W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: Anette28 » 29 cze 2015, 22:00

Raysha pisze:Pandziaak, dla osób żywionych pozajelitowo to mało informacji.
Przede wszystkim:
1) worki robione z apteki i dowożone do pacjenta, czy worki robi pacjent?
2) Jak wyglada kontakt z poradnia w razie zakażenia cewnika
3) Czy pacjenci dostają pompy
4) Czy to wszystko jest refundowane?

I wiele innych pytań.
Najgorsze było dla mnie to, że aby dostać zrefundowane wszystko musiałabym mieć pracę niemal natychmiast, bo przenosząc się z Polski zagranicą tracę opiekę tutaj i dostawy worków. I nie wiem jak to zorganizować by to miało łagodne przejście.
1. do wyboru
2. bez problemu bo masz przyznaną na stałe pielęgniarkę z którą umawiasz się tak jak potrzebujesz opieki
3. tak
4. tak, w momencie gdy płacisz ubezpieczenie tzn. od momentu zameldowania musisz mieć ubezpieczenie zdrowotne inaczej zapłacisz karę; ale za to jest bardzo fajne dofinansowanie do ubezpieczenia
Musisz mieć kogoś na miejscu bo samo załatwienie numeru BSN tzw. NIP trwa miesiąc, chyba, że od razu się gdzieś zameldujesz to dostaniesz numer automatycznie. W Twojej sytuacji nie polecam Ci takiej zmiany bo możesz sobie zaszkodzić zanim przebrniesz przez wszystkie urzędy.
Co do żywienia to mam informacje od koleżanki, która doświadcza tego na własnej skórze. Ja ze swojego doświadczenia, ale ze stomią, mogę powiedzieć, że super opieka- worki i cały osprzęt zamawiam przez internet, mam swoje konto, po 24h mam przywiezione do domu, dostałam pielęgniarkę na rok do zmiany worków, ale ją po trzech miesiącach odwołałam- bo trochę byłam uwiązana, kobiecinka dzień w dzień u mnie była, oprócz tego miała opiekę w domu po operacji-przyjeżdżała opiekunka, która pomaga kąpać, jedzenie zrobi, pranie i posprząta; po porodzie też taka przychodzi obowiązkowo
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: Anette28 » 29 cze 2015, 22:09

chrzanovy pisze:oczywiście masz racje, ale może nie do konca jasno napisałem. Ale 2 krotnie byłem w sytuacji gdy żona z 39C nie moze mówic i sie dusi a oni nie dadzą nic. Oczywista angina a paracetamolem to straszna męka. Nie chodzi mi o to żeby dawali antybiotyki na prawo i lewo, Tam poprostu GP nie da ci nic na żadną chorobe :)
W Holandii też tak jest, ale najbardziej w państwowych praktykach, prywatne praktyki założone przez lekarzy są lepsze-oczywiście nie płaci się za wizytę wszystko pokrywa ubezpieczenie i sprzęt mają na miejscu- badanie krwi, moczu, wydolność płuc, usg, rtg, ktg
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: Raysha » 30 cze 2015, 14:01

I to mi sie podoba - konkrety :D

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: chrzanovy » 30 cze 2015, 14:58

Pandziaak pisze:W Holandii też tak jest, ale najbardziej w państwowych praktykach, prywatne praktyki założone przez lekarzy są lepsze-oczywiście nie płaci się za wizytę wszystko pokrywa ubezpieczenie i sprzęt mają na miejscu- badanie krwi, moczu, wydolność płuc, usg, rtg, ktg
tak ja pisałem o panstwowych spox
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: CAMPARI34 » 30 cze 2015, 16:06

Irlandia nie narzekam :) darmowa pentasa jest?jest :) badania jakieś odnośnie tej choroby typu badanie gęstości kości czy inne takie są?są :) i w razie bólu nie mam iść do gp. Tylko odrazu do nich gonić .Ja jestem zadowolona .
:D

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: Anette28 » 30 cze 2015, 16:47

CAMPARI34 pisze:Irlandia nie narzekam :) darmowa pentasa jest
to prawda, a przecież w Polsce sporo kosztuje, jak przestałam brać zostało mi 6 opakowań i wysłałam jak byłam w Polsce dziewczynie z forum, która bardzo ich potrzebowała :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: CAMPARI34 » 01 lip 2015, 17:54

A i jeszcze kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym jak się boisz czy jak sobie życzysz i badanie raz na 5 lat robią nawet jak jesteś w remisji :) żeby tak jeszcze wymyślili coś żeby nie trzeba było pić tego x-prep to bym była szczęśliwa :(
:D

MsElizach
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2016, 11:38
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: MsElizach » 04 paź 2016, 12:01

Pandziaak, Nowa na forum, szukam informacji na temat leczenia w Holandii. Za dwa miesiące przeprowadzam się do Amsterdamu i szukam lekarza/kliniki godnych polecenia. CU od 12 lat, będę ogromnie wdzięczna za pomoc. Jeśli łamie forumowe zasady - przepraszam, zupełnie nie wiem, jak się tu poruszać :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: obyty.z.cu » 04 paź 2016, 14:12

MsElizach pisze:zupełnie nie wiem, jak się tu poruszać
czasem warto wysłać coś na Pw, "to na dole" ma każdy użytkownik forum
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: W jakim kraju jest najlepszy dostęp do leczenia Crohna?

Post autor: Anette28 » 12 paź 2016, 13:26

MsElizach pisze:Pandziaak, Nowa na forum, szukam informacji na temat leczenia w Holandii. Za dwa miesiące przeprowadzam się do Amsterdamu i szukam lekarza/kliniki godnych polecenia. CU od 12 lat, będę ogromnie wdzięczna za pomoc. Jeśli łamie forumowe zasady - przepraszam, zupełnie nie wiem, jak się tu poruszać :)
lekarz rodzinny, automatycznie wyśle Cię do gastroenterologa; nie ma możliwości wyboru lekarza; całe leczenie wygląda tak jak w Polsce z tym, że jest bardziej dostępne np. leczenie biologiczne
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”