Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anmari
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2018, 21:05
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: śląskie
miasto: Rybnik

Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: Anmari » 14 sty 2018, 03:59

Witam, mam na imię Ania i jestem studentką pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, mamą tuż po macierzyńskim i pielęgniarka w klinice w Żorach na Śląsku. Po 5 latach przerwy wróciłam na ostatni rok studiów żeby dokończyć je i napisać wreszcie pracę magisterską. Mam nadzieję że z waszą pomocą mi się to uda :-)

Tematem mojej pracy jest jakość życia chorych z nieswoistym zapaleniem jelit a moim promotorem jest dr Grażyna Bączyk.

I tu moja gorąca prośba o wypełnienie poniższego kwestionariusza (potrzebuje co najmniej 100 osób a im więcej tym lepiej). Kwestionariusz składa się z 40 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru.
Po opracowaniu wyników osobom które na końcu kwestionariusza podadzą swój email udostępnie wyniki badania.

Widze że dość często pojawiają się tu tematy z próbą o udział w ankietach o podobnej tematyce, mam nadzieję że pomimo to poświęcicie trochę swojego czasu na mój kwestionariusz i dołożycie swoją cegiełkę do moich badania.

Z góry Wam wszystkim BARDZO dziękuję! :-)

Link do kwestionariusza:
https://docs.google.com/forms/d/1R6gJ3q ... romeless=1

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: Noelia » 16 sty 2018, 03:16

Mąż wypełnił ankietę.
Jedna uwaga - 2 pytania oznaczają w zasadzie to samo:
9. Jak często w ciągu ostatnich 2 tygodni cierpiał(a) Pan/Pani z powodu skurczowych bólów brzucha?
13. Jak często w ciągu ostatnich 2 tygodni odczuwał(a) Pan/Pani bóle brzucha?
Dwa razy odpowiedział identycznie, bo wg niego wszystkie bóle brzucha są skurczowe :neutral:

Powodzenia!
Pozdrawiamy :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Anmari
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2018, 21:05
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: śląskie
miasto: Rybnik

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: Anmari » 16 sty 2018, 11:45

Dziękuję za wypełnienie :-) i za uwagę (pytanie celowo zostało rozbite na dwa by zobaczyć czy będą różnice w odpowiedziach czy też tak jak w przypadku Pani męża odpowiedzi się pokryją)

aguskowatosc89
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2016, 19:14
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: aguskowatosc89 » 16 sty 2018, 14:35

U mnie odpowiedzi tez sie pokryly 🙂

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2018, 15:32

to mi się najwięcej podoba
W jakim stadium choroby Pan/Pani jest?
Remisji
Zaostrzenia
żeby to ocenić , to trzeba wiele badań ;)..bo trzeba było dodać o jaką remisje chodzi
Noelia pisze:
16 sty 2018, 03:16
Jedna uwaga - 2 pytania oznaczają w zasadzie to samo:
9. Jak często w ciągu ostatnich 2 tygodni cierpiał(a) Pan/Pani z powodu skurczowych bólów brzucha?
13. Jak często w ciągu ostatnich 2 tygodni odczuwał(a) Pan/Pani bóle brzucha?
Dwa razy odpowiedział identycznie, bo wg niego wszystkie bóle brzucha są skurczowe
Anmari pisze:
16 sty 2018, 11:45
uwagę (pytanie celowo zostało rozbite na dwa by zobaczyć czy będą różnice w odpowiedziach czy też tak jak w przypadku Pani męża odpowiedzi się pokryją)
a tu to pozwole sobie nie zgodzić, co innego bóle skurczowe, a co innego ogólnie bóle brzucha. Czasem jest to pochodna tych skurczy w jelitach, szczególnie gdy śluzówka jest zniszczona, ale są i inne bóle, i powiedziałbym ,że własnie te "nieokreślone" to była większość. Bóle np. przy przewężeniach, czy przy nieelastycznym jelicie, zbliznowaceniach, zwłókniałe itd..Już nie wspomnę, że kiedy jelita chore, nie wygojone, to boli cała okolica.
Tak więc nie można powiedzieć , że są to "pytania sprawdzające". Podobnie zresztą jaki kilka innych w tej ankiecie ..

A już zupełnie nie rozumiem tak krótkiego okresu mającego ocenić jakość życia chorego na przewlekłą chorobę, który bierze garści leków i w dodatku ma kilka bonusów chorób współistniejących przypisanych do tej choroby,albo skutki uboczne leków. .
Niekiedy biegunki trwają 2 tygodnie, a niekiedy miesiące ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: Orzelek » 16 sty 2018, 17:56

Zrobione :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: Noelia » 16 sty 2018, 23:50

obyty.z.cu pisze:
16 sty 2018, 15:32
a tu to pozwole sobie nie zgodzić, co innego bóle skurczowe, a co innego ogólnie bóle brzucha. Czasem jest to pochodna tych skurczy w jelitach, szczególnie gdy śluzówka jest zniszczona, ale są i inne bóle, i powiedziałbym ,że własnie te "nieokreślone" to była większość. Bóle np. przy przewężeniach, czy przy nieelastycznym jelicie, zbliznowaceniach, zwłókniałe itd..Już nie wspomnę, że kiedy jelita chore, nie wygojone, to boli cała okolica.
Ano racja - ja miałam na myśli jedynie to, że mój mąż wszystkie bóle brzucha odczuwa jako skurczowe, dlatego w tej ankiecie zaznaczył 2 razy to samo.
Czasem dodatkowo np. ucisk, kłucie, uczucie pieczenia czy rozpierania - ale skurcze to zawsze.
Atak kamicy nerkowej również odczuwał jako bolesne skurcze.
Inna sprawa, że wszystkie te bóle w jakimś stopniu promieniują na inne okolice - u niego np. na łopatki, pachwiny, uda.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Jacca
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2015, 12:34
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: W-w

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: Jacca » 17 sty 2018, 13:47

Cześć
Od listopada jestem na biologii i generalnie rzecz ujmując o chorobie zapomniałem. Jak odpowiadać i czy w ogóle?

Stasiu
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2017, 14:58
Choroba: CD
województwo: opolskie
miasto: Opole
Lokalizacja: Opole

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: Stasiu » 17 sty 2018, 17:37

Z wielką przyjemnością wypełniłem tę ankietę. Im bardziej świat nauki interesuje się chorobami jelit tym lepiej. Choruję na chorobę Leśniowskiego-Crohna i na każdym kroku spotykam się ze sporym niezrozumieniem ze strony społeczeństwa. Ludzie w większości nie znają tej choroby i nie potrafią zrozumieć moich problemów, są dla nich dziwne. Mam szczerą nadzieję że zmieni się to w przyszłości. Jeszcze kwestia okresu 2 tygodni, które obejmują pytania w ankiecie. Ja mam ostatnio tak, że dwa tygodnie może być u mnie dobrze, a przez kolejne dwa tygodnie świat mi się wali. Więc różnie to bywa u mnie. Dwa tygodnie to u mnie mały okres czasu, ale mam nadzieję że pomogę w ankiecie :)

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Praca magisterska, prośba o udział w badaniu.

Post autor: BlackRose » 19 sty 2018, 23:34

Właśnie wypełniłam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”