Uszkodzenie przepony?

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ad112
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2022, 16:13
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Uszkodzenie przepony?

Post autor: ad112 » 19 cze 2022, 16:39

Dzień dobry,
Chciałbym podzielić się swoją przypadłością i poprosić o pomoc w diagnostyce.
Od ostatnich kilku lat mam problemy gastrologiczne. Objawy występowały głównie po jedzeniu. Mam uczucie zwiększonego ciśnienia w klatce piersiowej, bólami w jej obrębie, ucisk w obrębie przepony i bóle w odcinku lędźwiowym. Dodatkowo w tym roku, miałem sytuacje, która pogorszyła objawy. Zrobiłem masaż przepony i próbowałem obniżyć przeponę palcami (myślalem ze to może pomoże w moich dolegliwościach). Niestety, podczas wykonywania tego ćwiczenia, poczułem bardzo duży ból w obrębie przepony, po czym oprócz wyżej wymienionych objawów doszło:
- uczucie gorąca w głowę
- bóle w obrębie jelit oraz pod lewym żebrem
- bóle przełyku
Ponadto, brzuch stracił napięcie. Dodatkowo, bardzo szubko się meczę, mam dziwne problemy z oddychaniem oraz po wysiłku, pod mostkiem pojawia się czerwony 'trójkąt' i mam wrażenie że jest tam pusta przestrzeń, której WCZESNIEJ nie było. Po rozmowie z chirugiem, stwierdził że coś musiało sie stać z powłokami brzusznymi, bo słabo przylegają. Wykonywałem bardzo dużo badań, ale znaleziono nieprawidłowości jedynie w manometrii. Niestety, leczenie tabletkami nie pomogło.
Ktoś z was miał podobny problem? Jeżeli znacie lekarza, który zajmuje się takimi przypadłościami, proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
Nieszka
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:47
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Uszkodzenie przepony?

Post autor: Nieszka » 11 paź 2022, 11:20

Szkoda, że nikt nie odpisał.. Mam podobne dolegliwości i żadnego kierunku badań :(
chora od 1998, zdiagnozowana prawidłowo w 2004 i już od końca 2006 stała remisja :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”