Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Raysha » 04 kwie 2013, 20:54

Dobry wieczór, chciałam zasięgnąć rady jak rozegrać taką partię szachów.

Jak wiadomo leczę się na Czerniakowskiej w Warszawie i niezbyt jestem zachwycona. Miałam w styczniu prywatną wizytę w Łodzi u profesora Dzikiego i umówiłam się z nim na pobyt w szpitalu w czerwcu. Jednakże jak się dowiedziałam nie mogę zataić przed Warszawą tego pobytu, bo takie są wytyczne NFZ i jak się dowiedzą, to mogę płacić karę lub całokształt za hospitalizację w Łodzi.

Wizytę w Warszawę mam 30 kwietnia, w związku z tym mam pytanie jak mam oznajmić profesorowi, że chciałabym konsultacje i przebadania w Łodzi? Nie chciałabym sobie definitywnie zamykać drogi w Warszawie, bo nie wiem jakie mnie czekają warunki w Łodzi. Co mam mu powiedzieć? Że nie podoba mi się olewcze traktowanie pacjenta?

Drugie moje pytanie, czy to prawda, że profesor po pobycie w szpitalu, badaniach, operacji, potem każe sobie wyznaczać terminy w prywatnym gabinecie by prowadzić leczenie? Jeśli tak to nie stać mnie na taki wydatek.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Cinimini » 04 kwie 2013, 21:02

Ale czy dobrze rozumiem - chciałbyś się położyć i tu i tu, i później wybrać co dalej? Ja miałam podobną sytuację. Krążyłam między doc. Durlikiem, a prof. Dzikim - ale beż "leżenia". Wpadałam tylko na konsultację na oddział. Każdy wraził swoja opinię, ja wysłuchałam, wyznaczyłam termin i tu i tu. Później przemyślałam, co wybieram i z jednego terminu zrezygnowałam - odpowiednio wcześnie oczywiście.

Co do praktyki prywatnej prof. Dzikiego to pierwsze słyszę o takich zachowaniach. Z reguły pacjenci, jeśli są zadowoleni to dobrowolnie kontynuują leczenie u niego. No, ale On przecież do tego nie zmusi.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Raysha » 04 kwie 2013, 21:44

Cinimini pisze: Ale czy dobrze rozumiem - chciałbyś się położyć i tu i tu, i później wybrać co dalej? Ja miałam podobną sytuację. Krążyłam między doc. Durlikiem, a prof. Dzikim - ale beż "leżenia". Wpadałam tylko na konsultację na oddział. Każdy wraził swoja opinię, ja wysłuchałam, wyznaczyłam termin i tu i tu. Później przemyślałam, co wybieram i z jednego terminu zrezygnowałam - odpowiednio wcześnie oczywiście.
Nie, nie. Chce się położyć w Łodzi na badania kompleksowe tj. kolonoskopia i cała diagnostyka, czy nadaję się do zespolenia jelit. Ale jeśli się położę w Łodzi musze powiadomić Warszawę, że leżę w Łodzi, ponieważ NFZ nie może mi płacić za leczenie w dwóch szpitalach. A ja nie chce się decydować już, że chce się przenieść do Łodzi, bo Warszawa słysząc o tym to zamknie mi drogę do leczenia u nich, jeśli np. nie spodoba mi się w Łodzi. Poza tym Prof. Pertkiewicz i Prof. Dziki się nie lubią więc jak oznajmię Warszawie mój pomysł to nie mam po co potem tam wracać. A nie znam prof. Dzikiego na tyle by móc z przekonaniem powiedzieć, że mnie to zwisa jak mnie Warszawa potraktuje.
Cinimini pisze:Co do praktyki prywatnej prof. Dzikiego to pierwsze słyszę o takich zachowaniach. Z reguły pacjenci, jeśli są zadowoleni to dobrowolnie kontynuują leczenie u niego. No, ale On przecież do tego nie zmusi.
Mama wyczytała coś takiego na Internecie. Ja bym z chęcią kontynuowała leczenie u niego ale w ramach NFZ, a nie prywatnie i boję się, że jak Warszawa mi zamknie drogę do nich, a będę po operacji (wiadomo, że może być różnie) to będzie chciał mnie widywać w prywatnym gabinecie.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: maggie0278 » 04 kwie 2013, 22:37

Raysha pisze:nie mogę zataić przed Warszawą tego pobytu, bo takie są wytyczne NFZ i jak się dowiedzą, to mogę płacić karę lub całokształt za hospitalizację w Łodzi.
na serio ?? Dziwne to.... moją Klaudię prowadził szpital w Poznaniu - bez efektu- więc nie mówiąc nic nikomu pojechałam sobie do CZD do W-wy i tam umówiłam wszystkie potrzebne do diagnostyki badania (kolo, gastro).

