Psychoterapeuta?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
danfid
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:14
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Psychoterapeuta?

Post autor: danfid » 29 maja 2008, 21:20

Czy ktoś miał doczynienia z wizytami u psychoterpełty? Czy miały one wpływ na stan zdrowia spowodowany CU?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2008, 19:00 przez danfid, łącznie zmieniany 1 raz.

danfid
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:14
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: danfid » 30 maja 2008, 20:10

Również proszę o namiary na sprawdzonego psychoterapełte w rejonie Łodzi,

danfid
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:14
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: danfid » 30 maja 2008, 20:19

hehe, dzięki za poprawkę :oops:

Angels1979
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 04 paź 2007, 21:46
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Angels1979 » 01 cze 2008, 18:45

Nie ma kogoś takiego jak psychoterapeuta. A przynajmniej ogólnie. Każdy człowiek jest inny, i z każdemu psychoterapeucie pracuje się z takim inaczej. Na dodatek psychoterapia bez leczenia farmakologicznego, o ile dobrze pamiętam przynosi chybs 70% skutku czy jakoś tak. Zależy też o jakiej terapi mowa. Czy krótko czy długoterminowej, bo nie ocenimy psychoterapeuty uczestnicząć w długoterminowej czy na dodatek grupowej./ Chyba że masz na myśli coś dokładniej np, jaką metodą ten psychoterapeuta pracuje (np. Gestalt), czy jest behawiorysta czy humanista itd. Każdy musi myslę sam się przekoanać. I co najważniejsze nie zrażać, jak nie ma szybkie efekty.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Linda123 » 01 cze 2008, 20:04

Jeżeli chciałbyś przyjeżdzać do psychoterapeuty do Warszawy, to napisz do mnie na pw. Mam koleżankę, której bardzo pomógł pewnien lekarz. Koleżanka też ma CU.
Mogę wziąść od niej namiary i ogólnie się dowiedzieć coś więcej.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Agata K.
Początkujący ✽✽
Posty: 182
Rejestracja: 19 lis 2007, 23:20
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Agata K. » 01 cze 2008, 21:58

mnie też czasami był by potrzebny kontakt z psychoterapeutą i może nie z powodu choroby...tylko tak wogóle aby z kimś zaufanym pogadac o różnych problemach i sparawach osobistych...ech....
CU znowu się odzywa....zresztą od dłuższego czasu...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Raysha » 02 cze 2008, 07:24

magdalene pisze:Angels1979 napisał/a:
Nie ma kogoś takiego jak psychoterapeuta.

Eeeee? Jak to?
bodaj w krajach jak USA itp są psychoterapeuci, tylko u nas chyba nie jest to AŻ tak znane jak tam ... :zdziwko:

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: misiek1 » 02 cze 2008, 07:52

Mikrusia pisze:bodaj w krajach jak USA itp są psychoterapeuci, tylko u nas chyba nie jest to AŻ tak znane jak tam ... :zdziwko:
W polsce też jest dużo fachowców od psychoterapii a admin ma specyficzny sposób myślenia i w połączeniu z wykształceniem wychodzą takie niezrozumiałe i kontrowersyjne dla zwykłego niedokształconego w tej materii szaraczka :razz:

danfid,

Mija już 5 dzień od założenia tematu a nie wypowiedział się nikt korzystający z pomocy specjalisty, w tej społeczności forum jest częścią psychoterapii a użytkownicy są zarówno pacjentami jak i psychoterapeutami, część z nas kontaktuję się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów, to też jest pewną formą psychoterapii , poza forum są bliscy i rodzina.
W większości przypadków jest to wystarczająca pomoc.
magdalene wstawiła linki gdzie możesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat, chyba można pomyśleć o ZAMKNIĘCIU tematu.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Shima » 02 cze 2008, 08:51

Angels1979 pisze:Nie ma kogoś takiego jak psychoterapeuta
.
Projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych

Opublikowany: 23.01.07

Projekt ustawa określa kwalifikacje i zasady wykonywania zawodów medycznych, które do tej pory nie zostały objęte przepisami polskiego prawa, są natomiast uregulowane w prawodawstwie innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Chodzi tu o następujące zawody: asystentka dentystyczna, dietetyk, fizjoterapeuta, higienistka dentystyczna, higienistka szkolna, logopeda, masażysta, opiekunka dziecięca, optometrysta, optyk okularowy, ortoptystka, protetyk słuchu, psychoterapeuta, ratownik medyczny, technik analityki medycznej, technik dentystyczny, technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny, technik ortopeda, terapeuta zajęciowy.

