Ranking Lekarzy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
fox
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:33
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: fox » 15 gru 2008, 00:17

Misia to po co cisnienie, moze zamiast przekrecac mojego posta i w calej rozciaglosci sie ze mna nie zgadzac piszac to samo co ja, ale innymi slowami, przeczytasz na spokojnie i dokladnie? ;)
Stosuję sama zasadę: psioczę i odradzam lekarza, obojetnie czy chirurga czy gastro, bo spotkałam konowałów wszelkiej masci, ale tylko na pw, gg, skype. Publicznie to jest dla mnie niesmaczne.
Portale w stylu dobry zly lekarz sa po to, zebym informacji nie miala tylko od cioci, ktora chdzi od 20 lat do jednego lekarza, ale od szeregu osob. Gdyby nie bylo potrzeby, nie zaistnialyby. Nic nie jest niesmaczne, jesli chodzi o nasze dobro i zdrowie. Niesmaczne to moze byc zatrzymanie sasiadki i opowiadanie jej o tym jak kot dostal sra...

W najblizszej rodzinie mam pediatre, chirurga i psychologa, co to ma zmieniac? Czesto mimo wieloletniego stazu siedza w ksiazkach, bo.. wielu rzeczy nie pamietaja, to zwykli ludzie!

I błagam czytajcie ze zrozumieniem.

Piszę o tym, ze z konkretna choroba trzeba isc do konkretnego specjalisty, ze nikt nie jest alfa i omega, to tylko ludzie, a ty swoje:
Chcesz się leczyc u kogos, kto nie zrobil specjalizacji w danej dziedzinie? Nie ma wszechwiedzących i wszechumiejących lekarzy.... Nie rozumiem skąd te pretensje. Nie sądzisz, że to wyraz kompetencji, bo jak nie moja działka, to zostawiam robotę kolegom, którzy sie znają? Ja nie mam pretensji do mojego laryngologa, że nie wie nic o infliksimabie, ale jestem mu wdzięczna, bo mi ucho odetkał. A do chirurga nie mam wątów, że mnie nie oświecił, czemu pół roku chodziłam i systematycznie miałam wrażenie, że jestem w samolocie(ucho było zatkane, ale ucho do jelita ma sie tyle, co..........). Nie można szukac lekarze cudotworcy i wszechstronnego profesora- chyba, że szamana :mrgreen:
i dalej swoje, mimo, ze zaznaczylam, ze chirurg specjalizuje sie w metodach ostatecznych, cieciu, a nie leczeniu, bo nie do tego go przygotowywano, co sama wyzej zauwazas, ze co lekarz to specjalizacja
Specjalizuje sie chirurg w leczeniu chirurgicznym...Bardzo sie mylisz, że zna objawy z książek... Nawet pozszywac flaki trzeba umiec z praktyki, bo sam opis nie starcza... Chyba masz za mało styczności z lekarzami i nie wiesz jak przebiega ich nauka i robienie specjalizacji, ze piszesz takie... nieostrożne i błedne rzeczy. Jestem ciekawa, czy gastroenterolog zaaplikuje cudowną tabletkę na dziury w brzuchu, bo wiesz, ze czasem CU i CD mają bardzo ciężki przebieg i tylko leczenie chirurgiczne wchodzi w grę.
Miałałś takie doświadczenia? Ja miałam i dzieki chirurgii poczułam ulge, skonczyła sie masakra i miesieczne męki, branie morfiny i zmienianie workow stomijnych z poszatkowanego brzucha.... No i wasnie taki "chirurg, który niby tylko z ksiazki wie, jak flak zszyc dał mi szanse na kolejne życie... Ciekawe...
bardzo sie ciesze, ze juz nie cierpisz, ale dalej swoje, ze chirurg wie z ksiazki jak szyc... pokaz mi palcem gdzie to napisalam, bo twoja interpretacja mnie strasznie ciekawi...
Tak, to tylko TEN CHIRURG, którego Ty spotkałaś, ale nie tomas nie elwirka i nie inni i nie ja. Uogólnienie i wyciąganie wniosków o całości na podst. kilku przykadów. Każdy, żaden, wszyscy, nigdy, zawsze- tym piszemy, a częśc osób chyba nie rozumie przekazu
i znowu prosze mnie, czlowiekowi z widocznym stadium alzheimera pokazac palcem, gdzie uzylam takich slow

Lekarze nie dzielą się na złych= chirurgów i wspaniałych= nie chirurgów, ale na dobrch i złych niezależnie od specjalności.
Przeciez o tym napisałam.

