skierowanie na badanie krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

skierowanie na badanie krwi

Post autor: gabriella » 10 lis 2010, 12:13

Hej,
tak się dzisiaj wkurzyłam na naszą służbę zdrowia, że aż muszę o tym napisać ;)
Otóż jestem z Poznania i ostatnio byłam w szpitalu w Warszawie. Teraz biorę cyklosporynę, encorton, więc powinnam chodzić co 2 tygodnie do badania krwi (albo chociaż co miesiąc). No i moja lekarka rodzinna już za pierwszym razem miała jakieś opory, żeby mi wypisać skierowanie na badanie krwi, ale w końcu mi je dała. No a dzisiaj (po jakichś 3 tygodniach) powiedziała, że nie może mi dawać tak często skierowania, że powinnam jeździć na badanie krwi do Warszawy (!) i że mam się zgłosić za miesiąc to może EWENTUALNIE mi je da. Kurde, to jest jakaś paranoja, po prostu krew mnie zalewa.
Może też mieliście takie niemiłe doświadczenia?
Jak myślicie, każdy lekarz odprawi mnie z kwitkiem?

P.S. Nie wiem, czy w dobrym miejscu umieściłam ten temat, jakby co proszę o przeniesienie :)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: skierowanie na badanie krwi

Post autor: malapkasia » 10 lis 2010, 12:34

hmmm a dałaś dr żeby doczepiłą do karty Twojej wypis ze szpitala? tam może masz coś napisane, że musisz robić wyniki.. a jeśli nawet nie to na tej podstawie, powinna Ci wystawiać skier, bo masz tam wypisane leki i dawkowanie jakie masz brać... a masz 1 rodzinna u siebie? przecież możesz pójść do każdego lekarza rodzinnego w tej przychodni:) i coś mi się wydaję, że nie może odmówić Ci przy takim leczeniu skier na wyniki...

a i mam pytanie jeszcze: robisz jedno konkretne badanie, czy całość podstawową np. ?

też bym się wq... :/
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: skierowanie na badanie krwi

Post autor: Linda123 » 10 lis 2010, 12:50

gabryiella mialam to samo. To znaczy, chciałam zrobić badania krwi w swojej przychodni. Lekarz rodzinny odmówił mi skierowania, twierdząc, że moją chorobe leczy szpital i tam powinnam je wykonywać.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: skierowanie na badanie krwi

Post autor: Marekk » 10 lis 2010, 12:53

Przerabiam to już od jakiegoś czasu, aczkolwiek lekarz do którego chodzę i tak wypisuje skierowanie.

Ogólnie zaczęło się wszystko jakoś od końcówki zeszłego roku, kończyły mi się leki i poszedłem do przychodni po nową partię, akurat mojego lekarza nie było więc poszedłem do pierwszego lepszego do którego było wolne miejsce i powiedział mi, że nie może mi przepisać leków z 'P' (wypis ze szpitala z rozpoznaniem choroby jest dołączony do mojej karty), że owszem może je wypisać ale nie ze wstawionym 'P' bo wypis ze szpitala to nie wszystko. Jako, że skończyła mi się tylko Azathiopryna to wziąłem. Lekarz ponadto powiedział mi, że żeby móc wypisać mi takie leki potrzebuje od mojego lekarza prowadzącego jakąś tam kartę informacji dla lekarza POZ (czy coś w tym rodzaju - jest tam napisane rozpoznanie, przyjmowane leki, badania kontrolne), więc następnym razem będąc na wizycie kontrolnej poprosiłem o coś takiego i bez problemu pani doktór mi wypisała i dostarczyłem do przychodni.

Myślałem, że wszystko jest już ok, byłem po leki, dostałem tak jak miałem (czyli z 'P'), przedwczoraj byłem po skierowanie na badanie krwi ponieważ wrócił mi ropień, lekarz mi je wystawił, ale powiedział, że skoro jestem pod opieką tamtej przychodni specjalistycznej to tam powinni mi robić wszystkie badania kontrolne, że w przychodni rejonowej tylko w nagłym przypadku (tak ten sklasyfikował, aczkolwiek powiedział że i tak by wystawił).

Nie wiem w końcu jak z tym do końca jest, wydaje mi się, że oni sami do końca nie wiedzą, a boją się robić ponieważ system NFZ działa z tego co się dowiedziałem z rozmów z lekarzem na ten temat, że jeśli oni przekazali mnie ze względu na CD do leczenia do przychodni specjalistycznej to cała kasa z NFZ przeszła za mną tam ..jest to bezsensowne, aczkolwiek jestem w stanie w to całkowicie uwierzyć biorąc uwagę jak wyglądają rozliczenia z NFZtem ;)

Pomimo, że do szpitala gdzie jestem leczony mam bardzo blisko to zamierzam postarać się wyjaśnić tą sprawę bo to bez sensu, żebym na zwykłe badania krwi musiał jeździć specjalnie do przychodni specjalistycznej jeśli to samo można zrobić w przychodni rejonowej. Pewnie skończy się na telefonie do NFZtu ;) jak coś ustalę to dam znać :)

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: skierowanie na badanie krwi

Post autor: gabriella » 10 lis 2010, 12:53

malapkasia pisze:a dałaś dr żeby doczepiłą do karty Twojej wypis ze szpitala?
pewnie :) tam jest napisane, że mam robić badanie krwi co 2 tygodnie, ale moja pani doktor powiedziała, że powinnam jeździć do Warszawy, bo ona nie może mi dawać tak często skierowania na badanie za 100 zł. Bo muszę robić morfologię, sprawdzić parametry wąrtoby i nerek, CRP, OB i żelazo, więc trochę tego jest...
malapkasia pisze:a masz 1 rodzinna u siebie?
Nie, mam kilka, dzisiaj poszłam do tej co zwykle, ale tak się zastanawiam, czy nie spróbować iść jeszcze do innej...

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: skierowanie na badanie krwi

Post autor: Natalka » 10 lis 2010, 13:12

maglowaliśmy temat skierowań już kilka razy na forum, poczytaj tutaj
viewtopic.php?t=5303
a tak w skrócie to jeśli pacjent jest objęty opieką specjalisty to specjalista kieruje go na badania.
a tu temat jak obsługiwać wyszukiwarkę forumową, żeby nie dublować tematów
viewtopic.php?t=6087
:]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: skierowanie na badanie krwi

Post autor: malapkasia » 10 lis 2010, 13:14

hmm ja na szczęście mam spokój... u mnie wypisują na co się chce.. chociaż to na bank chodzi o nFZ i o te "punkty" nie mogą przekroczyć ileś tam, i oszczędzają na wystawianiu skier ile się da... tylko, ze jak komuś na prawdę trzeba to najbardziej głupki robią problemy:/
idź do innej albo zmień przychodnie całkiem;) możliwe że inna będzie miała inne zdanie:)
a pomysł z telefonem do NFZ jest bardzo dobry;) Lekarze się boją wiec można "powalczyć" ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: skierowanie na badanie krwi

Post autor: Mamcia » 10 lis 2010, 13:33

To nie jest tak, że trzeba co 2 tygodnie jeździć na pobranie w celu wykonania badań kontrolnych.
ja bym napisała pismo do kierownika przychodni (ZOZ, NZOZ) z kopią do wojewódzkiego rzecznika praw pacjenta.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Inne”