Ranking Lekarzy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
lucy25262
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2008, 10:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: lucy25262 » 12 gru 2008, 11:03

Szczęściarz - ja zwykle trafiam na złych. Przede wszystkim przestrzegam przed chirurgiem Andrzejem Wichrem ze szpitala w Oławie. Przez jego zaniedbania leżałam w szpitalu wrocławskim na reumatologii dziecięcej, a ostatnio, leżąc w szpitalu oławskim, robił mi rektroskopię - najgorszy lekarz na świecie! Strzeżcie się!
Pozrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: obyty.z.cu » 13 gru 2008, 00:03

lucy25262 pisze: Przede wszystkim przestrzegam przed chirurgiem
przestrzegabalbym przed chirurgami...specjalistami w ....itp...kazdy chirurg chce usunac rpoblem...a jelita mozna leczyc....polecam gastroenterologow ! jako specjalistow,,,,,,
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: rajan » 13 gru 2008, 10:33

obyty.z.cu pisze:przestrzegabalbym przed chirurgami...specjalistami w ....itp...kazdy chirurg chce usunac rpoblem...a jelita mozna leczyc....polecam gastroenterologow ! jako specjalistow,,,,,,
Widocznie miałeś złe doświadczenia i dlatego tak uogólniasz.
W moim przypadku było tak, że ja bardzo chciałem żeby mi wycięto polipy, a lekarz chirurg wytłumaczył mi, że wystarczą leki. I miał racje.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Alishia » 13 gru 2008, 11:03

Roześmiałam się jak nigdy...przestrzegacie przed chirurgami.Kto Wam jakiś głupot naopowiadał?Masakra!!!
Jestem wręcz zniesmaczona.Moim lekarzem prowadzącym jest chirurg!I jestem bardzo z tego zadowolona!!!!
Nie można pisać takich bzdur jak lucy czy obyty z cu.Kompletne bzdury!Najwyraźniej mieliście pecha.Ale nie wolno straszyć innych.
Najbardziej bawią mnie właśnie tacy ludzie...wiedzą więcej niż lekarze.Skoro ty wiesz jak się leczyć i co jest dla ciebie lepsze to lecz się sam,a lekarzem nie zawracaj tylnej części ciała!
Wyobraź sobie Lucy,że przy naszej chorobie normalne są pewne badania...kolonoskopia,rektoskopia.Wyobraź sobie,że czasem nawet i trzeba krew oddawać do badania.Straszne,nie?Kto to wymyślił?Głupie pielęgniarki?
Ciśnienie podniesione z rana!

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: ranka » 13 gru 2008, 14:56

Alisha ma racje, nie mozna uogolniac - moim pierwszym lekarzem leczacym CU byl tez chirurg i to on dal mi wlasciwe leki, takze chirurg dl skierowanie na badania.

Nie mozna tak mowic - niewazne kto leczy, byle skutecznie
Obrazek

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: rajan » 13 gru 2008, 19:33

Alishia pisze:Roześmiałam się jak nigdy...przestrzegacie przed chirurgami.Kto Wam jakiś głupot naopowiadał?Masakra!!!
Jestem wręcz zniesmaczona.Moim lekarzem prowadzącym jest chirurg!I jestem bardzo z tego zadowolona!!!!
Nie można pisać takich bzdur jak lucy czy obyty z cu.Kompletne bzdury!Najwyraźniej mieliście pecha.Ale nie wolno straszyć innych.
Najbardziej bawią mnie właśnie tacy ludzie...wiedzą więcej niż lekarze.Skoro ty wiesz jak się leczyć i co jest dla ciebie lepsze to lecz się sam,a lekarzem nie zawracaj tylnej części ciała!
Alishia, otrzymujesz ostrzeżenie słowne, powód:
REGULAMIN:
3. Pisanie na forum
a) Pisząc na forum pamiętaj o kulturze osobistej. W dyskusji używaj
argumentów. Zabrania się stosowania wyzwisk, wulgaryzmów, itp. Osoby w
jakikolwiek sposób obrażające innych użytkowników forum zostaną ukarane [
patrz pkt 4. Kary ]. O tym czym jest "obrażanie" decyduje osoba "obrażana"
bądź Obsługa Forum.

