Prośba o wypełnienie ankiety :)

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewesz92
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2015, 15:20
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: ewesz92 » 31 sie 2016, 16:33

Witam,
Chciałabym Państwa prosić o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej badajacej częstość spożycia produktów zawierających wapń i witaminę D.
Jeżeli ktoś ma chwilkę to będę bardzo wdzięczna.

https://www.interankiety.pl/i/ApmQyrpg

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: obyty.z.cu » 31 sie 2016, 18:01

w tytule ankiety piszesz o nieswoistych chorobach jelit, a w pytaniu o chorobę jest tylko CU i CD..czyli niekonsekwencja, bo to troche więcej jednostek chorobowych.
Trzeba było dołożyć chociaż "inne".
8. Czy stosuje Pan/Pani obecnie dietę:*
takie dziwne to pytanie, bo trzeba albo być na "jakieś" diecie, albo nie.
Ja stosuje swoją -zdrowe odżywianie...i nie moge odpowiedzieć.Bo u dietetyka nie jestem, a wiedzę mam porównywalną, choć w diecie dla CU chyba większa.Odpowiedź więc
Nie stosuję diety
nie jest odpowiednia.No chyba ,że tu liczy się tylko wiedza dietetyka.
9. Jak często pije Pan/Pani kawę?*
2-3 razy dziennie
a jak więcej ?
odpowiedzi
Rzadziej niż raz w tygodniu lub wcale
są trochę bez sensu, lubię np. śledzia, ale jem go kilka razy w miesiącu, ale nie w każdym tygodniu.
Przecież jadłospis nie jest tygodniowy..ale wg apetytu, szczególnie u chorych.
No i je się wg stanu organizmu..jelit..itd.
Za to
25. Jak często spożywa Pan/Pani pół szklanki (100g) białej fasoli, nasion suchych?
to już nie wiem..nie jem fasoli itd..ale jem nasiona inne, choćby siemie lnianie, słonecznik , dużo tego np. w chlebie ziarnistym, często rozgotowane itd.Brak wyraźnego rozróżnienia.
I dalej ,z czekoladą biała czy mleczną.Nie jem, ale jem dużo gorzkiej...więc ..a gorzka to akurat jest duża dawka dobrego jedzenia.
O owocach suszonych tak samo, choć podanie fig jako przykładu w naszych chorobach jest chyba nieodpowiednie.Mało kto się odważy je jeść.Napewno nie Ci,którzy przeżyli duże zaostrzenia i mają nadżerki itd...

Chyba ..albo ja jestem zbyt dokładny, albo ..nieważne..to tylko moje wrażenia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ewesz92
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2015, 15:20
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: ewesz92 » 31 sie 2016, 20:09

obyty.z.cu

Temat pracy jak również jednosti chorobowe to wybór promotora nie mój, wiec nie miałam na to wpływu, mam świadomość że te dwie choroby to nie jedyne, które wchodzą w niewoiste zapalenia jelit.

Diety, o które jest pytanie to dość specyficzne diety, w któych zwiększeniu/zmniejszeniu ulegają poszczególne składniki. Jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie to jest to zbilansowane odżywianie, w którym rozkład jest na odpowiednim poziomie do zapotrzebowania, więc ten przypadek to odpowiedż - nie stosuję diety, gdyż nie ma przewagi jakiegokolwiek ze składników.
I nie chodzi tu o fakt, że tylko dietetyk posiada odpowiednią wiedzę, jak najbardziej się zgodzę, że osoba która zmaga się dłuższy czas z chorobą jest w stanie sobie sama zbilansować dietę. Jednak ankieta jest skierowana do osób na różnym etapie zmagań z chorobą, dlatego pytanie o pomoc dietetyka lub stosowanie wymienionych diet.

Jeżeli chodzi o kawe to dziękuję za sugestię, w odpowiedzi mogł pojawić się dopisek "i wiecej", niestety na tym etapie już nie mogę zmienić ankiety.

Częstość spożycia produktów będzie obliczana na podstawie tygodniowego rozliczenia, wiec spożycie rzadsze niż raz w tygodniu niejako dyskwalifikuje produkt z bilansu. Dlatego w ankiecie nie pojawiła się odpowiedź kilka razy w miesiącu.

Wiadomo, że jest wiele produktów, które nie zostały ujęte w ankiecie, niestety niemożliwym byłoby zapytać o wszystkie produkty obecne na rynku. Do ankiety zostały wybrane produkty bogate w wapń i witaminę D, które często pojawiały się w wywiadach pacjentów z nzj.

Dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie oraz za wypełnienie ankiety.

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: obyty.z.cu » 31 sie 2016, 20:55

ewesz92 pisze:Częstość spożycia produktów będzie obliczana na podstawie tygodniowego rozliczenia, wiec spożycie rzadsze niż raz w tygodniu niejako dyskwalifikuje produkt z bilansu. Dlatego w ankiecie nie pojawiła się odpowiedź kilka razy w miesiącu.
i o to chodziło.

Rozumiem, że tak miało być...znaczy ankieta zatwierdzona.
Odpowiedziałem jak umiałem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: alate » 01 wrz 2016, 10:27

wypełniłam
Crohn ? Z tym da się żyć !

martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: martt1608 » 01 wrz 2016, 10:33

wypełnione :)
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: kaskaaa1502 » 01 wrz 2016, 20:26

poszło
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: Orzelek » 02 wrz 2016, 00:40

Zrobione :)
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: Jacekx » 02 wrz 2016, 23:58

Zrobione

:wink:
Z tym, że mam uwagi do pytań ankiety.
Wybacz ewesz92 ale ankieta sprawia wrażenie , że tworzył ją celebryta czy człowiek z elit i to zasobny.

