Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Deniro_RS

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: Deniro_RS » 22 paź 2007, 09:58

Tak z wypadku muszą przyjąc bez skierowania i nie czekaj na nic :!:

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: sztaba » 22 paź 2007, 10:00

najlepiej zadzwoń do swojego lekarza rodzinnego/przychodni, powiedz, że sprawa nagła. W przychodni powinni wiedzieć najlepiej, jakie są procedury.
Kiedyś jak moje dziecko się wywaliło i poleciała jej krew z buźki, to w przychodni kazali od razu jechać do chirurga (przy czym u nas jest akurat całodobowy dyżur w poradni chirurgicznej - nie ma konieczności jazdy do szpitala) i ten nas przyjął bez żadnego skierowania.

Deniro_RS

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: Deniro_RS » 22 paź 2007, 10:06

Jest zasada praktykowana w kazdym szpitalu czy Sor-ze ze ludzie z wypadków są przykmowani bez skierowań to jest zdarzenie losowe i tym bardziej ze jest notka na policji. Oddział ratunkowy po to jest. A tak nawiasem mówiąc to czemu nie zawiadomiono pogotowie od razu i defakto od razu nie trafiła poszkodowana na który kolwiek oddział ratunkowy :?: To jest niezgodne z zasadami :!:

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: goniusia » 22 paź 2007, 11:02

Zgadzam się ze Sztabą.Mój mąż też po wypadku zgłosił się na drugi dzień na pogotowie a że były to godziny ranne odesłali go do lekarza pierwszego kontaktu i dopiero ze skierowaniem do chirurga wrócił do szitala.Lepiej zadzwoń i się upewnij

kapitan
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 25 lip 2007, 21:04
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: kapitan » 22 paź 2007, 12:43

Moim skromnym zdaniem proponuje odział ratunkowy bo tam jest najłatwiej i wykonują wszystkie badania od ręki bez skierowania!!(praktykowałem także wiem :wink:
Pozdrrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: Mamcia » 22 paź 2007, 22:08

Mam nadzieję, że skorzystałaś z rad i pojechałaś na SOR.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: megi_25 » 23 paź 2007, 09:02

Najważniejsze,że wszystko dobrze. Na dodatek dzięki temu na pewno jesteście spokojniejsze.
Pozdr
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: sztaba » 08 sty 2009, 11:43

Zapytam tutaj, żeby nie tworzyć nowego wątku: czy w nowym roku udając się na wizytę kontrolną do poradni proktologicznej (w której leczę się od ponad czterech lat) muszę mieć nowe skierowanie od lekarza rodzinnego? jak zadałem lekarzowi takie pytanie na ostatniej wizycie w roku ubiegłym to powiedział, żebym na wszelki wypadek przyniósł. Na pewno regulują to jakieś przepisy... z tego co pamiętam w ubiegłym roku przynosiłem takie skierowanie, ale w latach poprzednich lekarz nie chciał.
Mam problem z dostaniem się do mojego rodzinnego, a lekarz u mnie w pracy nie wystawia skierowań w ogóle.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: Natalka » 08 sty 2009, 15:28

U mnie jest taka sama sytuacja jak opisała Żabusia, w innej poradni (laryngolog) jest tak samo, więc to chyba nie jest wewnętrzny prikaz tylko taki ogólny.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: ranka » 08 sty 2009, 18:16

na skieroweaniu na leczenie musi byc dopisek stałe bo inaczej trzeba odnawiac za kazda wizytą.

jak ja mam stałe to nie musze aktualizowac
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2009, 21:40

u mnie lekarz rodzinny dajac skierowanie do specjalistow zawsze wpisuje , ze prosi o objecie leczeniem i to starcza. Normalnie starcza, ale czasem wewnetrzne zarzadzenie, np. dyr. szpitala nakazuje odnawiac skierowania, a z tym juz sie nie dyskutuje, bo i po co jak on czuje taka potrzebe, niby sprawdzaja ilosc stale korzystajacych - leczacych sie i usuwaja "wiszacych" na stanie , a nie leczacych sie (wg wyjasnien pielegniarki).
Pomijam fakt, ze 30 grudnia 2008 zarejestrowano mnie na planowana wizyte u neurologa na 16 listopad 2009. Strach sie bac.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: sztaba » 09 sty 2009, 09:04

Dziękuję za te wyjaśnienia. W takim razie spróbuję wybrać się bez nowego skierowania. Wychodzę z założenia, że gdyby było potrzebne, to wymagane byłoby we wszystkich przychodniach.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: Grzyb333 » 16 sty 2009, 16:17

Właśnie wróciłem ze swojej przychodni. Dowiedziałem się tam, że na nowy rok muszę przynieść nowe skierowanie od lekarza rodzinnego, i szlag mnie trafił bo właśnie od lekarza rodzinnego wróciłem, a mam do niego jakieś 100 kilometrów. I nie ważne, że jestem leczony tam już od prawie roku, NFZ tak sobie wymyślił i już. :mad:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2009, 16:29

Grzyb333 pisze:Dowiedziałem się tam, że na nowy rok muszę przynieść nowe skierowanie od lekarza rodzinnego, i szlag mnie trafił bo właśnie od lekarza rodzinnego wróciłem,
te numery sa czasami przerabiane, ale mam nadzieje , ze termin wizyty umowiles i "nowe" skierowanie podasz przy tej okazji, tak to u mnie dziala w WSZ w poradniach czasami.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy trzeba mieć skierowanie do chirurga?

Post autor: Grzyb333 » 16 sty 2009, 17:26

Niestety, nie umówiłem terminu. Jednak u mojego gastrologa można wejść bez rejestracji kiedy przyjmie już wszystkich zarejestrowanych. To miała być wizyta kontrolna, całe szczęście nic się z brzuszkiem nie dzieje, SulfasalazinEN działa.

Za rok będę przygotowany. :neutral:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Zablokowany

Wróć do „Inne”