, rozumiem, że ci ciśnienie skacze ale nerwy trzeba trzymać na wodzy

[edit]
Witam,
Jako członek grupy administrującej forum, zostałem upoważniony do przekazania społeczności forum co następuje:

Decyzja o pouczeniu usera Alishia, czyli skierowaniu w jej stronę słownego ostrzeżenia zostaje cofnięta.
Jednocześnie pragniemy podkreślić, że decyzja o daniu ostrzeżenia, jak i jego cofnięciu, została podjęta po przeprowadzeniu dyskusji na ten temat w gronie GTW( choć w obydwu przypadkach w dyskusji nie brało udziału całe GTW i nie każdy mógł lub chciał wyrazić swoją opinie).Pragniemy dodać, że decyzja o ukaraniu Alishii była zbyt pochopna.
Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Wasze GTW
Ostatnio zmieniony 14 gru 2008, 20:45 przez rajan, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Misia » 13 gru 2008, 21:40

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: tom-as » 14 gru 2008, 12:11

obyty.z.cu pisze:przestrzegabalbym przed chirurgami...specjalistami w ....itp...kazdy chirurg chce usunac rpoblem...a jelita mozna leczyc....polecam gastroenterologow ! jako specjalistow,,,,,,
wiesz co.... gdyby nie chirurdzy to by mnie nie było.... chirurdzy dali mi adres tego forum ... nie wiem na jakich chirurgów Ty trafiłeś (czy tam nie trafiłeś a może tylko rozgłaszasz opinię innych), ale z tymi którymi ja miałem do czynienia konsultują się z gastroenterologami i _razem_ podejmują decyzje co do dalszego leczenia. chirurdzy sami z siebie wręcz nie chcę 'ciąć'.

wiec prosze Ci... nie strasz ludzi bo Twój post może doprowadzić do złych rzeczy.

fox
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:33
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: fox » 14 gru 2008, 12:59

Moja tesciowa, pediatra z wieloletnim stazem w szpitalu powiedziala
"tylko nie idź do chirurga, chirurg cie zawsze oleje"
bylam u trzech, diagnozy : "moznaby wyciac, ale tego sie u mlodych osob nie robi, poza tym to skomplikowane... wypisze pani lek skurczajay miesnie" i nic nie dalo mowienie, ze nie toleruje tego leku, kolejny stwierdzil, ze jak nie mam 20 biegunek codziennie, to jestem zdrowa i uparl sie na leki przeciw zaparciom, mimo krwi utajonej, sluzu i colitisa jak wol na wyniku hist pat, trzeci, a w zasadzie pierwszy z kolei wlozyl palec w d.. i na piekne oczy stwierdzil, ze mam zespol jelita drazliwego.

Chirurg to ktos kto nie specjalizuje sie w leczeniu, zna objawy z ksiazek, a nie z klinicznych przypadkow, bo z zasady sie tym nie zajmuje. Bedzie wspanialy w powycinaniu i pozszywaniu flakow, ale nie leczeniu. Konowałami nazwac ich nie moge, bo na sali operacyjnej sa ponoc wspaniali, utytulowani i z kupą dyplomow, ale mnie olali, bo jesli nie jestem do ciecia, to nie ich branża. To tak jakby mnie, fotografowi kazali naprawic uszkodozny aparat, bo przeciez to pokrewne tematy wiec powinnam "umiec". Nie mozna wymagac cudow, to tez tylko ludzie.
walka z wiatrakami

fox
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:33
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: fox » 14 gru 2008, 13:43

