Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: alex0101 » 10 maja 2015, 22:46

Przepraszam bardzo ale co złego jest w szukaniu pieniędzy na facebooku ? Jakoś nie widzę związku. Dzięki temu, że istnieje tak wielki portal społecznościowy coraz więcej ludzi jest w ogóle w stanie dowiedzieć się, że jest coś takiego jak MAP i że można wpłacić pieniądze. Według mnie nie ważne gdzie i jak ale ważne żeby były efekty.

Co do badań to ,,HVL’s anti-MAP vaccine has since successfully completed its pre-clinical development phase and is being prepared for Phase 1 and Phase 2a proof of concept clinical trials in man." Pożyjemy zobaczymy

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: marcin820201 » 11 maja 2015, 14:00

Ja to się boję jednego: że oni leku który im klienta do końca życia odbierze nie przepuszczą- a badania oni finansują. Oni = BIG PHARMA. Spójrzcie sobie co się z LDN działo- świetne proby I and II phase i wyniki że anty TNF by mogly pozazdroscic. Faza jedna za druga. I nagle 2014 agencja TNIBios (czy jakas inna nazwa nie pamietam - jest na stronie www.lowdosenaltrexone.org) polozyla reke na leku i patent kupila i cisza. Postepowanie etyczne jest dalekie firmom farmaceutycznym- jak maja do wyboru leczyc czy wyleczyc to wola leczyc. Kto sie ze mna zgadza?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: marcin820201 » 11 maja 2015, 14:00

Ja to się boję jednego: że oni leku który im klienta do końca życia odbierze nie przepuszczą- a badania oni finansują. Oni = BIG PHARMA. Spójrzcie sobie co się z LDN działo- świetne proby I and II phase i wyniki że anty TNF by mogly pozazdroscic. Faza jedna za druga. I nagle 2014 agencja TNI BioTech (czy jakas inna nazwa nie pamietam - jest na stronie http://www.lowdosenaltrexone.org ) polozyla reke na leku i patent kupila i cisza i niby sie z FDA naradzaja - to mozna sobie pomyslec co z tego bedzie- prawdopodobnie nic. Postepowanie etyczne jest dalekie firmom farmaceutycznym- jak maja do wyboru leczyc czy wyleczyc to wola leczyc.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: Mamcia » 11 maja 2015, 14:31

Życzę sukcesu i jak pisałam dobrze by było znaleźć jeden powód choroby. Miałam takie nadzieje w stosunku do MAP dziesięć lat temu. dziś raczej skłaniam się do tego, że jest to bardziej skomplikowane.
A takie firmy zabiegają o fundusze w rózny sposób i może to być również crowdfunding.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: Dżordż » 20 maja 2015, 23:51

Ja bym się skłaniał ku tej hipotezie, ponieważ miałem kontakt z bydłem chorym na Paratuberkuloze ok 1,5 roku przed wystąpieniem objawów choroby Crohna. Szkoda że nie jest to hipoteza drążona bo są podobieństwa między chorobami obiema. Jest też logiczne wytłumaczenie na coraz to większą częstość występowania choroby Crohna: ludzie zarazają się między sobą plus masowy chów krów mlecznych bez większej kontroli. Mleko od chorych krów jest spożywane przez ludzi. Jeśli trafi na podatny grunt rozwija się crohn lub Paratuberkuloza jak zwał tak zwał. :wink:
http://www.up.lublin.pl/files/weterynar ... kuloza.ppt

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: michal_mg » 21 maja 2015, 11:06

Dżordż jeśli uważasz, że mleko od chorych krów przedostaje się do mleczarni, jak i to, że chowa się krowy bez kontroli weterynaryjnej - będąc pod kontrolą UE - to w snuciu teorii bijesz mnie na łopatki.
Takie same bzdury pisze się jeszcze o drobiu, antybiotykach itp gdzie by to dostało się do wiedzy UE, która bada to co trafia na ich rynek, to z karami byśmy się nie pozbierali.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: Anette28 » 21 maja 2015, 14:07

