Wykop "Życie bez kupy"

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Tubisia » 16 sty 2017, 07:17

Ano temat na Wykopie. Jak zwykle częściowo kontrowersyjny. Ale warto zabrać głos w temacie.

http://www.wykop.pl/link/3554541/zycie-bez-kupy/





[jakby coś źle, to proszę o edycję]
sprecyzowałam tylko temat
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 11:57 przez Tubisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Anette28 » 16 sty 2017, 11:58

osobiście uważam, że powinno się tą sprawę zgłosić, co za koszmar, straszne :smutny:

sprawdzam każde słowo, każde zdanie czy w tematach luźnych czy poważnych i nie tylko ja to robię bo także inni moderatorzy i nawet użytkownicy i jeszcze nigdy, nikt źle nie doradzał, źle nie pomagał więc nie rozumiem takiego okłamanego i wrednego wpisu, jeśli ten ktoś ma taką czelność pisać po kątach, że cyt."... Wszystko co mnie najgorsze w chorobie spotkało wynikało ze słuchania się ich porad.... " niech to zrobi tutaj wprost, jeśli ma odwagę. :smutny:

Jest mi przykro, że tak oczernia wszystkich użytkowników i osoby, które zaangażowały się na forum, nasza mamcia, obyty z cu i inni użytkownicy. Nawet ja jak coś wiem lub mam jakiś sposób to o nim piszę. :cry:

Przepraszam, ale jest mi przykro i wstyd za takich ludzi, mnie jako człowiekowi.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Jacekx » 16 sty 2017, 13:37

Tubisia pisze:Ano temat na Wykopie. Jak zwykle częściowo kontrowersyjny. Ale warto zabrać głos w temacie.

http://www.wykop.pl/link/3554541/zycie-bez-kupy/

[jakby coś źle, to proszę o edycję]
sprecyzowałam tylko temat



Odpuście gościa crohn bo ma problem ze sobą...on to właściwie gimnazjum to jako były belfer potwierdzam.

Pandziaak lubię Cię :wink: a Tubisia nie jest wredna a mądra
moi :friends:
poniżej cytat z rozmowy netowej z tym gimnazjalistą w krótkich portkach na szelkach

J_elita na wykopie pisze: link

WrednaTubisia 6 godz. temu +3
@ crohn: człowieku, to że na ciebie coś nie zadziałało to nie znaczy, że na innego nie zadziała. W Twoich postach jest mnóstwo sprzeczności. Plączesz się w lekach, badaniach, dawkowaniach. W ogóle chorujesz? Czy tylko masz teorie spiskowe?

"Grupa "J-elita" to dla mnie osobiście sekta (prywatne zdanie, mam do tego prawo) i nie polecam nikomu, chyba że chcecie żyć swoją chorobą i skończyć marnie stosując ich rady. Dla mnie to biznes i kółko wzajemnej adoracji z czego większość jest na poziomie umysłowym gimnazjum. Znam tą ekipę jeszcze z przed 15 lat jak istniało forum na początku lat 2000. To taka grupa analogiczna do feministek, która myśli z kolej, że w życiu liczy się tylko ich choroba i wszystko wokoło niej się obraca. Wszystko co mnie najgorsze w chorobie spotkało wynikało ze słuchania się ich porad. "

No nie każdy każdego tam lubi prawda :D Znając życie siałeś tam takie teorie i ludzie Ciebie pogonili bo bzdury klepiesz.
Tobie nie musieli pomóc, innym POMOGLI. Każdy inaczej przechodzi chorobę. Ale takiej osobie jak Ty nie wyjaśnisz tego.

@Reepo: no niby racja, że pieniądze ważne, ale szczerze mówiąc, jeśli bierzesz lek tylko dlatego, że jest tańszy, a organizm źle go toleruje, to tylko sam sobie wyrządzasz krzywdę i w rezultacie zamiast oszczędzić, to takie działanie może zaowocować czymś gorszym. Zawsze możesz udać się do jakiejś fundacji z prośbą o pomoc w zakupie leków etc. I uważaj na teksty "crohna". To Ty/ktoś u Ciebie w rodzinie choruje.
link

crohn 3 godz. temu 0
@WrednaTubisia: Już po nicku wyczuwam, że jesteś z ekipy J-Elita (już sama nazwa wiele mówi). Byłem tam zanim większość z Was była, jak również większość starej ekipy podziękowałem za te radosne towarzystwo :). Byłem zanim to śmieszne forum było na home-pl przeniesione.

Mam teorie spiskowe, wyczytałem wszystko m.in. o stomii i teraz zrobiłem lewe konto żeby trochę się dowartościować ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

Brałem leki m.in. Budenofalk zamiast Encortonu, Imuran (immunosupresyjny). Brałem Infliximabu co najmniej (nie chcę mi się wertować wśród kilkudziesięciu wypisów bo mam tego dosłownie tomik). Kilkukrotnie miałem leki biologiczne podawane, nic nie dają, zero.
link
cóż niektórzy tak mają jak ten crohn
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 20:05 przez Jacekx, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Anette28 » 16 sty 2017, 13:45

Jacekx pisze: cóż niektórzy tak mają jak ten chron
racja, ale to jest przykre
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Jacekx » 16 sty 2017, 13:55

Wredne i przykre są nasze choroby a ten gość jest ... niezbyt mądry wręcz ynteligentnie
wykopowy :wink:

Mimo , że się czasami sorry ... Pandziaak podroczymy to jestem tu od 2006 a nie na wykopie...