elwirka pisze:fox, proponuję abyś swoją wiedzę na temat chirurgów jednak pozostawiła dla siebie .
To po co jest forum? Do czego jeśli nie dzielenia nie opiniami, dyskusji?
elwirka pisze: Tobie może i się z nimi nie powiodło , ale wielu chirurgów leczy CU i CD nie tylko operacyjnie ale są lekarzami prowadzącymi danego chorego.
Więc to że komuś dany lekarz nie wykrył danej choroby to znaczy że jest złym lekarzem :?:
Napisalam,ze sa wzietymi chirurgami, okrzyczanymi super lekarzami przez ludzi ze swojej branzy, robia po dwie operacje dziennie, ale to nie znaczy ze beda alfa i omega.
elwirka pisze: To może to że ktoś z mojej rodziny jest lekarzem rodzinnym i nie wykrył u mnie mojego crohna to znaczy że jego wiedza jest nic nie warta . Sorry ale takie gadanie to najgorsze c być może. Bez kompleksowych badań nawet najbardziej wybitny gastroenterolog nie wykryje cu/cd/IBS bo jakby tak było to po co by nam robili te wszystkie kolonoskopie i inne takie .
I o tym mowie, ide do lekarza, mam takie i takie objawy, ide prywatnie, wiec zlecenie badan to dla niego dwie minuty, to ja za nie place, on powinien powiedziec co za badania mam zrobic. Tak to działa nie?
Po drugie, chyba bardzo szybko i nieuwaznie czytasz posty. U kolejnych chirurgow bylam juz z wynikami, ktore uznali za "przypadek". Po kolonoskopii, po gastroskopii, po badaniu przepustowosci jelita, tomografii, kompleksowych badaniach krwi i probek kalu, gdzie jak wol mam zapalenie.
elwirka pisze: po pierwsze to sądzę że podawanie nazwiska tego lekarza było chyba nie potrzebne .
a po drugie to tylko Twoje wrażenie , może komuś pomógł .
Jeśli to jest niepotrzebne, to po co podawanie stron do rankingow lekarzy... (ktore opieraja sie wylacznie na subiektywnych ocenach pacjentow)
Kazdy z nas chce trafic na specjaliste z powolania, a nie konowała. Za kazda wizyte place grube pieniadze, wiec fajnie wiedziec kogo chorzy polecaja, a kogo nie.

Podam ci przyklad z zycia: http://www.znanylekarz.pl/lekarz-17284- ... lodz-2.php to lekarz, o ktorym trabi sie w moim miescie, bylo o nim juz w tv... czy wolalabys trafic do niego na fotel, czy przeczytac cuze opinie i jednak zapisac sie dwa dni pozniej, ale do kogos innego? Moze jest dobrym lekarzem, a to sa bzdury, a moze nie i wyjdziesz wsciekla czujac ze caly dzien masz zmarnowany.

Jeśli forum nie jest po to by pisac jakie mamy doswiadczenia z konkretnymi lekarzami, konkretnymi lekami, sposobami leczenia, badaniami, produktami spozywczymi, to po co jest? Zeby sie wspierac duchowo... Mysle, ze nie tego szuka tutaj wiekszosc zagladajacych, ale wlasnie opinii jednostek, z ktorych mozna wyciagnac srednia.
walka z wiatrakami

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Tomy » 14 gru 2008, 14:10

Problem moim zdaniem ważny, więc się włączę do dyskusji. Obyty z CU wyraził się dość ostro w sensie "przestrzegałabym przed chirurgami....itd." To zależy jak to ktoś zrozumie. Bo jeżeli tak, że chirurg to nic tylko od razu wyciacha nam jelito, to to jest oczywista bzdura i tu zgadzam się z Alishią (w Opolu nazywa się rzeczy po imieniu nawet jeżeli dają za to ostrzeżenia :) ). Ale też sądzę, że nie to chciał Obyty z CU powiedzieć. Ja to rozumiem tak, że chciał powiedzieć dobitnie to, co już wiele razy tu było pisane i pisały to osoby uznane za autorytety na tym forum. Mianowicie, że naszymi chorobami w pierwszej kolejności powinni się zajmować specjaliści w tej dziedzinie, a nimi są przecież gastroenterolodzy. I tyle.