Nie widze powodu dla ktorego osoby, ktorym uratowano zycie mialyby pozwolenie na wychwalanie wszystkich chirurgow pod sloncem, a te, ktorym np. wykonczono rodzicow w szpitalu miały milczec, bo tak wypada. Jedyne co w tym moge dostrzec to kołtuństo.

Pozdrawiam i zycze mniej emocjonujacej nocy :)

Poprawiłem cytowanie
Ostatnio zmieniony 17 gru 2008, 20:52 przez fox, łącznie zmieniany 1 raz.
walka z wiatrakami

fox
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:33
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: fox » 15 gru 2008, 08:58

I moze o te szczegoly mi chodzilo.
"Powinna pani isc do gastrologa".
czy "Niech pani zorbi gastro/kolonoskopie i pojdzie z tym do gastrologa".
Nie to usłyszałam. Usłyszałam, ze mam IBS, ktore diagnozuje sie metoda wykluczania - bez badan, usłyszałam, ze mam jelito do wyciecia, ale tego nie zrobimy itd..
Nie wiem skad w srodowisku lekarskim opinie typu "chirurg cie zawsze oleje" czy "niech pani nie idzie do chirurga, oni sa zbyt sklonni do ciecia" - to tez uslyszalam kiedys od gina. Może to jak z dowcipami o blondynkach?
Ja doskonale rozumiem osoby, ktorym chirurdzy pomogli i na ich miejscu bronilabym wszystkich lekarzy, a tego, ktory mnie uwolnil od bolu zaniosla na rekach do czestochowy, ale poza nimi sa i ci, ktorzy od lat nie trafili na kogos, kto chcialby chociaz poprowadzic ich leczenie, wiec jak maja wierzyc w te opisywane wspanialosci?

Nie czepiam sie chirurgow, bo bez nich wielu by nie zylo, to jasne. O gastrologach tez nic dobrego powiedziec nie moge, bo zaden u ktorego bylam nawet mi gastorskopii nie zlecil.

Mysle, ze rankingi adwokatow, to akurat sa, bo to kosztowna zabawa, tak jak leczenie, a do tego adwokat moze nam skopac sprawe o pieniadze, te mozna odzyskac, jesli ktos nam zniszczy zdrowie, czy po prostu nie pomoze go odzyskac - drugiego nie dostaniemy.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, 09:03 przez fox, łącznie zmieniany 1 raz.
walka z wiatrakami

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Alishia » 15 gru 2008, 08:58

Cóż,każdy jest tylko człowiekiem.I fakt,trudno jest lekarzy subiektywnie ocenić.
Zastanawia mnie także w ogóle fakt takiego rankingu.Po co?Czemu nie robi się rankingów murarzy,adwokatów,kierowców?Jakaś chora psychicznie osoba może nawet różne bzdury napisać o człowieku i jego kariera wisi na włosku.
Cieszę się,że fox nie nazwał chirurgów konowałami.Nie wszyscy są tak dobrzy jak mój lekarz prowadzący...Który poradzi także moim znajomym co i jak mają zrobić(od leczenia nogi do chorób psychicznych)i potem jak oni idą do "specjalistów"okazuje się,że "głupi" chirurg miał rację.
To,że lekarz siedzi z nosem w książce to zazwyczaj świadczy,że się dalej uczy.Totego typu zawód,gdzie się uczysz przez całe życie(a propo foxa).
Ta,u nas w Opolu rzeczy się nazywa po imieniu.Uważam,że decyzja o cofnięciu ostrzeżenia jest dobra,ponieważ nic takiego nie napisałam:)

