Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: bromkalukasz » 20 gru 2013, 11:28

Witam jak w temacie czy ktoś leżał u nich na oddziale, jeśli tak to co sązicie o tej klinice?
Pozdrawiam
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Dzięciolinka
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 17 wrz 2012, 22:37
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: Dzięciolinka » 20 gru 2013, 13:40

Minusy:

-brak tv w pokojach
-brak internetu
-jedzenie jak wszędzie - słabe
-słaby dojazd (jak dla mnie ursynów to koniec świata)

Plusy:
-wc i prysznic do każdego pokoju:)
-usypiają do każdego badania (mnie nawet ostatnio uśpili do gastroskopii co było dla mnie zdziwieniem bo nawet nie prosiłam o nie)
-zawsze jest papier w wc
-zawsze jest mydło przy umywalce do dezynfekcji rąk
-nigdy nie leżałam na korytarzu (zawsze znajdzie się miejsce dla mnie)
-no i tak jak pisałam w ostatnim poście - rzetelni lekarze jak dla mnie najlepsza to dr.Pietrzak i dr Cwikła (dr. Ćwikła jest mało kontaktowa i mało opowiada o planowanym leczeniu ale z efektów widzę, że jest dobra)

Reszta tak jak w innych szpitalach, ale dla mnie, najważniejsze jest to, że kombinują z leczeniem (koleżance nawet kiedyś podali trochę chemii ) kombinują jak mogą aby ustrzec od operacji...

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: bromkalukasz » 20 gru 2013, 18:02

Dzięki za rzeczowe nakreślenie sprawy ja ruszam w niedziele biorę laptopa i swój internet wiec pierwsze 2 ptk mnie nie ruszają. Mnie skierował prof. Tomecki podobno interesuje sie swoimi pacjentami którzy leżą u niego.
Święta w szpitalu ciekawe ile tego cytomegalo virusa będą leczyć czy ktoś miał podobną terapięw karzdym razie profesor mówi że użyją acykloviru.?
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: Orzelek » 20 gru 2013, 22:43

Ja leżałem dwa razy.

Wszystkie wady i zalety podała Dzięciolinka. Uśpienie przy kolonoskopii to standard. Szpital ten to typowy "moloch" ( a raczej "fabryka", jak ja to nazywam). Nie obawiaj się tym, że w głównej mierze jest to szpital o profilu onkologicznym.

Każda sala ma swojego lekarza prowadzącego. Mną opiekowali się dr Anna Pietrzak i dr Andrzej Pawełas. Lekarze są otwarci na rozmowę odnośnie diagnozy, rokowania i leczenia.

Jeśli chodzi o długość hospitalizacji, to trzymają tyle ile trzeba.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: mgiełkaa » 20 gru 2013, 23:16

Przyznam, że jestem bardzo zainteresowana tym wątkiem. Dawno, jeszcze na początku mojej drogi z chorobą prowadzący mnie wówczas doktor z Przychodni Prima polecał mi leczenie w ramach NFZ właśnie tam w Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie (konkretnie dr.Edytę Zagórowicz). Wybrałam MSWiA....
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: kalatos » 20 gru 2013, 23:49

Wybrałaś MSWiA i?
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: kasia38 » 21 gru 2013, 00:02

Mnie również po rozpoznaniu skierowano na Ursynów (z Szaserów) ale nie poszłam tam, też wybrałam MSWiA
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: kasia38 » 21 gru 2013, 00:03

bromkalukasz, witam Płock :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: mgiełkaa » 21 gru 2013, 00:14

Dzięciolinka napisała wszystko w tym temacie ale w innym wątku n/t MSWiA dlatego też jestem baaaardzo zainteresowana jak wygląda leczenie w Centrum Onkologii, najbardziej kusi mnie kolonoskopia ze znieczuleniem w pakiecie :wink:, lekarze odpowiadający wyczerpująco na pytania pacjenta (nie twierdzę, że na Wołoskiej takich nie ma) itd, a najbardziej alternatywne sposoby leczenia (mam zajęte całe jelito, choruję 13 lat licząc od momentu zdiagnozowania).Na tym etapie choroby jakikolwiek miałaby ona przebieg chciałabym więcej wiedzieć od lekarza prowadzącego. No a wypis chciałabym miec weryfikowany na bieżąco, a nie wklepany z historii to co w pamięci mieli.No i nie chciałabym prosić o poprawianie, dopisywanie i tłumaczenie dlaczego mi na tym tak zależy.Nie wiem....może za dużo bym chciała.Nigdy nie miałam krwistych biegunek, diagnozę stawiał inny szpital, okazałam się sterydozależna, jestem na Azie, mam coraz gorsze powikłania stawowe.... .Nikogo to nie interesuje. Moje samopoczucie jest w miarę dobre chociaz endoskopowo remisji nie ma.Okresowo trafiam na dordzewianie w momencie kiedy poziom żelaza i ferrytyny jest juz sporo poniżej normy (ale Hb 10 to jeszcze nie tragedia przecież) i finito.Dla mnie to zdecydowanie za mało. Dlatego jestem ciekawa jak to jest na Ursynowie.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: bromkalukasz » 21 gru 2013, 07:43

