Candida a WZJG.

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anak
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2010, 22:31
Choroba: CU w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Re: Candida a WZJG.

Post autor: anak » 30 sie 2010, 23:19

Dzięki a zapach? jakis dziwny czy typowy??
Żyj!-powiedziała nadzieja ..- bez Ciebie nie mogę ..-odparło cichutko życie.....

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Candida a WZJG.

Post autor: Tomek0700 » 12 sty 2011, 19:24

Witam mam pare pytan odnosnie candidy, podejrzewam wlasnie, ze mam przyrost tych grzybow i jutro pojde i wykonam badania ale:
jak zrobie posiew w kierunku grzybow to jakies bakterie tez tam opisze jesli beda? czy jest osobno posiew na bakterie i posiew na grzyby? (nie mam zielonego pojecia)
Od maja mam spore problemy, przeszedlem kolonoskopie, gastroskopie, liczne morfologie, test elisa na lamblioze, hp oraz pasozyty. Kolonoskopia: zapalenie jelita z niewiadomego powodu ale kazdy lekarz patrzac na opis mowi, ze to jest nie grozne. Dodatkowo, gastroskopie wykazala, ze mam znieksztalcona opuszke dwunastnicy (mialem HP, przeszedlem terapie i na gastro wykryto, ze juz nie ma) Morfologia jest ok wszystko jest ok, lekarze twierdza, ze sobie wymyslam.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Candida a WZJG.

Post autor: Piciu » 19 sty 2011, 02:37

Tomek0700 pisze:jak zrobie posiew w kierunku grzybow to jakies bakterie tez tam opisze jesli beda? czy jest osobno posiew na bakterie i posiew na grzyby?
gdy robiłem takie badanie to w laboratorium zaznaczyłem, że chce posiew na wszystkie możliwe patogeny , grzyby, bakterie jakie to laboratorium wykonuje. Nie było to drogi koszt, lecz lepiej się upewnij , aby Ciebie nie zaskoczyli, różnie to bowiem jednak u nas bywa. Ewentualnie , a w sumie nawet takie zlecenie na posiew stolca powinien wystawić lekarz prowadzący lub rodzinny.
Tak z ciekawości , gdzie w Poznaniu się leczysz? Na Przybyszewskiego?

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Candida a WZJG.

Post autor: toczka » 19 mar 2012, 15:54

Dobra, nawet jezeli to prawda i ta nasza chorobe powoduja grzyby, to czy po odpowiedniej kuracji przeciwgrzybowej, plus dieta i rozne suplementy, mozemy sie wyleczyc? Skoro glowna przyczyna jest usunieta to jest mozliwe, ze wrzody zamkna sie trwale?

(prosze, powiedzcie, ze tak :mrgreen: )
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Apophis
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 12 mar 2012, 01:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Candida a WZJG.

Post autor: Apophis » 19 mar 2012, 21:30

Zgodnie z prosba odpowiadam TAK;) Jako ciekawostke mozesz sobie poczytac ksiazke "Nie daj sie zjesc grzybom Candida", potem zrobic sobie test genetyczny na Candide i rozpaczac leczenie, a ile w tym prawdy ze candida to taki cichy zabojca, trudno powiedziec.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Candida a WZJG.

Post autor: Dżordż » 17 sty 2016, 07:42

Odswieze wątek nikt więcej nie walczyl z candida oprócz tu piszacych.pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”