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: magda281 » 15 gru 2008, 09:27

Misia napisala:
Tak, to tylko TEN CHIRURG, którego Ty spotkałaś, ale nie tomas nie elwirka i nie inni i nie ja. Uogólnienie i wyciąganie wniosków o całości na podst. kilku przykadów. Każdy, żaden, wszyscy, nigdy, zawsze- tym piszemy, a częśc osób chyba nie rozumie przekazu :roll:
--ja juz powoli zastanawiam się po co ten temat*ranking lekarzy* jesli atakujecie czyjąś wypowiedż. Każdy ma inne doświadczenie i swoją racje-ja mogę dodać jeśli chodzi o chirurga u mnie w przychodni jest lekarz rodzinny ktory w szpitalu pracuje jako chirurg i ma taką specjalizacje,byłam u niego po skierowanie do szpitala na badania bo gastrolog(prywatnie przyjmuje) podejrzewał crohna na co chirurg zapytał sie mnie co to za choroba? bo szczerze przyznał ze nie wie -----wiec sa lekarze ktorzy wiedza wszystko :neutral: i mieli do czynienia z danymi chorobami jak CU I CD(i sa tacy co nie mieli styczności i cała ich wiedza opiera sie na ksiazkach) A po to jest forum i ten temat zeby kazdy wyrazil swoja opinie na ten temat :wink:



Poprawiłem cytowanie
Ostatnio zmieniony 17 gru 2008, 20:44 przez magda281, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Misia

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Misia » 15 gru 2008, 09:32

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

fox
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:33
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: fox » 15 gru 2008, 09:50

Dlaczego sa rankingi?
Zebysmy mogli w przyszlosci, kiedy faktycznie sie rozwiną miec jako taki obraz, czy lekarz, do ktorego sie wybieramy jest najlepszy w leczeniu choroby wrzodowej zoladka i dwunastnicy, czy bardziej go chwalą za leczenie colitisa. Czy chirurg do ktorego idziemy zna sie tylko na cieciu i jest najlepszym "krojczym" w miescie, czy poradzi nam cos na jelito, czy ginekolog jest swietnym poloznikiem, czy jest lepszy w prowadzeniu ciazy, a moze w jednej z tych rzeczy jest kiepski? Zobaczyc za co pacjenci chwalą, a gdzie sie nie sprawdził. I w koncu by uniknac tych kilku procent, na ktorych wiele skarg nic nie dalo - bo szkoda naszego zdrowia, czasu, nerwow i pieniedzy. Przeciez wiadomo, ze po jednej opinii sie sugerowac nikt nie bedzie, ale jesli negatywnych jest 12 na 20 to juz zapala jakies alarmowe swiatelko. Gwarancji nie ma nigdy, ale nie zawsze da sie liczyc na szczesliwy traf "moze tym razem".

To tyle, bo sie powtarzam.
...
za emocjonujace jest to forum :wc: :smutny:
walka z wiatrakami

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: obyty.z.cu » 15 gru 2008, 11:34

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

no i wreszcie temat "wszedl" na wlasciwy tor tematu..
ja mam szczescie do lekarzy leczacych,fachowcow,i tak jak pisze Zabusia,kazdy lekarz jako czlowiek jest inny,chocby charakterem,jeden objasni co sie dzieje,wyjasni jak sie leczyc,skieruje do specjalisty innego..znaczy skonsultuje....podaje adresy "fachowcow" specjalizujacych sie w danym temacie...ja np.mam problem z dietetykami w moim regionie,bo musze polaczyc rozne diety,przeciwstawne....
temat "chirurga" wg mnie zostal wywolany poprzez niedoczytanie do konca postow i emocjonalnie ich przyjmowanie,w mojej poradni gastro ..endoskopie wykonuje tez chirurg,tyle,ze leczenie przypadkow kieruje juz do specjalistow...