Dlaczego?

Bo pytania o artykuły spożywane niektóre są z kosmosu...jakby jej twórca nie widział , że duża grupa Polaków to ludzie ubodzy.
Dla nas chorujących emerytów ale także dla młodych osób bez pracy czy na prekariatach dość często jest problemem odziać się, nakarmić, napoić , zapłacić czynsz , uiścić opłaty związane z mieszkaniem ( prąd, gaz , woda) i pogodzić to z kupnem właściwych leków

a nie jedzenie fig :mad:

Sorry ale ta ankieta mnie lekko wkurzyła bo obecnie problemem jest dla mnie (człowieka dodatkowo po dwóch zawałach z problemami zakrzepowymi żył) kupno leku nie refundowanego a obniżającego cholesterol za 150 zł opakowanie 30 tabletek ( nie mogę stosować statyn)

czy
niedostępność dla mnie kuracji biologicznej przez NFOZ ( ponoć kilkanaście tysięcy kosztującej NFOZ na pacjenta z CU )

a nie spożywanie frykasów z ankiety :smutny:

Jestem emerytem na skromnej szybszej emeryturze z powodu zdrowia a dodatkowo moje dorosłe dzieci są na bezrobociu czy są nimi zagrożone :smutny: .

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: Anette28 » 06 wrz 2016, 16:42

ewesz92 pisze:I nie chodzi tu o fakt, że tylko dietetyk posiada odpowiednią wiedzę, jak najbardziej się zgodzę, że osoba która zmaga się dłuższy czas z chorobą jest w stanie sobie sama zbilansować dietę.
zgadzam się z tym co napisałaś, a wyjaśnienie jest jedno przy chorobach typu CU i CD dieta i sposób odżywiania u każdej osoby jest inny bo np. jeden może zjeść fasole, a drugi będzie miała problemy i żaden dietetyk nie ułoży diety bo to wymaga i bardzo długiej obserwacji organizmu :wink:
Dlatego omijam takie ankiety bo są śmieszne i bazują na wiedzy podstawowej, podręcznikowej i nic nie mają związane z praktyką czy pacjentem.
Przepraszam za krytykę, ale tak to widzę po tylu latach. :roll:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2016, 16:44 przez Anette28, łącznie zmieniany 1 raz.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: Brawurka » 06 wrz 2016, 20:15

Też odpowiedziałam, ale pytania o dietę trochę kiszka. Owszem, dieta jest ważna w chorobie, ale musiałam zaznaczyć, że nie stosuję, bo jak nie mam zaostrzenia to jem wszystko :wink:
Co do dietetyka, uważam, że w takich chorobach może być ewentualnie uzupełnieniem dobranej diety przez chorego i np. eliminacja niezdrowych produktów z listy. Absolutnie nie pozwoliłabym ułożyć diety od podstaw ze względu na to, że każdy chory inaczej przechodzi zaostrzenia i indywidualnie toleruje produkty. To tak dodatkowo, może na obronie przyda się wiedza praktyczna uzyskana właśnie od praktyków, a nie teoretyków :wink:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: Mamcia » 07 wrz 2016, 19:21

Uwagi powyżej zasadne. Tłumaczenie nie dość klarowne
Pytanie 8 powinno być pytaniem wielokrotnego wyboru, bo ja stosuję dietę ubogotłuszczową, bogatobłonnikową i dodatkowo konsultuję to z dietetykiem. Na dokładkę nie jem słodyczy i owoców.
Pyt. 9 - zasadą jest, że odpowiedzi idą w kolejności od najmniejszej lub od największej, a nie jak się nawinie.
Pytanie 16 - a dlaczego tylko bree, czy różni się od innych serów np. camembert?
Co do produktów to trochę śmieszne. Jak pozaznaczałam to nie jem z nich praktycznie nic. Brakuje mi łoscypków i innych serów, które jadam, ale i tak żadnego częściej niż raz w tygodniu nie, bo lubię zmiany.
Dlaczego takie ankiety nie są konsultowane przed publikacją??
My się na tym znamy, a promotorzy niekoniecznie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: obyty.z.cu » 07 wrz 2016, 20:11

i potem dziwią się ludzie gdy dietetycy im mówią że się źle odżywiają.
Biorąc pod uwagę te wszystkie ankiety tu na forum czy gdzieś tam w sieci, to wszędzie to samo.
Liczy się tylko to co wyczytane gdzieś tam itd.Bilansowanie diet może być tylko tygodniowe itd..
Efektem tego jest potem jadłospis powielany też tygodniowo...niespodzianki dietetyczne są niepotrzebne...lepiej żeby delikwent się zmuszał ciągle do tego samego.

coż , jaka nauka taka wiedza...promotora tez !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety :)

Post autor: eliszka » 07 wrz 2016, 21:05

Wypełnione.
Niestety na większość pytań odpowiedziałam tak samo.
Zgadzam się z obyty.z.cu, to co jem uzależnione jest od apetytu i ochoty na określone produkty. Uwielbiam śledzie i jajka i szpinak, ale nie jem ich regularnie. Czasami serwuję sobie takie rarytaski często, a czasami robię sobie przerwę w spożywaniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”