:idea:
Najlepiej myślę gościa zlekceważyć ... to moja rada :friends:
Po prostu gościu łga.
Po pierwsze nie większość starej ekipy odeszła a część.
Skąd wiem bo chyba mogę powiedzieć , że należałem do tej starej ekipy.

On stosuje takie uproszczenie


ja tzn. większość
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 14:13 przez Jacekx, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Baby » 16 sty 2017, 14:02

Przeczytałam - masakra. Wg mnie to osoba która nie zgadzała się z opiniami osób z forum i obwinia Towarzystwo "J-elita". Ten cały post nie ma ani ładu ani składu i żadnej wartości dodanej. Współczuje temu człowiekowi, naprawdę. Widać że jest nieszczęśliwy.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Jacekx » 16 sty 2017, 14:10

Baby pisze:Przeczytałam - masakra. Wg mnie to osoba która nie zgadzała się z opiniami osób z forum i obwinia Towarzystwo "J-elita". Ten cały post nie ma ani ładu ani składu i żadnej wartości dodanej. Współczuje temu człowiekowi, naprawdę. Widać że jest nieszczęśliwy.
sorry chciałbym trochę temat od tragizować ...

Co z tego, że ktoś nas nie lubi ma do tego prawo a, że gimnazjalista mimo wieku cóż to się
zdarza wcale nierzadko :friends:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Baby » 16 sty 2017, 14:38

Jacekx, dokładnie ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Anette28 » 16 sty 2017, 16:38

cytowane z wykop
crohn
@fledgeling: Bo to jest gównoreklama jakiegoś skośnego i forum/grupy dla skrzywionych psychicznie ludzi (patrz mój pierwszy post).

@leoha:Dlatego właśnie ta cała J-Elita to dla mnie półgłówki, bo oni mają takie podejście i przez to m.in. wylądowałem w szpitalu, bo się naczytałem, że jedzą zupki z proszku i się w 3 dni załatwiłem prawie na śmierć - przestałem wchłaniać wszystko, żywili mnie przez worek do wkłucia centralnego przez 3 miesiące + operacja.

@leoha: Te leczenie biologiczne to zabobony, miałem kilka razy - nic nie daje. Robią to lekarze bo mają z tego tłusty hajs, to są testy, a nie leczenie co zaznaczam.

@tomtom666: generalnie cała ekipa J-Elita wierzy, że jak jest dobrze to już to jest to - czyli jak się napijesz coli i nic Ci nie będzie to nie szkodzi... tylko, że to się kumuluje. Jak ktoś jest tępy to cóż, na to nie ma rady :). Dieta jest bardzo prosta, nie mam w tym żadnego biznesu i trudno żebym miał po jest dostępnych pełno produktów.


co za człowiek normalnie szok
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Bizonik » 16 sty 2017, 17:44

Przeczytałem to i zastanawiam się po co ktoś coś takiego pisze. Totalny brak składu i ładu. Mnie jak coś nie pasuje to nie wchodzę nie czytam nie piszę krótko i na temat.
Uważam że gościu ma problemy psychiczne a w obecnym czasie zaczyna robić się to coraz bardziej częstsze a i chyba coraz popularniejsze.

Ja wiem jedno, poznałem tu ludzi borykających się z podobnymi problemami co moje, mogę się wyżalić i liczyć że ktoś mnie zrozumie. Bo tylko chory zrozumie chorego.
Ja bym olał kolesia i omijał szerokim łukiem wychodząc z założenia nie rusz gówna bo będzie jeszcze bardziej śmierdzieć. To typowy typ trolla i nie warto go karmić, zdechnie sam z głodu.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Colo
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2016, 16:25
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Colo » 16 sty 2017, 18:39

Dziwnie się czuję po przeczytaniu tego....

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Tubisia » 16 sty 2017, 21:19

Po prostu powinna być kara za pisanie takich bzdur. Wprowadzi taki oszołom ludzi chorych w bład i katastrofa gotowa...

A posądzanie mnie o bycie w Ekipie J-elity :D Dawno się tak nie uśmiałam :razz:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Tomy » 16 sty 2017, 22:07

Heh, jak przeczytałem to (cyt.):

"to teraz najważniejsze - dieta ZAWSZE. W diecie należy unikać wszelkiego rodzaju syfów (czipsy, jedzenie z proszku itp)."

to jako ktoś z tego starego forum mogę powiedzieć, że kojarzy mi się to tylko z Adamem, który tu kiedyś był i faktycznie musieli go co chwilę banować za niecenzuralne słownictwo. W sumie fajny był chłopak i na pewno miał ciężko, bo miał masakrycznie ciężką postać crohna. Jeżeli teraz mu się wiedzie lepiej, to tylko się cieszyć. I nie dziwi mnie jego opinia o tym forum, bo odpłacaliśmy mu pięknym za nadobne :)

Nie ma co prowadzić dyskusji w tamtym wątku, bo Adama się nie przekona a tylko zrobi się złą reklamę J- elicie.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Tubisia » 16 sty 2017, 22:14

Tomy, no mi się kojarzy z konkretnym nickiem właśnie. Tylko pamięć szwankuje :oops:

Ale mimo wszystko w powiązanych link do J-elity, można założyć konto jako J-elita i opowiedzieć o pomocy jaką daje :) Taki mały PR :)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wykop "Życie bez kupy"

Post autor: Anette28 » 16 sty 2017, 22:32

Mi to pasuje na inną osobę, ale choroba nie pasuje
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ w mediach”