Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: ranka » 25 mar 2007, 12:50

no co?prawde mowie.podejrzewam ze irydolog po prostu oglada dno oka bo widzac dno mozna miec wglad do naszego organizmu :wink:
oj Mackuuuuuuuuu
Obrazek

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: Mama Juleczki » 25 mar 2007, 13:06

Zgadzam się z ranką - mie wierzę ani w irydologów ani też innych szarlatanów :neutral:
Jestem zdania, że "szkiełko i oko" a nie "czucie i wiara" - dzisiejszy świat jest w stanie wytłumaczyć niemalże wszystko, a co dziś jeszcze niewyjaśnione, to jutro nie będie już tajemnicą :wink:
Idziemy niby wciąż do przodu a ludzie ciągle wierzą w "szeptuchy". Może to i dobrze - w końcu zawsze to przejaw ludzkiego romantyzmu :roll:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: ranka » 25 mar 2007, 19:29

ale na teczowce to raczej nic nie mozna zobaczyc,chyba ze nablonek barwnikowy :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
ewelina1011
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2006, 14:07
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: ewelina1011 » 25 mar 2007, 21:19

Ja byłam u irydologaw Gorzowie znim postawili mi diagnozę. Powiedział, że mam zapalenie jelit i kilka innych. Coś w tym jest...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: ranka » 26 mar 2007, 00:22

..wróżbiarstwo :mrgreen:

oczywiscie kazda metoda ma zwolennikow i przeciwnikow.
Obrazek

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Posty: 469
Rejestracja: 27 sty 2007, 14:49
Choroba: CU
województwo: opolskie

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: Aniijjaa » 26 mar 2007, 10:46

ranka pisze:wróżbiarstwo
w takim razie jakim cudem Ci karciani wróżbici mają jako podkładkę wykształcenie medyczne na renomowanych uczelniach?
do tego czasem , a takiego własnie spotkałam , kilka dodatkowych literek przed nazwiskiem?

Moje nastawienie też było sceptyczne do tego ale gdzie tu jest logika?

Czy mozna użyć wykształcenia medycznego w innych celach jakim jest "szarlatnerstwo"?
I w takim razie czym i co to jest medycyna skoro mozna ja podciągnąc do tego "szarlatanerstwa"?
Kto sprawóje nad tym kontrolę?
Gdzie są placówki ,które przez lata nauki szkola swoich studentów medycyny zgodnie z odkrciami najnowszej nauki i nie reagują głośno na własnie takie "szarlatanerstwo"?
Dlaczego nie dbają o to co mozna" dotknąc i poczuć"?

Są osoby które może mają coś więcej do powiedzenia na ten temat.Ja zasugerowałam moje własne obawy i pytania na ktłóre nie potrafie sama odpowiedzieć.Nie mam na mysli tych irydorologów którzy są "naklepani" gdzieś na chodniku.
Zapytałam o tych, którzy maja kilka literek ważnych przed nazwiskiem i zjmuja sie tym czego nie umie sama wytłumaczyć.

Pozdrawiam.
Aniijjaa

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:58
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: dota » 03 kwie 2007, 13:29

No to ja też się przyznam :roll: wczoraj byłam w poradni u gastro i nadziwić się nie mogła jak Bartkowi się polepszyło, zmniejszamy dawke pentazy. Przypadkiem trafiłam do Irydologa-homeopaty. Byliśmy z Bartkiem dokładnie 3 marca.Wiele się przez ten miesiąc z Bartkiem działo, były chwile zwątpienia, tym bardziej ,że nie wierzyłam w takie cudeńka. Bartek dostał diete specjalną jakieś kropelki i granulki, dla mnie ważne było ,że nie musiałam odstawiać leków przeciwzapalnych i na alergie, tymbardziej ,że był w trakcie odczulania. POwiem tak przestał się pocić, uspokoił się, lepiej zasypia, a kupy wyglądają jak marzenie, żadnych luźnych z domieszką krwi. I kondycja też mu się poprawiła, znikły cienie pod oczami i nie jest taki blady. To dopiero 4 tyg. leczenia, diete mamy trzymać jeszcze 3 tyg. Pytałam Bartka gastro co mu mogło z tego faktycznie tak pomóc, twierdzi , że najprawdopodobnie dieta, oczyściła mu organizm z toksyn. Z tym odstawianiem leków to homeopata powiedział,że odstęp między lekami konwencjonalnymi a homeopatycznymi musi wynosić minimum 20 min. Z ziół zaordynował Bartkowi tylko pokrzywe 2 razy w tyg, a na codzień Bartek pije herbate zieloną ale oryginalną chińską ze sklepu zielarskiego. w trakcie kuracji najbardziej przestraszyłam się jak w okolicy odbytu pojawiły się takie plamy , wyglądały jak mega odparzenie, dziś nie ma już po tym śladu. jako ciekawostke dodam, że namiary do tego lekarza dostałam od lekarki z CZD :roll: Teraz uważam, że czasem trafi się dobrego specjaliste ,a czasem na oszusta i tyle. ja będę kontynuować leczenie Bartka dwutorowo i u gastro i u homeopaty. pozdrawiam