Fakt faktem, że zostałam już tam w W-wie ale jeszcze jedna sytuacja mi się przypomniała, jak byłyśmy na Turnusie w Niechorzu i musiałam jechać do szpitala w Szczecinie, nagle , pilnie.
Ale tam zachowywali się jakbym zmieniiła miejsce leczenia - chcieli robić swoje badanie endoskopowe, włączyli sterydy bez mojej zgody i wiedzy - bo taki sobie plan leczenia wymyślili- nawet Vancomycynę zdążyli podać dożylnie, gdzie u K wystąpił ciężki zespół "red neck".
Musiałam ją na siłę wręcz stamtąd wyrwać!
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Raysha » 04 kwie 2013, 22:40

maggie0278 pisze:na serio ?? Dziwne to.... moją Klaudię prowadził szpital w Poznaniu - bez efektu- więc nie mówiąc nic nikomu pojechałam sobie do CZD do W-wy i tam umówiłam wszystkie potrzebne do diagnostyki badania (kolo, gastro).

Fakt faktem, że zostałam już tam w W-wie ale jeszcze jedna sytuacja mi się przypomniała, jak byłyśmy na Turnusie w Niechorzu i musiałam jechać do szpitala w Szczecinie, nagle , pilnie.
Ale tam zachowywali się jakbym zmieniiła miejsce leczenia - chcieli robić swoje badanie endoskopowe, włączyli sterydy bez mojej zgody i wiedzy - bo taki sobie plan leczenia wymyślili- nawet Vancomycynę zdążyli podać dożylnie, gdzie u K wystąpił ciężki zespół "red neck".
Musiałam ją na siłę wręcz stamtąd wyrwać!
Mówię poważnie. Podpisywałam takie dokumenty w Warszawie, że jak bede gdzie indziej hospitalizowana to mam powiadomić Warszawę, a oni powiadamiają NFZ.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: maggie0278 » 04 kwie 2013, 22:45

Raysha pisze: Podpisywałam takie dokumenty w Warszawie, że jak bede gdzie indziej hospitalizowana to mam powiadomić Warszawę, a oni powiadamiają NFZ.
kurde....jak cyrograf :neutral:
A przecież nie ma w Polsce rejonizacji i wydawałoby się, że można się leczyć i konsultować gdzie dusza zapragnie...
Kurde, trzeba to sprawdzić ! Poszukam w necie.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Natuśka » 04 kwie 2013, 22:48

Raysha pisze:Mówię poważnie. Podpisywałam takie dokumenty w Warszawie, że jak bede gdzie indziej hospitalizowana to mam powiadomić Warszawę, a oni powiadamiają NFZ.
Tak swoją drogą to dobrze wiedzieć :neutral: Ale nie napawa to optymizmem... :neutral:
Trzeba powęszyć... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Raysha » 04 kwie 2013, 22:52

No przecież by mnie nie okłamali chyba... Podobno to nowe procedury NFZ.
I Misia też mi doradzała by powiedzieć Warszawie - tylko pytanie JAK?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: kasia38 » 04 kwie 2013, 22:57

W sumie ja też pierwszy raz słyszę o czymś takim. W szpitalu bywam raz w roku na dłużej i nigdy nikt nie kazał mi nic podpisywać....
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Raysha » 04 kwie 2013, 22:59

Może tu chodzi o fakt, że ja mam żywienie pozajelitowe a Wy nie macie. A jednak nie każdy szpital jest w stanie zapewnić żp. i opiekę z tym związaną.

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: aga210 » 04 kwie 2013, 23:02

Istnieje takie prawo, że nie można się leczyć w dwóch ośrodkach zdrowia jednocześnie, bo wtedy NFZ nakłada kary. Sama podpisywałam takie papiery, ponieważ jestem na żywieniu pozajelitowym w warunkach domowych, a to jest traktowane przez NFZ jako nieustanna opieka szpitalna. Tak więc każdy mój pobyt w szpitalu innym niż ten, w którym mam ośrodek żywienia jest równoznaczny z tym, że muszą mnie skreślić z listy swoich pacjentów

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Raysha » 04 kwie 2013, 23:07

aga210 pisze:Istnieje takie prawo, że nie można się leczyć w dwóch ośrodkach zdrowia jednocześnie, bo wtedy NFZ nakłada kary. Sama podpisywałam takie papiery, ponieważ jestem na żywieniu pozajelitowym w warunkach domowych, a to jest traktowane przez NFZ jako nieustanna opieka szpitalna. Tak więc każdy mój pobyt w szpitalu innym niż ten, w którym mam ośrodek żywienia jest równoznaczny z tym, że muszą mnie skreślić z listy swoich pacjentów
Właśnie. Przekazałaś to lepszymi słowami niż ja.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Natuśka » 04 kwie 2013, 23:09

Raysha pisze:Może tu chodzi o fakt, że ja mam żywienie pozajelitowe a Wy nie macie.
Tak sobie właśnie myślałam, że może chodzi o specjalne względy :wink:

Raysha, Ty jesteś teraz pod opieką Warszawy, a chcesz spróbować z Łodzią, dobrze zrozumiałam?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Raysha » 04 kwie 2013, 23:12

Raysha, Ty jesteś teraz pod opieką Warszawy, a chcesz spróbować z Łodzią, dobrze zrozumiałam?
Tak właśnie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskretna konsultacja w Łodzi przed Warszawą

Post autor: Mamcia » 04 kwie 2013, 23:12

Sprawdź co podpisałaś. Może opiekę nad ŻP. To zrozumiałe, ale badania w kierunku zespolenia?? Z drugiej strony to pacjent mógłby jeździć od szpitala do szpitala i wykonywać te same badania bo np. nie wierzy lekarzom.
Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, bo z lojalka się spotkałam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Inne”