Modelka z chorobą crohna i stomią.

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: Mamcia » 03 mar 2016, 20:24

Jest tylko jedno ale... Na zdjęciach są wyretuszowane blizny pooperacyjne. Jak wiecie brzuch stomika tak ie wygląda. Szkoda, że Paulina ie che współpracować ze stowarzyszaniem i pozostaje w swojej chorobie i działalności osobna.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: obyty.z.cu » 03 mar 2016, 20:54

Mamcia pisze:Jest tylko jedno ale... Na zdjęciach są wyretuszowane blizny pooperacyjne.
bez obrazy, ale komu to przeszkadza .
Tu raczej nie o zdjęcia chodzi, a o to co pisze i jak przeżyć ten chorobowy zły czas.
No i akceptacja stomii.Jak się zaakceptuje stomie, to co znaczą blizny...
Nic.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: Anette28 » 03 mar 2016, 21:03

Mamcia pisze:Jest tylko jedno ale... Na zdjęciach są wyretuszowane blizny pooperacyjne. Jak wiecie brzuch stomika tak ie wygląda.
to prawda mój brzuch wygląda jak po masakrze, blizny po operacji, blizny po drenach, itd. to nie jest tak pięknie jak pokazują, że jest tylko worek i żyjesz normalnie
To prawda stomia nie ogranicza, ale spójrzmy na to realnie:
- wiele osób ma problemy z workami
- problemy ze skórą
- czas na stomię muszą poświęcić
- wszędzie z ekwipunkiem
- na końcu psychika
Nie wszyscy sobie z tym radzą i o tym piszą ludzie w komentarzach pod artykułami o Paulinie.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: obyty.z.cu » 03 mar 2016, 21:23

ale to nic w porównaniu do tego co było przed stomią.
To chyba potwierdzi każdy.
Pandziaak pisze:To prawda stomia nie ogranicza, ale spójrzmy na to realnie:
- wiele osób ma problemy z workami
- problemy ze skórą
- czas na stomię muszą poświęcić
- wszędzie z ekwipunkiem
- na końcu psychika
hm..wcześniej się nosiło bieliznę na zmianę "na wszelki wypadek", a w głowie telepała tylko jedna myśl - gdzie teraz jest wc !
A teraz psychika ma spokój, bo leci do woreczka, a nie w bieliznę.
Czas na obsługę stomii to pikuś do spędzania w wc pół dnia, a drugie pół w w psychice.
Problemy ze skórą - wcześniej też bywały, szczególnie przy odbycie swędzenia i bóle.
Stomia to jednak luz....koniec z dyskomfortem.
A blizny ? coż...po operacji woreczka żółciowego pozostała mi bardzo widoczna, ta po 2 operacjach prawie niewidoczna, dla mnie, bo co inni myślą - to mało mnie obchodzi w tym temacie. Mądry wie, a głupi i tak ma swoją historię do opowiadania.
A problemy z skórą najczęściej wynikają z pośpiechu i złego podejścia.
No i akceptacji stomii, bo lepiej samemu ją "obsługiwać" niż zdawać się na pomoc innych.

Ale rozumiem, że każdy ma inne zdanie wynikające z doświadczenia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ewulka621
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:42
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: ewulka621 » 12 sie 2016, 12:45

Najważniejsze by się nie poddawać.
Obrazek

fiona

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: fiona » 05 lut 2017, 23:01

Może nie modelka, ale myślę, że warto to tu zamieścić. Przeglądając youtuba trafiłam na program "say yes to the dres", gdzie jedna z kobiet, która poszukuje sukienki ślubnej ma CU i wyłonioną stomię.

https://www.youtube.com/watch?v=-fW7AxS4FmE

jest to tylko skrót odcinka, jeżeli znajdę całość to tutaj go zamieszczę lub w wątku zaznaczonym przez moderatora.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: Anette28 » 06 lut 2017, 13:51

fiona pisze:Przeglądając youtuba trafiłam na program "say yes to the dres", gdzie jedna z kobiet, która poszukuje sukienki ślubnej ma CU i wyłonioną stomię.
ubrania, a stomia to nie problem
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: obyty.z.cu » 06 lut 2017, 14:33

Pandziaak pisze:ubrania, a stomia to nie problem
dla kobiet noszących suknie, tuniki itd to pewnie nie. Dla faceta, który musi nosić pasek akurat w połowie stomii to już tak.Po prostu widać go, nawet jak założę sweter o 2 numery za duży. No i mała przepuklina okołostomijna do tego.
Ale fakt, nie startuje na "modela"...