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: niunia » 03 kwie 2007, 13:35

Gratuluję poprawy i życzę żeby jak najdłużej było ok!!! Dobrze że są tu tacy co im coś pomaga bo ja powoli tracę wiarę w to że będę miała remisję :(
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Irydologia

Post autor: Alis » 15 sie 2011, 18:23

U osób które są w trakcie diagnozy, może okazać się przydatna wizyta u irydologa. Ten lekarz może nakierować chorego i ułatwić mu dalsze diagnozowanie. Sama również byłam u irydologa, gdy wystąpiły u mnie silne bóle brzucha, zaparcia i krew w stolcu. Niestety jak to z lekarzami bywa nie trafiłam na dobrego specjalistę... Irydolog zagląda nam w oczy i widzi jakie choroby nam dolegają. Mój lekarz oczywiście dokładnie oglądał oczy po czym stwierdził iż dolegają mi "silne bóle głowy i omdlenia", na co oczywiście moja odpwoiedz brzmiała "Nie!!!", a on dalej "ale głowa często boli", a ja na to "wcale, boli mnie brzuch"...No właśnie także akurat ten lekarz nie trafił z diagnozą. zwłaszcza, że wcześniej bolały mnie oczy i miałam wykonywane tk głowy i konsultacje neurologiczne, także omdlenia i głowa zupełnie były wyssane z palca...ehh tzn. z oka :wink: Ciekawa jestem waszych doświadczeń z irydologiem..

scaliłam z powyższym tematem
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 15:26 przez Alis, łącznie zmieniany 1 raz.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: Alutka86 » 15 sie 2011, 18:33

A może mówiąc bóle głowy chodziło tak na prawdę o bóle oczu. :-) Jakby nie było oczy są w głowie.
Ja nie byłam u irydiologa, ale moja babcia była..
Wypatrzył jej z oczu, że ma coś w piersi. Ale niestety zwlekała do odpowiedniego lekarza. Zdecydowała się pójść po 3 latach.. a tam zaawansowany nowotwór.. Oczywiście odjęli pierś i były dalej przeżuty.. No i niestety..
Sama w trakcie diagnozy myślałam, żeby pójść do irydiologa, ale na szczęście dzięki mojej determinacji obyło się bez. :-)
Także polecam. Może wybierz się Alis do innego irydiologa.. Poczytaj opinię najpierw o lekarzu. :-)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: Alis » 15 sie 2011, 18:36

O oczkach nic nie wspominał.... poracha jednym słowem... teraz mi irydolog potrzebny nie jest, tylko jakieś lekarstwo na ból!
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: Mamcia » 15 sie 2011, 21:00

Wróżka jest równie skuteczna. Ja na zamówienie mogę powróżyć z fusów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: Gottii » 17 sie 2011, 10:06

Mamcia pisze:Wróżka jest równie skuteczna. Ja na zamówienie mogę powróżyć z fusów.
:):D
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: malapkasia » 17 sie 2011, 10:13

irydolog czyta z tęczówki oka, a neurolog czyta z dna oka.. to dwie różne sprawy :wink:

byłam u takiego irydologa, homeopaty itd.... przed diagnozą jeszcze.... pod Radzyniem Podlaskim... i stwierdził, że mam problemy z wątrobą ;)
osobiście nie wierzę takim "wynalazkom" ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
aligner
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 29 kwie 2011, 15:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Re: Irydolog (chyba), czy ktoś korzystał !!!

Post autor: aligner » 17 sie 2011, 10:57

malapkasia pisze: u takiego irydologa, homeopaty itd.... przed diagnozą jeszcze.... pod Radzyniem Podlaskim
:lol: kiedyś mój lekarz robił sobie ze mnie jaja że mnie wyśle do jakiegoś Trójkąta Bermudzkiego Radzyń-Parczew-cośtam i mnie tam mogą leczyć zaklinaniem i szeptem ale chyba wole konwencjonalne metody :roll:

Zablokowany

Wróć do „Inne”