wszyscy mówią o magnezie na skurcze... a ja zamiast mg biorę potas np. Kalipoz i skurcze ustają na dłuuuuugo :)
deth, a ja po mg mam zastój w robieniu kupy :| i też się go wystrzegam :lol:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: deth » 03 sie 2012, 21:58

Ja sporo kawy pijam, więc u mnie to pewnie o magnez się rozchodzi :|

ale już najbardziej mnie wkurza, bo kiedyś wyczytałem, ze nie mozna pewnych suplementów brać razem, np: żelaza, magnezu i wapnia. I tak każde zażywam do innych posiłków, czasem posiłków mi brakowało, jak były tylko dwa :P

malapkasia, chciałbym jak Ty z tym magnezem :roll: bym sobie zamiast Laremidu łykał :lol:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: deth » 19 sie 2012, 19:14

http://davidicke.pl/forum/chlorek-magne ... t7467.html
obszerny artykuł o magnezu - o wiarygodność mnie nie pytajcie :E ale warto poczytać ;) z postów poniżej artykułu, dowiedziałem się, ze ludzie kupują chlorek magnezu w kilowych worach z Allegro po 9 zł :o "mag B6" i inne wynalazki z apteki - to ubranie taniego środka w ładne opakowanie ?! tak - ale któren zaryzykuje :E ja nie :E

a w ogóle to magnez się wchłąnia w krętym, którego nie mam !? :suchy: za....bista perspektywa :D

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: malapkasia » 19 sie 2012, 23:21

rofesor Delbet podawał rutynowo roztwór chlorku magnezu pacjentom z infekcjami oraz na kilka dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Był bardzo zdziwiony, kiedy wielu z nich doświadczało euforii i przypływów energii.
:o :o :o brac zamiast np. trawki ? :suchy:
Dr Neveu ustalił, że chlorek magnezu jest skuteczny w leczeniu astmy, bronchitu, zapalenia płuc, rozedmy, zapalenia gardła, zapalenia migdałków, chrypki, pospolitego przeziębienia, grypy, krztuśca, odry, różyczki, świnki, szkarlatyny, zatrucia, nieżytu żołądka i jelit, czyraków, ropni, zastrzału, zakażonych ran i zapalenia szpiku.
:o :o cud miód i orzeszki, po co inne leki brać? łykajmy mg b6 ;)
nie ma co ciekawy artykuł :P :D
deth, i co teraz zrobisz ? :o jak nie masz krętego to nie ma po co łykać b6 :D zaoszczędzisz na b6 :D
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: deth » 20 sie 2012, 16:00

ciekawie też się robi - na temat - osteoporoza a magnez, albo wzdęcia i cuchnąca kupa - a magnez. Chyba warto poczytć :)

Mała - będę wcierał chlorek magnezu w skórę, kąpał się w roztworze i moczył stopy :P

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: kalka_96 » 20 sie 2012, 18:19

WrednaTubisia pisze:ja go nie trawię dosłownie
tabletka się nie rozpuszcza, także jak ją połkniesz to ona wylatuje w całości tylko jest biała, tłumaczyli mi że to normalne :wink:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: Mamcia » 20 sie 2012, 21:02

Z kalipozem tak jak napisała kalka - taka jego natura.
o tak jak z brakiem żelaza - nakłuć mięso gwoździami i poczekać,aż zardzewieją, potem upiec mięso - ponoć tak nasze prababcie uzupełniały braki :wink: nie próbowałam tej teorii i jakoś bałabym się chyba tego zrobić :roll:
Nie mięso tylko kwaśne owoce np jabłka. Żelazo wiąże się z kwasami organicznymi występującymi naturalnie w owocach, a ponieważ bogactwo kwasów jest to potem przyswajalnych związków żelaza też. Mnie moje babcine jeże tak poprawiły morfologię, że uniknęłam żelaza w zastrzykach. Nie rozumie również czego się bać - połknięcie gwoździa??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Informacyjne ciekawostki !!!

Post autor: malapkasia » 20 sie 2012, 21:05

kalka_96 pisze:
WrednaTubisia pisze:ja go nie trawię dosłownie
tabletka się nie rozpuszcza, także jak ją połkniesz to ona wylatuje w całości tylko jest biała, tłumaczyli mi że to normalne :wink:
nie wiedziałam o tym :| musze się kiedyś przyjrzec :]
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie tylko o NZJ”