Projektowane przepisy wprowadzają zasady pozwalające wykonywać wskazane zawody medyczne tylko profesjonalistom w danym zawodzie. Służyć temu będzie obowiązek dokonania wpisu do prowadzonego przez ministra zdrowia rejestru uprawnionych do wykonywania zawodów w ochronie zdrowia. Pozwoli to wyeliminować osoby, które świadczą usługi bez odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, co może niekiedy zagrażać życiu lub zdrowiu pacjentów. Prowadzenie takiej działalności bez wpisania do rejestru będzie możliwe do tylko 31 grudnia 2010 r. Opłata za wpis wyniesie 50 zł.

Uregulowano zagadnienia doskonalenia zawodowego. Podnoszenie kwalifikacji będzie nie tylko prawem, ale i obowiązkiem. Jeżeli przerwa w wykonywaniu zawodu będzie dłuższa niż 5 lat, konieczne stanie się odbycie przeszkolenia uzupełniającego. Organizator kształcenia musi spełniać warunki określone w ustawie, m.in. zapewniać odpowiednio wykwalifikowaną kadrę i bazę dydaktyczną dla szkolenia praktycznego. Musi być też wpisany do rejestru organizatorów kształcenia. Wyeliminuje to firmy, które bezprawnie wydają zaświadczenia uprawniające do wykonywania specjalistycznych świadczeń.

Osoby wykonujące zawody medyczne będą miały m.in. obowiązek zachowania w tajemnicy informacji uzyskanych w związku z wykonywaniem tego zawodu. Minister zdrowia powoła Komisję Odpowiedzialności Zawodowej, która w przypadku nierzetelnego lub nienależytego przestrzegania przepisów ustawy będzie mogła orzec karę upomnienia, nagany lub zakaz wykonywania zawodu od 3 miesięcy do 3 lat. Na osoby wykonujące zawód medyczny mimo niespełnienia określonych w ustawie warunków lub zatrudniające takie osoby może zostać nałożona grzywna.

Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2008 r.

Źródło: www.kprm.gov.pl

Korzystałam z wizyt u psychologa....no cóż...ja uważam że mi pomogło...ale oby pomogło trzeba tego chcieć.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: misiek1 » 02 cze 2008, 11:10

magdalene pisze: Nie widzę powodu :) . Póki co wszystko jest na temat.
Mam wrażenie że ten temat zakończy się jak "kara śmierci" lub trwający "bug" w sprawach forum , dlatego że nikt nie ma z nas doświadczenia związanego z psychoterapią w chorobie a przynajmniej nie opisał przez pięć dni tego w temacie myślałem o zamknięciu.
Ale przyznaje że wszystko nadal jest na temat.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Shima » 02 cze 2008, 11:41

Korzystałam z wizyt u psychologa....no cóż...ja uważam że mi pomogło...ale oby pomogło trzeba tego chcieć.
Chciałam jeszcze dodać że podstawą powodzenia terapii jest podjęcie jej z własnej i nieprzymuszonej woli....jeśli czujemy że to nam jest potrzebne.
Jeśli jest inaczej to chyba lepiej sobie darować dopóki nie zmienimy zdania.
To tyle z moich "doświadczeń własnych".
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Angels1979
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 04 paź 2007, 21:46
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Angels1979 » 02 cze 2008, 19:05

magdalene pisze:
Angels1979 pisze:Nie ma kogoś takiego jak psychoterapeuta.
Eeeee? Jak to?
Sorry, za błąd. Powinno być, że "nie ma idealnego psychoterapeuty". Nie ma osoby, która kto jednemu pomogla, więc pomoże i nam itd.
Mikrusia pisze: bodaj w krajach jak USA itp są psychoterapeuci, tylko u nas chyba nie jest to AŻ tak znane jak tam ... :zdziwko:
Zgadza się. W Polsce jest jednak poglą, że z kimś jest "nie tak" jak leczy się u psychologa czy pzychoterapeuty.
uszatek pisze: magdalene wstawiła linki gdzie możesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat, chyba można pomyśleć o ZAMKNIĘCIU tematu.
Ponieważ zarzucę Tobie brak wiedzy dokładnej? Jak widzę ludzie piszą, oraz są zainteresowani tematem. Ważne by nie zrobić z tego konfliktu, kłótni, nie obrażać się.
Shima pisze:
Angels1979 pisze:Nie ma kogoś takiego jak psychoterapeuta
.
Projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych

Opublikowany: 23.01.07

Projekt ustawa określa kwalifikacje i zasady wykonywania zawodów medycznych, które do tej pory nie zostały objęte przepisami polskiego prawa, są natomiast uregulowane w prawodawstwie innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Chodzi tu o następujące zawody: asystentka dentystyczna, dietetyk, fizjoterapeuta, higienistka dentystyczna, higienistka szkolna, logopeda, masażysta, opiekunka dziecięca, optometrysta, optyk okularowy, ortoptystka, protetyk słuchu, psychoterapeuta, ratownik medyczny, technik analityki medycznej, technik dentystyczny, technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny, technik ortopeda, terapeuta zajęciowy.