W medycynie obowiązuje specjalizacja, bo nie jest możliwe, aby jeden lekarz znał się na wszystkim. I w tym sensie nie sposób nie zgodzić się z Obytym z CU. To, że jakiś chirurg ma dodatkowe hobby i zna się trochę na jelitach, to jest to tylko wyjątek potwierdzający regułę. No i oczywiście chirurdzy też są potrzebni przy leczeniu naszych chorób, ale w odpowiedniej kolejności - jeżeli gastroenterolodzy wykorzystali już wszystkie swoje możliwości.

Natomiast regułą też przeważnie jest, że lekarze innych specjalności na naszych chorobach się nie znają. I takie specjalistyczne forum powinno się już jasnych reguł dorobić. Czyli moim zdaniem każdy lekarz, niezależnie od specjalizacji, rodzinny, czy inny, jeżeli przyjdzie do niego pacjent i on bez odesłania go do gastroenterologa lub zlecenia odpowiednich badań, stawia mu w ciemno diagnozę, że pacjent ma IBS, to taki lekarz powinien trafić do takiego powszechnie dostępnego rankingu na czarna listę z podaniem dokładnie jego nazwiska, miejsca pracy itp. Bo niby dlaczego nie? Taka praktyka diagnozowania w ciemno IBS-u jest bardzo powszechna. Na innym forum medycznym przynajmniej kilka razy dziennie trafiają nowe osoby z taką niby "diagnozą" lekarzy. Takie forum jak to, powinno takich lekarzy bezlitośnie tępić, pisać o nich po nazwisku i odradzać kontakty z nimi. I tu zgadzam się z fox w całej rozciągłości.

Pozdrawiam

pola
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 07 cze 2008, 20:40
Choroba: CD w rodzinie
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: pola » 14 gru 2008, 14:28

Po tygodniowym pobycie w klinicznym oddziale gastro mój przyjaciel wyszedł z wypisem i skierowaniem do chirurga, bez leczenia zachowawczego. Chirurg podjął sie leczenia a nie operowania ( wiadomo że operacja to ostateczność ), myślę że nie należy generalizować, są chirurdzy którzy leczą , są gastro którzy nie leczą i odsyłają do chirurgów.
Pentasa 2/2/2

fox
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:33
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: fox » 14 gru 2008, 19:47

no pewnie, ze nie moge pisac o 100% chirurgow na swiecie bo ich zwyczajnie nie spotkalam i nie sprawdzilam wiedzy medycznej, ale jak dla mnie potwierdzasz moja teorie, leczy cie ktos, kto cie operowal, bylas przypadkiem chirurgicznym, wiec to dla mnie normalne, ze zajmuje sie toba po operacji chirurg, bo on jest od operowania, tego co przed i po (przygotowania, rekonwalescencji)
walka z wiatrakami

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: obyty.z.cu » 14 gru 2008, 20:16

tom-as pisze:chirurdzy sami z siebie wręcz nie chcę 'ciąć'.
mamy rozne doswiadczenia, ale pozwole sobie tylko na poparcie fox z jej doswiadczeniami.....powiedzialem tylko ,ze chirurg jest od operacji i w tym kierunku idzie,nie neguje jego zdolnosci i specjalnosci w tym kierunku,ale operacja winna byc jak dla mnie ostatecznoscia..i tylko tyle wynikalo z moich slow..lepiej leczyc niz operowac...nie mowie o ostrych stanach wymagajacych natychmiastowej operacji i to konsultacjach...
tom-as pisze:wiesz co.... gdyby nie chirurdzy to by mnie nie było..


[ Dodano: 14-12-2008 ]
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

przeciez mi tylko o to chodzilo,a Wy odbieracie to jako atak na swoich lekarzy ,kazdy lekarz niech leczy co ma leczyc !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Re: Ranking Lekarzy

Post autor: Misia » 14 gru 2008, 23:23

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Inne”