ranking lekarzy bedzie zawsze subiektywny,nigdy niewpisuje nazwiska lekarza,zgadzam sie ze mozna takim "naznaczeniem" zrobic komus krzywde...a pacjentom odebrac szanse leczenia....kazdymoze miec zly dzien,..choc przegladajac portale z rankingami lekarzy,prawie wszedzie do oceny jest dolaczony komentarz,jesli on jest wiarygodny..to mozna przyjac,ze cos jest na rzeczy....nikt nie ucieknie od internetu..takie rankingi beda i bedzie ich coraz wiecej...zreszta,wydaje mi sie,ze wiele wpisow dokonuja sami lekarze albo pracownicy takich przychodni/poradni...traktujac to jako reklame,,,czyli niejako sami sie wystawiaja na ocenianie...

jednak forum to chyba nie miejsce na wypisywanie nazwisk ,szczegolnie z negatywnymi ocenami...choc...wielu tu poczatkujacych na to liczy...szukajac pomocy...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Raysha » 15 gru 2008, 12:33

Jak już musicie pisać po nazwiskach to może warto pisać
Doktor W., Doktor K. itp ?
Apropo rankingów przypomniał mi się ten artykuł
http://polskatimes.pl/70385,twoj-lekarz ... ,id,t.html
Może powinniśmy moderować posty w tym dziale ? Czy coś w tym stylu ?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: obyty.z.cu » 15 gru 2008, 13:09

Wtedy zauważyłem, że nie ma jak szukać lekarzy, straciliśmy wiele czasu, bo znajomych jest ograniczona ilość, a w internecie nie ma portalu, który zbierałby i porządkował informacje rozrzucone po forach dyskusyjnych - wspomina Wróbel.- Zrobiłem więc taki portal i okazało się, że tego ludziom brakowało - dodaje.

Choć wielu lekarzy jest zadowolonych z pomysłu (70 proc. wpisów jest pozytywnych), to w większości są zdecydowanie przeciwni portalowi. Ci najlepsi dzięki dobrym ocenom mają więcej pacjentów, ci napiętnowani zaś - liczą puste krzesła w poczekalni.

to z tego artykulu i dalej:

Samorząd lekarski nie zdecydował się na znowelizowanie ustawy o izbach lekarskich, by umożliwić publikowanie w internecie danych lekarzy, na których ciążyłyby wyroki sądowe. - Nie pozwala nam na to ustawa o ochronie danych osobowych - twierdzi Tomasz Korkosz, rzecznik prasowy Naczelnej Rady Lekarskiej. Jego zdaniem portal Znanylekarz łamie tę ustawę, a zatem działa niezgodnie z prawem.

ciekawy artykul,choc pokazuje tylko skale problemu...

ale tak po prawdzie,jesli tu w forum dowiadujemy sie takich nazwisk jak prof.Rydzewskiej,czy mgr Urszuli Grochowskiej,nie odnalezlibysmy ich stron i opinii,,,a sami przyznacie ,ze to dla nas "eksperci"..

moze to jest tak jak z krytyka..."prawdziwa cnota,krytyk sie nie boi"...to slowa I.Krasickiego....i ciagle sa w cenie !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Misia » 15 gru 2008, 15:37

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: obyty.z.cu » 15 gru 2008, 16:48

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

to jest marzenie kazdego leczacego sie !
ale sa tacy...potwierdzam :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Alishia » 15 gru 2008, 20:25

Misia napisała,że warto pochwalić,powiedzieć który jest dobry etc.Ktoś inny napisał,że życzy nam lekarzy,którzy nie traktują kolejnego pacjenta jako numerek.
A my sami,takimi rankingami zapędzamy właśnie wyścig szczurów.Ten,który otrzyma wysokie noty będzie miał coraz więcej pacjentów...I z czasem...braknie mu czasu na rozmowę,zrozumienie i coś więcej niż diagnostyka.A więc..każdy pacjent zostanie sprowadzony do "numerka".
Lekarz to nie jest artykuł do sprzedaży,który można zachwalać lub nie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: obyty.z.cu » 15 gru 2008, 22:29

