nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: jaryszek » 02 sie 2008, 10:16

anisr pisze:No tez tak myślałam :) ale okazuje się że nie... ;)
Pewnie musialas trafic na kogos znajacego sie nma rzeczy bo ja akurta odwrotnie ;)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Misia

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Misia » 02 sie 2008, 13:13

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: jaryszek » 03 sie 2008, 16:26

Moze i Prof. Paradowski jest dobrym lekarzem ale ja nie zgodze sie na traktowanie pacjenta w stylu : " trzeba wyciac jelito , bedziesz zdrowy" i tak w kolko , to az nudne sie juz zaczynalo robic...
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Doris74
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2008, 19:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Doris74 » 13 sty 2009, 23:26

Anisr, czy zdecydowaliście się na leczenie LDN ? Napisz proszę jakie są Wasze opinie.
Doris Oli

Dobul
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:04
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wieś

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Dobul » 27 maja 2011, 11:18

Nie wiem czy to było już, ale tu są wyniki z marca:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21380937

Jak już było, proszę usunąć

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Mamcia » 27 maja 2011, 16:05

Nie było, coprawda grupa niewielka, ale wyniki obiecujące.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

badania

Post autor: lolek » 27 maja 2011, 16:22

opiszcie coś więcej nad czym tam pracują :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Mamcia » 27 maja 2011, 22:38

To sobie przeczytaj i może przetłumacz z pożytkiem dla innych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: lolek » 28 maja 2011, 10:43

"liczyłem na największą mądrość tego forum" a Ty mi ręce rozkładasz... :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Mamcia » 29 maja 2011, 21:17

Bo za tłumacza tutaj nie robię i nie będę. Wyniki są dość obiecujące, ale wymagają dalszych badań.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Dobul
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:04
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wieś

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Dobul » 29 maja 2011, 23:06

Tu jeszcze link bezpośrednio do Penn University.
http://www.pennstatehershey.org/web/gi/ ... 00/2854822
W telegraficznym skrócie dla kolegi - link ten jest kontynuacją wątku leczenia przy pomocy LDN choroby Crohna. Jak widać skutki są całkiem pozytywne - na leczenie zareagowało 88% (spadek CDAI o min. 70 pkt.). Jak pamiętam, na badania idą pieniądze rządowe, w niektórych miejscach opisywana faza jest opisywana jako faza II badań klinicznych (nie mam pojęcia czy w USA jest jak w EU (faza IIa i IIb) oraz jak to wygląda (w sensie ilość i numery faz) przy badaniu preparatów już zarejestrowanych tylko, że pod kątem innych chorób (terapii). Tak czy siak, miło słyszeć, że pomaga osobom z Krakenem :) w jakiś sposób. Oczywiście zaczęło mnie swędzieć, żeby spróbować stworzyć własną próbę pod CU :), tym bardziej, że terapia LDN nie ma nadmiernych skutków ubocznych, ale będę musiał sobie jeszcze to przemyśleć, bo póki co mam pewien dystans do LDN - terapia według wielu pomaga na wszystko a to już podejrzane :).

A przy okazji w kwestii tłumaczenia to zawsze wujek google tłumacz służy pomocą :), nie jest może doskonały, ale przy odrobienie wysiłku można przetłumaczyć wiele naprawdę dziwnych języków, a opisywany angielski moim zdaniem działa naprawdę ok - da się wyciągnąć sens z przetłumaczonej strony.
Pozdrawiam i życzę wiele nadziei i wytrwałości :)

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

badania

Post autor: lolek » 29 maja 2011, 23:29

Dzięki DOBUL za rozjaśnienie tematu. W końcu natrafią na coś, jak już nie natrafili, tylko żeby to jeszcze wprowadzili na rynek to by było coś pięknego :mrgreen:

Dobul
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:04
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wieś

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Dobul » 30 maja 2011, 19:32

Widzisz,
z Naltrexsonem istnieje taki komfort, że lek jako taki jest dostępny (więcej na forach o naltrexsonie albo stwardnieniu rozsianym). Mówiąc komfort, mam na myśli to, że np. po przeprowadzeniu 3 fazy badań, niekoniecznie trzeba będzie czekać na rejestrację leku, tylko będzie go można pozyskać własnymi (niedobre jest to, że trzeba prosić aptekarza o podział tabletki na mniejsze porcje, co i tak nie gwarantuje moim zdaniem 100% dokładności).

