Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2006, 22:51

Wypuszczam soo sorrryyy. Starałam się poprawic mój poprzedni post, ale, w bezgranicznym debilizmie swoim nie potrafię. Liczę na pomoc Adminów.
mamcia-niedorozwinięta malpka kompterowa
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

wrotek
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2006, 17:10
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: wrotek » 08 wrz 2006, 22:52

No tak to jest terapia jeszcze w fazie testów klinicznych i dla tego o niej wspominam.
Jakby testy kliniczne były już zakończone i pomyślne to nie musiałbym, bo wszyscy by już o tym wiedzieli.
Te badania do których link podałem są badaniami którymi Fundacja wspiera swoją patogenezę, są to zewnętrzne źródła od wielu autorów z całego świata.
45% procent poprawwy to bardzo dużo w medycynie , np Prozac jest skuteczny tylko w około 50% (jak mało co w medycynie)i w związku z tym został określony cudownym lekiem. Potrzeba o wiele mniejszej skuteczności żeby terapia została zaakceptowana przez władze medyczne.
zaczerpnięte z http://www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3481d.php
Gdzie jest coś o Crohn'ie? I nie piszmy, że sarkoidoza podobnie jak Crohn jest chorobą autoimmunologiczną, więc też to będzie działać.
Możemy tak napisać ponieważ istnieją wpsólne cechy tych chorób jak rozregulowane metabolity witaminy D i objawy hiperwitaminozy D. W Crohnie występuje strasznie wysokie poziomy 1,25-dihydroxywitaminy-D http://www.findarticles.com/p/articles/ ... i_n6228183

A o chorobie Crohna jest pod koniec artykułu "U podstaw patogenezy wielu chorób, takich jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, reumatoidalne zapalenie stawów oraz miażdżyca naczyń leżą procesy zapalne. Odkrycie tego, że przyczyną jednej z najbardziej powszechnych chorób - choroby wrzodowej, jest bakteria, stymulowało poszukiwania drobnoustrojów jako możliwej przyczyny innych przewlekłych schorzeń zapalnych".


Dalej, nie zawsze muszą występować przeciwciała wolne we krwi przeciwko antygenom bakterii. Widać to np w przypadku 3 stadium syfilisu gdzie często takie zjawisko występuje pomimo ogromnych widocznych objawów tej choroby. Wiadomo że przeciwciała mogą być zgromadzone w tkankach (na poziomie parakrynnym ) związane w kompleksach immunologicznych i nie uwalniane do strumienia krwi. Poza tym tutaj mamy do czynienia z bakterią wewnątrzkomórkową która musi się wyeksponować na zewnątrz by została wykryta i organizm wyprodukował przeciwciała oraz są to bakterie pleomorficzne które są w stanie zmieniać swoją morfologię i ekspresję protein na zewnątrz błon.


Jeśli chodzi o MS to chodzi o to żę nie można zabić wszystkich białych krwinek bo słuzą one do obrony przed infekcja która powoduje MS. Dlatego pacjenci zmarli.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: tom-as » 08 wrz 2006, 23:07

magdalene pisze:Może muszę najpierw zobaczyć, potem uwierzę
nie odbieraj 'roboty' Tomaszom :wink:

EOT

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 11:20

magdalene pisze: A ja jakoś nie mogę uwierzyć, że nagle wszystkie te choroby miałyby stać się uleczalne. Może muszę najpierw zobaczyć, potem uwierzę
To ja tak samo...pytałem kilka godzin temu lekarza ( dobrego gastroenterologa ) co o tym sądzi i wie - nie będę dokładnie przytaczał słów, ale ogólnie można powiedzieć iż stwierdził aby w tym wypadku przestać się łudzić...delikatnie mówiąc.

Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: jaryszek » 09 wrz 2006, 12:24

Dzieki za wyjasnienie, ale trzeba wierzyc ze dzieki taki i innym podobnym probom kiedys znajda jakis lek dla nas :wink:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 12:28

jaryszek pisze:ale trzeba wierzyc ze dzieki taki i innym podobnym probom kiedys znajda jakis lek dla nas
Jasne, wierzyć trzeba ponieważ to jedyna nadzieja, ale trzeba tez uważać na takich którzy źerują na chorych.

Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

wrotek
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2006, 17:10
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 14:28

Piotr może podzielisz się tym co lekarz powiedział.
W przypadku Procedury nikt na nikim nie zarabia bo wszystkie leki kupuje się w aptece na receptę a wiedza ze strony nic nie kosztuje. Chętnie bym poznał opinię twojego lekarza, bo jeżeli wyraził ją nie znając procedury to bym poszukał kogoś komu zależy.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 15:19

Ten lekarz akurat zna się na tym o czym mówi...jak będzie się chciał wypowiedzieć osobiście, to zrobi to sam, ponieważ bywa na forum jako obserwator.
Jeśli jednak mam być szczery, to słysząc co mówi bardzo wątpię czy będzie chciał marnować czas.
wrotek pisze:W przypadku Procedury nikt na nikim nie zarabia bo wszystkie leki kupuje się w aptece na receptę
A leki na receptę są za darmo - prawda?

Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

wrotek
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2006, 17:10
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 15:47

Na pewno, metoda w fazie testów klinicznych a twój lekarz już wie że nie działa :)
Nie wiem co sugerujesz, czy że apteki chcą na tobie zarobić czy też może państwo albo firmy farmaceutyczne.

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: exa » 09 wrz 2006, 16:16

zawsze na dwoje babka wrozyla....moze zwykle naciaganie,
ale faktem tez jest, ze jak cos dziala na wszsytko to nie dziala na nic,
czegos takiego poszukuje sie od zarania...
daj Boze...ale trudno sie dziwic sceptycyzmowi, naciagaczy jest mnostwo cale.. :idea:
a to drugie wrotu jest calkiem prawdopodobne..
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 16:16

wrotek pisze:wszystkie leki kupuje się w aptece na receptę
Jeśli coś się kupuje, to ktoś zarabia - to chyba całkiem logiczne.
wrotek pisze:metoda w fazie testów klinicznych a twój lekarz już wie że nie działa
To nie mój lekarz tylko lekarz, który sam prowadzi różnego rodzaju badania związane z NZJ, więc śmiem twierdzić że wie więcej niż ja i ty o tych sprawach.

Ja wyrażam tylko swoje zdanie i czemu to cię tak drażni ?

Piotr

wrotek
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2006, 17:10
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 17:04

Lepiej wiedzieć mniej rzeczy bardziej wartościowych niż więcej rzeczy które są bezużyteczne.

Czy to znaczy że przestaniesz być podejrzliwy o naciągactwo jak ktoś zaoferuje ci leczenie które nic nie będzie kosztowało ? To się chyba raczej nigdy nie stanie.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 17:07

wrotek pisze:Czy to znaczy że przestaniesz być podejrzliwy o naciągactwo jak ktoś zaoferuje ci leczenie które nic nie będzie kosztowało ? To się chyba raczej nigdy nie stanie.
Nie, poczekam na te tłumy wyleczonych, których dziś jakoś nie widać.

Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

wrotek
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2006, 17:10
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: wroclaw

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 17:18

Też tak można, jeżeli ma się dużo cierpliwości.
Medycynie zajęło 40 lat zaakceptowanie że Helicobacter Pylori jest przyczyną wrzodów żołądka :)

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 17:20

Lepsze to niż traktowanie własnego, chorego dziecka jak królika doświadczalnego.

Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”