Tak żartując, to ostatnio spotkałem dawno nie widzianego kolegą. No i w przypływie "koleżeńskiej" poufałości, poklepał mnie po brzuchu z komentarzem, że widać u mnie dobrobyt..
Pozostawiłem to bez komentarza :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: Anette28 » 07 lut 2017, 13:13

obyty.z.cu pisze:dla kobiet noszących suknie, tuniki itd to pewnie nie
nic takiego nie noszę, praktycznie nie zmieniłam ubrań, tylko kupuję spodnie wyższym stanem, co tylko ładnie wpływa na sylwetkę
obyty.z.cu pisze:Dla faceta, który musi nosić pasek akurat w połowie stomii to już tak.Po prostu widać go, nawet jak założę sweter o 2 numery za duży. No i mała przepuklina okołostomijna do tego.
spodnie z wyższym stanem to w dzisiejszych czasach nie problem
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: Luki36 » 07 lut 2017, 13:24

Pandziaak pisze:tylko ładnie wpływa na sylwetkę
To Ty na fotce?
Obrazek
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: obyty.z.cu » 07 lut 2017, 16:00

Pandziaak pisze: kupuję spodnie wyższym stanem, co tylko ładnie wpływa na sylwetkę
dla kobiet super !! ale wyobrażasz sobie faceta w takich spodniach ?
Może w młodym wieku z sylwetką jaką tu prezentuje "cordo", ale już takich w "normalnych" rozmiarach dorosłego (czytaj starszego) faceta to już nie. I do tego w garniturze...
Kiedy ma się trochę brzucha to albo pasek, albo szelki. Nie wyobrażam siebie z takimi podciągniętymi spodniami pod żebra...
Nie myl Holandii z polską codziennością.
Luki36 pisze: To Ty na fotce?
no coś Ty, ona lepiej sie prezentuje !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: Anette28 » 07 lut 2017, 17:12

obyty.z.cu pisze:dla kobiet super !! ale wyobrażasz sobie faceta w takich spodniach ?
na to bluza i koszula, chyba, że masz manie wkładania rzeczy w spodnie, to czas zmienić przyzwyczajenia :wink:
obyty.z.cu pisze:Kiedy ma się trochę brzucha to albo pasek, albo szelki. Nie wyobrażam siebie z takimi podciągniętymi spodniami pod żebra...
no tak nawet nie wiesz o czym mówię, uwierz mi spróbuj
obyty.z.cu pisze:Nie myl Holandii z polską codziennością.
jest o wiele lepsza, oczywiście Polska :wink:

Oczywiście moda skrzywdziła kobiety wymyślając spodnie biodrówki, takie spodnie mogą nosić wysokie i bardzo szczupłe kobiety!!! A jak widać noszą kobiety, niskie przez co skracają sobie nogi, noszą kobiety, które są okrąglejsze gdzie boczki wylewają się na boki. Jednym słowem drama.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

fiona

Re: Modelka z chorobą crohna i stomią.

Post autor: fiona » 07 lut 2017, 20:33

Pandziaak pisze:
fiona pisze:Przeglądając youtuba trafiłam na program "say yes to the dres", gdzie jedna z kobiet, która poszukuje sukienki ślubnej ma CU i wyłonioną stomię.
ubrania, a stomia to nie problem
Wiem, że nie jest to problemem. Nie mam stomii, a wszystko co o niej wiem dowiedziałam się z tego forum.

Co do spodni biodrówek zgadzam się nie każdy je powinien nosić, tak jak leginsów czy jegginsów.
Spodnie te występują w dwóch typach biodrówki (low) i jeszcze niższe biodrówki (super low) - swoją drogą w tym typie widoczna jest "choroba pękających pleców". Parę lat temu głównie szyto coś w typie super low (niestety na metce nie zaznaczano tego). Sama mam biodrówki z paru lat wstecz i dziś, i jest widoczna różnica ze stanem. Dobrze dobrane biodrówki (nie super low) nie powodują wylewających się boczków.

Dobra ale ja faktycznie jak Pandziaak określił jestem wysoka i szczupła (wagi po mnie nie widać, a starałam się i nawet przytyłam), więc mój głos się nie liczy :mrgreen:
A biodrówki noszę dlatego, że boli mnie brzuch, gdy ubiorę spodnie z normalnym stanem :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ w mediach”