Dżordż pisze:Ja bym się skłaniał ku tej hipotezie, ponieważ miałem kontakt z bydłem chorym na Paratuberkuloze ok 1,5 roku przed wystąpieniem objawów choroby Crohna. Szkoda że nie jest to hipoteza drążona bo są podobieństwa między chorobami obiema. Jest też logiczne wytłumaczenie na coraz to większą częstość występowania choroby Crohna: ludzie zarazają się między sobą plus masowy chów krów mlecznych bez większej kontroli. Mleko od chorych krów jest spożywane przez ludzi. Jeśli trafi na podatny grunt rozwija się crohn lub Paratuberkuloza jak zwał tak zwał. :wink:
http://www.up.lublin.pl/f...tuberkuloza.ppt
a co z ludźmi co nie piją mleka? :wink:
Mamcia pisze:Życzę sukcesu i jak pisałam dobrze by było znaleźć jeden powód choroby. Miałam takie nadzieje w stosunku do MAP dziesięć lat temu. dziś raczej skłaniam się do tego, że jest to bardziej skomplikowane.
A takie firmy zabiegają o fundusze w rózny sposób i może to być również crowdfunding.
Mamciu ja też nie robię sobie nadziei zwłaszcza, że trąbią o tym i trąbią, a efekty słabe
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: puphead » 22 maja 2015, 17:10

michal_mg pisze: jeśli uważasz, że mleko od chorych krów przedostaje się do mleczarni...
Jako osoba zawodowo zajmujaca sie min kontrola produktow mlecznych moge Ci powiedziec, ze pomimo nawet najbardziej rygorystycznie przestrzeganych badan surowca nie da sie w 100% wyeliminowac skazonych probek trafiajacych do przerobu. Malo tego stosowanie metod tradycyjnej pasteryzacji czy UHT wcale nie jest gwarantem pozbycia sie wszystkich chorobotworczych mikroorganizmow.
michal_mg pisze: jak i to, że chowa się krowy bez kontroli weterynaryjnej
Jw.
Pandzia pisze: a co z ludźmi co nie piją mleka? :wink:
Odnosnie MAP
"Chroniony przed słońcem i wysychaniem w glebie czy materiale organicznym przeżywa do roku... Ograniczenie szerzenia w stadzie (dezynfekcja porodówek, oddzielenie młodych od matki i dorosłych, karmienie siarą czy mlekiem pasteryzowanym, gnojowica nie może być wylewana na pastwiska, młodzież nie może korzystać z pastwisk, na których w ostatnim roku były przeżuwacze)."
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: Dżordż » 22 maja 2015, 22:47

Trzeba będzie zbadać kał pod kątem MAP ale nie u lekarza ale u weterynarza tylko jak to technicznie zrobić bo weterynarze ludźmi się nie zajmują. Odnośnie tych co mleka nie pili tak jak kolega puphead piszę wystarczy zjeść warzywa nawożone obornikiem bądź gnojowicą od chorego bydła i może dojść do zarażenia na zasadzie analogi jak u bydła...

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: marcin820201 » 28 maja 2015, 16:44

Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: Mamcia » 28 maja 2015, 21:07

Ale to starocie i potem in vivo nic się chyba nie ukazało
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: marcin820201 » 29 maja 2015, 09:32

Ale w EBMie się jeszcze łapie zdaje się- bo to chyba do 10 lat wstecz to może nie takie aż starocie?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: puphead » 29 maja 2015, 15:04

marcin820201 pisze:6MP w leczeniu MAP
http://journals.plos.org/plosone/articl ... ne.0000161
Podobne wlasciwosci wykazuja rowniez aza:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18070971

Nieco inaczej tlumaczy sie mechanizm dzialania na MAP lekow biologicznych:

"In conclusion, our findings suggest that infliximab treatment results in: (i) a decrease in the antibody titer of two mycobacterial antigens that are essential for the establishment of an infection, and (ii) a decrease in the survival of the bacterium within human macrophages. Both observations imply that in CD patients, a suppression of TNF-α leads to the activation of other immunological pathways in macrophages, which suppresses the growth of MAP in these patients. Our findings together with the study reported by Nakase et al.6 demonstrate that the regulation of specific cytokines, such as TNF-α, is critical for the survival of MAP within macrophages."

http://ecco-jcc.oxfordjournals.org/content/6/5/628
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: marcin820201 » 12 lip 2015, 13:10

Dla tych co wierzą, myślą, czują, wiedzą żę choroba Crohna to paratuberculoza naturalna substancja silnie aktywna przeciwko bakterii MAP
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2565950/

i od razu wyzwanie dla kogoś kto jest biochemikiem tutaj na forum:
jak dawkować by osiągnąć podane stężenia w organizmie?

przykładowe dawkowania:

http://luskiewnik.strefa.pl/stymulatory ... ges/p6.htm
http://espz.pl/materialy/aromatica.pdf
http://www.rozanski.ch/oleum.htm

A to dla nie przekonanych którzy nadal myślą, wierzą że Crohn to ch. autoimmunologiczna polecam wywiad z dr Marcelem Behrem:
https://www.youtube.com/watch?v=7x3lq8QEg5g
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bakteria MAP możliwą przyczyną choroby Crohna

Post autor: marcin820201 » 18 lis 2015, 07:56

Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”