Alishia pisze:Lekarz to nie jest artykuł do sprzedaży,który można zachwalać lub nie.
az sie boje odpowiedziec....ale lubie ufac swojemu lekarzowi,zeby mu ufac musze uwierzyc w niego ...nie uwierze kiedy traktuje mnie jak.."przypadek"...
ja wiem ,ze lekarz to tez czlowiek.czuje,mysli,potrafi doradzic....slyszy pacjenta czlowieka...."uznane" slawy sa dobre..bo pewnie podnosza wiedze i znajomosc medycyny,nauki....ale...no codzien..jestesmy zdani na "naszych" lekarzy....

i rozumiem,ze kazdy moze miec swoj gorszy dzien.... :roll:

"zachwalanie" to niewlasciwe slowo...tak mysle....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: exa » 16 gru 2008, 07:39

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
póki co, to żaden ranking, tylko pozytywna opinia o placówce czy lekarzu..

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

tym bardziej trzeba mówic, i to jak najbardziej publicznie, jakie to będzie pomówienie kiedy człowiek opisuje fakty, chcąc ostrzec innych - którzy decyzję o wizycie podejmą na własną odpowiedzialnośc...

teraz uogólnię, bo jest oczywistym, że oprócz "czarnych owiec" są lekarze świetni, z powołania i z sercem do pacjenta.....ale faktem jest też, że lekarze byli bardzo bezkarni...żadnej odpowiedzialności za błędy w swojej sztuce...za to płaciliśmy my - podatnicy...
jeśli lekarze sie ubezpieczą - każdy za siebie i będzie normą, że za swoje błędy będzie płacił sam....bo zrujnował komuś zdrowie i życie....wybór będzie dużo łatwiejszy, a lekarz trzy razy się zastanowi zanim postawi diagnozę, bo błąd będzie go "drogo" kosztował...
a tak pozostaje nam pacjentom, bo mamy do tego prawo, oceniac lekarzy i ostrzegac się nawzajem przed jednymi..a polecac innych...
pewnie, ze jest to dodakowe dla lekarzy obciążenie, nie dziwię się, że się niektórzy denerwują.....ale niektórzy podchodzą do tego spokojnie....nikogo to nie dziwi?
ano bo ci robią swoje i mają świadomośc, że często biorą odpowiedzialnośc za nasze zdrowie i życie...

a jednen komentarz, czy dwa, wystawione wśród tych wielu pozytywnych są w stanie zniszczyc człowieka?
bez przesady....jedni pacjenci są zadowoleni, inni nie, jak to ludzie, dlatego może wprowadzic obowiązkowe uzasadnienia, bez których ocena pojawic się nie może...
Alishia pisze:Lekarz to nie jest artykuł do sprzedaży,który można zachwalać lub nie.
sami taki artykuł z siebie uczynili....
jesli przyjmuje prywatnie?...jak najbardziej.....
ze stomatologami jakoś nie mamy takiego problemu...

ja uważam to za niezły pomysł, wreszcie jakaś odpowiedzialnośc....
a my nie dajmy się zwariowac, chodzi o nasze zdrowie i życie... :!:

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Alishia » 16 gru 2008, 11:45

W takim wypadku lekarze nie mogą mieć gorszego dnia...Ktoś natrafi na ten dzień i potem napisze w takim rankingu,że lekarz ten i ten jest niekompetentny.I zero obiektywności.
Zresztą nigdy nie można ufać takim rankingom do końca.
Szkoda,że nie robi się rankingów na np. polityków.W końcu też mają odpowiedzialną pracę.
Nie dziwię się lekarzom,że się denerwują.Nie długo przy każdym z nich będzie stał człowiek z CBŚ,CBA i najlepiej jeszcze ktoś z zewnątrz by miał oko na lekarza i na tych dwóch co obok stają.
Jak dla nie paranoja...
Poza tym wprowadzenie lekarza pierwszego kontaktu..to już jest jakiś ranking.

Zablokowany

Wróć do „Inne”