Prośba o udział w badaniu

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
JakubBienkowski

Prośba o udział w badaniu

Post autor: JakubBienkowski » 09 maja 2017, 23:03

Witam!
Nazywam się Jakub Bieńkowski. Prowadzę aktualnie badania naukowe dotyczące jakości życia osób z nieswoistymi zapaleniami jelit.
Jest to praca magisterska, którą piszę na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem prof. Marioli Bidzan z zakresu psychologii. Bada ona związek poczucia koherencji, wsparcia społecznego i przynależności do stowarzyszenia z jakością życia osób chorych na nieswoiste zapalenia jelit.

Temat to "Wsparcie społeczne i wybrane zasoby psychologiczne a jakość życia u chorych na nieswoiste zapalenia jelit."

Poszukuję chętnych osób do wypełnienia anonimowej ankiety (ok 15 minut) poprzez Internet (odpowiedzi należy podkreślić w otrzymanym pliku tekstowym i mi go odesłać lub wydrukować pliki, wypełnić a następnie przesłać mi zdjęcia/skany – forma nie ma znaczenia). Każda zbadana osoba jest dla mnie na wagę złota, a i może przyczynić się do polepszania jakości życia osób chorych :) W ramach wdzięczności wśród osób, które wypełnią ankietę rozlosuję bon do sieci sklepów EMPIK o wartości 50 zł.

Jeżeli ktoś z Państwa jest chętny do wzięcia udziału w tym krótkim, anonimowym badaniu, proszę o wiadomość :)

Dziękuję za podanie informacji.

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: cordo » 10 maja 2017, 02:07

Proszę o podanie jakie to badania, kto je prowadzi, skąd, dać jakiś link, co to ma być, aby to nie było oszustwo. Przepraszam, za nadgorliwość, ale teraz Internet jest różny, z wyrazami szacunku cordo

JakubBienkowski

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: JakubBienkowski » 10 maja 2017, 19:32

Tematem pracy jest "Wsparcie społeczne i wybrane zasoby psychologiczne a jakość życia u chorych na nieswoiste zapalenia jelit."

Jest to praca magisterska, którą piszę na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu psychologii pod kierunkiem prof. Marioli Bidzan. Bada ona związek poczucia koherencji, wsparcia społecznego, przynależności do stowarzyszenia i kilku innych czynników z jakością życia osób chorych na nieswoiste zapalenia jelit.
Materiały nie są dostępne niestety dla wszystkich, jedynie dla osób biorących udział w badaniu.

Jakub Bieńkowski

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: obyty.z.cu » 10 maja 2017, 19:46

jak znam życie i te forum, to chetnie się wypełnia ankiety w necie, ale na pocztę mało kto napisze.
Wystarczy przecież je wrzucić na jakis portal z nimi.. a tu wrzucić choćby link.
Warto sprawdzić w tym watku jak sobie z tym inni radzili ;)

a wrzucając w google to rózne sprawy się widzi...mi wyszło że nawet policja szuka kogos o tym nazwisku ;)
sorki..to tak do nawiązania "anonimowości" przez nieznanego na forum człowieka.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: alex0101 » 10 maja 2017, 20:54

Ja już pisałam na fb że jeśli wrzucisz ją gdzieś online to z chęcią wypełnię :) Inaczej ona, przynajmniej według mnie, nie jest anonimowa.

JakubBienkowski

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: JakubBienkowski » 10 maja 2017, 23:02

Ankieta jest anonimowa pod tym względem, że absolutnie nie trzeba w niej podawać żadnych danych osobowych - osoby, które do mnie także nie muszą podawać nawet imienia i nazwiska, innymi słowy - nie jestem w stanie ich zidentyfikować, co nawet nie jest mi potrzebne :)
Pytania też nie dotyczą szczegółów życia osobistego, raczej poglądu na życie i samopoczucia.

Nie jest to zrobione w formie online z tego względu, że mam ankiety w takiej a nie innej formie i przepisywanie tego do formularzy online oznaczałoby długie godziny na tym spędzone. Nie zależy mi także na ogromnej liczbie odbiorców, zdaję sobie sprawę, że grupa docelowa jest dość zawężona, dlatego staram się dotrzeć do badanych raczej drogą indywidualną :)

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: alex0101 » 10 maja 2017, 23:46

Ja wychodzę z założenia, że jeżeli Ci na czymś zależy a jak przypuszczam w tym przypadku tak jest, bo to praca magisterka, to warto poświęcić nawet i cały dzień na wpisanie danych do ankiety online. No ale ja to ja :)

A jeszcze co do tej anonimowości...to jednak ktoś musi podać Ci swój adres email do wysłania plików, którego przeważnie używa również do innych celów w tym np. jest on powiązany z fb albo innymi kontami i już łatwo "wpaść" na to kto jest kim. Dane o chorobie, odczuciach z nią związanych, objawach itd są jak dla mnie zbyt poufne. Chyba żeby założyć nowy adres mail żeby nie zostać w jakikolwiek sposób powiązanym z tym co się napisało i naprawdę pozostać anonimowym.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: obyty.z.cu » 11 maja 2017, 00:37

otwieranie w poczcie plików niepewnych jest ostatnio mocno zagrożone ;)
ale to wybór w końcu tego co szuka....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Prośba o udział w badaniu

Post autor: eliszka » 06 cze 2017, 22:04

Wysłać ankietę nieznanej osobie z prywatnego adresu mailowego to faktycznie bardzo anonimowe. No chyba, żeby założyć nowe konto tylko po to, żeby wyświadczyć komuś przysługę.. Ale wówczas nasuwa się pytanie, komu bardziej zależy? Osobie, która wypełnia ankietę, czy osobie dla której jest ona wypełniana?

Zablokowany

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”