nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Magdula
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:35
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Magdula » 19 wrz 2011, 13:29

Przepraszam za zamieszanie i dziękuję za sprowadzenie posta na jest właściwe miejsce.
Przy okazji widać że chyba nikt nie odważył się na terapię LDN na własny rachunek. Obawiam się że możemy się nie doczekać niczego ponad tego rodzaju prace akademickie. Mało prawdopodobne aby firmy farmaceutyczne były zainteresowane kosmicznie drogą procedurą w przypadku taniego , czyli mało dochodowego leku.
Rozmawiałam kiedyś z lekarzem na temat samego Naltreksonu i ponoć jest on w miarę dobrze tolerowany, a dodatkowo w tak małej dawce nie powinno być większych działań niepożądanych. Jednakże to zawsze działanie na własny rachunek i budzi we mnie jakiś wewnętrzny opór. Postanowiłam że będzie to dla mnie plan B, jeśli nie zadziała terapia klasyczna (coraz bliżej) to przed operację na pewno spróbuję.

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: PRINT » 13 maja 2012, 17:55

Mamcia pisze:Odnośnik do art był już na forum, niestety mimo upływu 4 lat nic rewelacyjnego się nie ukazało.
I prawdopodobnie sie nie ukaże,substancja jest dawno po patencie a na rynku jest wiele taniego surowca do produkcji generyków.
Po co inwestować mln € w badania?Aby 100 firm na następny dzień rozpoczeło proc. legalizującą tani ,skuteczny lek? Co wtedy poczną te biedaczyska- fmy farm i ich cały łańcuch pokarmowy - przedstawiciele i pimperzy smakołyków - lekarze. co to nas karmią jakze tanimi wlewkami, cudowną prawie darmową mesalazyną, miejscowo działajacymi sterydami jak shit patent budenofalk rectal etc,na których bad. wydali grubą kasę.
A skuteczność w wielu przypadkach jest zerowa. Live is brutal :wink:
Naltrexon w LDN to zakres dawek mdz 2 a 4,5 mg ..obecnie na rynku w preparatach dla narkomanow w dawce 50 mg/ tab ,ktorego 1 op. leku jest dosc tanie ,wystarczy podzielic te cyfry przez dawke potencjalnie opisywana jako skuteczna dla CD czy cu , wychodzi ponad 10 razy taniej .
PYtanie brzmi..ile mozna zarobic na leku ktorego cena nie przekroczy 15 zł za kuracje miesieczną zakładając ,że produkuje to xx fm?
W USA ..nadal na partyzanta bo lek nie jest zaakceptowany przez FDA wielu lekarzy uzyskuje dobre efekty na LDN i nie tylko w temacie CD czy CU
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: toczka » 14 maja 2012, 13:18

Czy ktos od Nas juz sie leczyl Naltrexonem i moze powiedziec cos wiecej na ten temat?
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Dzięciolinka
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 17 wrz 2012, 22:37
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Dzięciolinka » 14 lip 2014, 01:08

Ja czytałam o naltreksanie już jakis czas temu, ale żaden gastrolog o nim nie wspominał.

Pewnego dnia byłam u Ginekologa, ten wiedząc na co choruję bardzo mi go polecił, od razu wydał kilka recept:)

Naltreksan w małych dawkach (max 4,5 mg) jest również lekiem na bezpłodność i podobno jest bardzo skuteczny. Jak tylko zacznę z neigo korzystać, dam znać jakie są efekty....

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
szelest_świderków
Początkujący ✽✽
Posty: 401
Rejestracja: 24 lut 2013, 00:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław niemalże

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: szelest_świderków » 14 lip 2014, 11:01

wiecej w temacie:
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=13471

btw, nie naltreksAn, a naltreksOn
pełna stopka wkrotce...

z gapowiczem od 01.2013

Azathioprine 150mg
Pentasa 2x2
NowFood: Special Two,
Vit D3: 5000

od marca 2014: bez sterydów :)
od maja 2014: pobieram LDN

Przemek H.
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:52
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: nowy lek - nisko dawkowany Natrexon

Post autor: Przemek H. » 05 mar 2015, 00:57

Informacje na temat skuteczności LDN można znaleźć w przeglądzie Cochrane'a - link
Wnioski są następujące:

Kod: Zaznacz cały

Currently, there is insufficient evidence to allow any firm conclusions regarding the efficacy and safety of LDN used to treat patients with active Crohn's disease. Data from one small study suggests that LDN may provide a benefit in terms of clinical and endoscopic response in adult patients with active Crohn’s disease. Data from two small studies suggest that LDN does not increase the rate of specific adverse events relative to placebo. However, these results need to be interpreted with caution as they are based on very small numbers of patients and the overall quality of the evidence was rated as low due to serious imprecision. Further randomized controlled trials are required to assess the efficacy and safety of LDN therapy in active Crohn's disease in both adults and children. One study is currently ongoing (NCT01810185).

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”