Pisząc wcześniej o małej próbie na sobie, miałem na myśli właśnie takie działanie (pozyskanie tabletki grzeczne patrzenie czy jest mi lepiej :) , niemniej jednak na razie nie mogę się przemóc psychicznie, gdyż w badaniu nad swoim CU przyjąłem założeniem, że testuję tylko środki ogólnie dostępne, w miarę możliwości bez recepty, bez skutków ubocznych (oczywiście wiemy, że wszystko może mieć skutki uboczne, ale rozumiemy, że chodzi mi o pewną delikatną granicę, która w przypadku LDN może, ale nie musi zostać przekroczona (brak odpowiednio dużych badań w zakresie skutków ubocznych LDN, ).

Magdula
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:35
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław

LDN

Post autor: Magdula » 18 wrz 2011, 11:49

Jakiś czas temu mój małżonek korespondował z Uniwersytetem w Pennsylvani gdyż dowiedzieliśmy się że prowadzą badania z LDN w chorobach jelit. W odpowiedzi przesłano nam między innymi artykuł. Podejrzewam, że opublikowanie go byłoby sprzeczne z prawem, więc zamieszczam wstęp, a sam artykuł chętnie wyślę jeśli ktoś zechce.

Low-Dose Naltrexone Therapy Improves
Active Crohn’s Disease

Jill P. Smith, M.D.,1 Heather Stock, M.D.,1 Sandra Bingaman, R.N.,1 David Mauger, Ph.D.,2
Moshe Rogosnitzky,3 and Ian S. Zagon, Ph.D.4
Departments of 1Medicine and 2Health Evaluation Sciences, Pennsylvania State University College of
Medicine, Hershey, Pennsylvania; 3Consultant, Telz Stone, Israel; and 4Neural and Behavioral Sciences,
Pennsylvania State University, Hershey, Pennsylvania

OBJECTIVES: Endogenous opioids and opioid antagonists have been shown to play a role in healing and repair of tissues. In an open-labeled pilot prospective trial, the safety and efficacy of low-dose naltrexone (LDN), an opioid antagonist, were tested in patients with active Crohn’s disease.

METHODS: Eligible subjects with histologically and endoscopically confirmed active Crohn’s disease activity index (CDAI) score of 220–450 were enrolled in a study using 4.5 mg naltrexone/day. Infliximab was not allowed for a minimum of 8 wk prior to study initiation. Other therapy for Crohn’s disease that was at a stable dose for 4 wk prior to enrollment was continued at the same doses. Patients completed the inflammatory bowel disease questionnaire (IBDQ) and the short-form (SF-36) quality of life surveys and CDAI scores were assessed pretreatment, every 4 wk on therapy and 4 wk after completion of the study drug. Drug was administered by mouth each evening for a 12-wk period.

RESULTS: Seventeen patients with a mean CDAI score of 356 ± 27 were enrolled. CDAI scores decreased significantly (P = 0.01) with LDN, and remained lower than baseline 4 wk after completing therapy. Eighty-nine percent of patients exhibited a response to therapy and 67% achieved a remission (P < 0.001). Improvement was recorded in both quality of life surveys with LDN compared with baseline. No laboratory abnormalities were noted. The most common side effect was sleep disturbances, occurring in seven patients.

CONCLUSIONS: LDN therapy appears effective and safe in subjects with active Crohn’s disease. Further studies are needed to explore the use of this compound.
(Am J Gastroenterol 2007;102:1–9)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Mamcia » 18 wrz 2011, 21:00

Odnośnik do art był już na forum, niestety mimo upływu 4 lat nic rewelacyjnego się nie ukazało.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”