Witam ja od jutra się kładę i będę realcjonował na żywo co się dzieje i jak. Pozdrawiam
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: Orzelek » 21 gru 2013, 13:02

mgiełkaa pisze:(...)Na tym etapie choroby jakikolwiek miałaby ona przebieg chciałabym więcej wiedzieć od lekarza prowadzącego. No a wypis chciałabym miec weryfikowany na bieżąco, a nie wklepany z historii to co w pamięci mieli.No i nie chciałabym prosić o poprawianie, dopisywanie i tłumaczenie dlaczego mi na tym tak zależy.(...) .Dla mnie to zdecydowanie za mało. Dlatego jestem ciekawa jak to jest na Ursynowie.
Wszystkie wyniki badań są wpisywane do programu komputerowego. Zarówno wyniki labolatoryjne ( z widełkami norm) jak i endoskopowe, radiologiczne. Na ich podstawie robiony jest wypis. Jest on bardzo szczegółowy, co bardzo mnie zadowala. Z tygodniowego pobytu wychodzi obszerna ciekawa lektura do poczytania ( w moim przypadku trzy strony) :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: Baby » 21 gru 2013, 13:47

Ja nie mam dobrego zdania o tym szpitalu niestety. W 2009 roku wyczerpana, obolała i zrezygnowana trafiłam do lekarza, który skierował mnie właśnie do CO. Ciężko było się dostać ale udało się - moja dr wysłała faksem moje papiery i otrzymałam list z informacją o terminie hospitalizacji. Trafiłam na oddział na salę dr Ćwikły. Wszystkie Panie które ze mną leżały leczyły sie u niej prywatnie - w ogóle więszkość pacjentów na oddziale leczyła się prywatnie u lekarzy z CO. Wszystkie Panie miały badania w narkozie a ja nie. Dr powiedziała, że mnie nie zna, takie badania w narkozie umawia się z wyprzedzeniem. Oczywiście jak miałam to zrobić skoro nikogo nie znałam, nigdy się u dr nie leczyłam itd. Miałam wrażenie, że to kara za to że przyszłam z zewnątrz. Wylałam sporo łez... Dr nie była dla mnie miła. Przez cały pobyt nie dostałam ani jednego leku przeciwbólowego, nic na biegunkę koszmar. W dniu wypisu mimo wymiotów i biegunki nic nie dostałam bo nic w kolo i gastro nie znaleźli.

Z wynikami badań i hist. pat. postanowiłam iść do nich prywatnie na Waryńskiego. Oczywiście traktowanie było inne - lepsze. Wyniki gastro wskazywały na March 1 wiec kazali stosować dietę bezglutenową. Jak mi nie pomagała to kazali odstawić i tyle. Zero leczenia, zero jakiś leków - prócz IPP i tych na IBS. Niezdiagnozowana, uboższa o wiele pieniędzy (po roku wykonywałam u nich kolo z wynikami hist. pat. odpłatnie - nikt mi przyjęcia na oddział nie zaproponował (mimo kilkukrotnych powrotów do przychodni z bólami, biegunką itd.). Zadowolona z pobytu tam nie jestem. Zdecydowanie wolę gasto w MSW.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: mgiełkaa » 21 gru 2013, 18:35

Dlatego napisałam, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.... .Jednak moje pobyty w MSWiA niczego nowego nie wnoszą poza dordzewianiem okresowym, nie będę komentowała, że na pilne przyjęcie czeka się ok.3 m-ce (chociaz nie jestem z ulicy i mnie znają).
W porównaniu do kolonoskopii z WIML czy Endoterapia Brzeska opis bardzo zdawkowy, epikryza z wypisów z Wołoskiej zawsze z błędami, trzeba jeździć, prosić o korektę. Będąc na Wołoskiej czuje się jak pacjent widmo. Podkreślę, że są lekarze tam, którzy wytłumaczą, poświęcą czas pacjentowi itp ale to są jednostki więc trzeba mieć szczęście żeby trafić na takiego lekarza prowadzącego. Takie szczęście miałam ostatnio w 2013 licząc od 2009. W tej przerwie żaden inny lekarz nie zainteresował się mną tak jakbym tego oczekiwała ( a oczekuje chociaz minimum ponieważ nie jestem ciekawym przypadkiem). I teraz w styczniu będe miała wizytę kontrolną u własnie tego lekarza i ona będzie decydująca w wyborze dalszego leczenia.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: obyty.z.cu » 21 gru 2013, 19:00

bromkalukasz pisze:Witam ja od jutra się kładę i będę realcjonował na żywo co się dzieje i jak.
takie planowe (?) położenie sie na świeta + sylweter to chyba nienormalne.
Wszyscy myślą o świętach,a jeśli znajdzie się lekarz,to i tak okazuje że nie działają badania specjalistyczne itd...
Gwarantuje za to nerwy wszystkich i u wszystkich.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: Centrum Onkologi Klinika Gastrologi

Post autor: bromkalukasz » 22 gru 2013, 18:58

Witam ja już leżę, pierwsze wrażenie pozytywne zobaczymy co będzie jutro jak sie pojawi lekarz prowadzący. U mnie jest o tyle lepiej ze diagnostyke mam porobiną dokładną, dzis mi krew pobrali żeby potwierdzić cytomegalie jeśli bedzie pozytywny to od jutra Gancyklovir podobno ok 3 tyg. będę garował.
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Zablokowany

Wróć do „Inne”