Projektowane przepisy wprowadzają zasady pozwalające wykonywać wskazane zawody medyczne tylko profesjonalistom w danym zawodzie. Służyć temu będzie obowiązek dokonania wpisu do prowadzonego przez ministra zdrowia rejestru uprawnionych do wykonywania zawodów w ochronie zdrowia. Pozwoli to wyeliminować osoby, które świadczą usługi bez odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, co może niekiedy zagrażać życiu lub zdrowiu pacjentów. Prowadzenie takiej działalności bez wpisania do rejestru będzie możliwe do tylko 31 grudnia 2010 r. Opłata za wpis wyniesie 50 zł.

Uregulowano zagadnienia doskonalenia zawodowego. Podnoszenie kwalifikacji będzie nie tylko prawem, ale i obowiązkiem. Jeżeli przerwa w wykonywaniu zawodu będzie dłuższa niż 5 lat, konieczne stanie się odbycie przeszkolenia uzupełniającego. Organizator kształcenia musi spełniać warunki określone w ustawie, m.in. zapewniać odpowiednio wykwalifikowaną kadrę i bazę dydaktyczną dla szkolenia praktycznego. Musi być też wpisany do rejestru organizatorów kształcenia. Wyeliminuje to firmy, które bezprawnie wydają zaświadczenia uprawniające do wykonywania specjalistycznych świadczeń.

Osoby wykonujące zawody medyczne będą miały m.in. obowiązek zachowania w tajemnicy informacji uzyskanych w związku z wykonywaniem tego zawodu. Minister zdrowia powoła Komisję Odpowiedzialności Zawodowej, która w przypadku nierzetelnego lub nienależytego przestrzegania przepisów ustawy będzie mogła orzec karę upomnienia, nagany lub zakaz wykonywania zawodu od 3 miesięcy do 3 lat. Na osoby wykonujące zawód medyczny mimo niespełnienia określonych w ustawie warunków lub zatrudniające takie osoby może zostać nałożona grzywna.

Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2008 r.

Źródło: www.kprm.gov.pl
spoko, napisałem, że zabrakło dookreślenia.
Shima pisze:
Korzystałam z wizyt u psychologa....no cóż...ja uważam że mi pomogło...ale oby pomogło trzeba tego chcieć.
Psychologa? Psychiatry? Tearapuety? Psychoterapeuty? Są to różnice. Ale kolega (wiadomo kto, a nie napisze by nie dostać warna i zaogniać, potrafi wytłumaczyć każdą definicję i czyms się różnią. na co liczę).
uszatek pisze: Mam wrażenie że ten temat zakończy się jak "kara śmierci" lub trwający "bug" w sprawach forum , dlatego że nikt nie ma z nas doświadczenia związanego z psychoterapią w chorobie a przynajmniej nie opisał przez pięć dni tego w temacie myślałem o zamknięciu.
Ale przyznaje że wszystko nadal jest na temat.
Dlaczego? Bo nie zgadzam się z Tobą? A może jakiś inny znasz powód, który jest powodem a nie "pseudopopwodem". uszatek nie do Ciebie należy kiedy zamykać wątek, a kiedy nie. A to, że Ty nie korzystasz i masz "gdzieś" moje posty a dążysz wg mnie tylko do skłócenia i wywołania awantury, to nie znaczy, aby zamknąć post, gdyż może są ludzie co przeczytali moje posty i im pomogły choć w małym stopniu.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2008, 19:20 przez Angels1979, łącznie zmieniany 2 razy.

Angels1979
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 04 paź 2007, 21:46
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: Angels1979 » 02 cze 2008, 19:23

magdalene pisze:
Angels1979 pisze:Psychologa? Psychiatry? Tearapuety? Psychoterapeuty?
No przecież napisała, że psychologa :zdziwko:.
Masz rację magdalene. Pytanie moje było, gdyż temat wątku był (jest) inny, oraz uszatek wg mnie jest "specjalistą" do tego stopnia, że liczyłem (liczę) na jego odpowiedz.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: misiek1 » 02 cze 2008, 19:55

Angels1979, psujesz to forum :/
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

danfid
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:14
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Psychoterapeuta?

Post autor: danfid » 03 cze 2008, 08:46

, gdyż może są ludzie co przeczytali moje posty i im pomogły choć w małym stopniu.


Podpisuje sie pod tym
Ostatnio zmieniony 03 cze 2008, 16:00 przez danfid, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Inne”