Holandia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Holandia

Post autor: cebann » 31 sie 2019, 08:52

Wie że to już było ale może ktoś coś nowego podpowie. W tej chwili widzę że pojawiła się od wczoraj krew a nie chce zjeżdżać do pl i co mogę w tym momencie zrobić? Słyszałem że zrobią badania itd jeżeli udam się tu do lekarza, który jedyne wyjście to 2 tygodnie wolnego o które poproszę agencje i w tym czasie da się coś ogarnąć w pl bo serio nie chce rzucać mojej roboty znów i później zaczynać od zera..
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
eliann
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2019, 14:40
Choroba: CU u partnera
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Toruń PL/ Venlo NL

Re: Holandia

Post autor: eliann » 09 wrz 2019, 18:37

Z naszej holenderskiej przygody nie radziłabym pokładać dużej nadziei w niderlandzkim leczeniu. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który da skierowanie na badania krwi. Jeśli coś wyjdzie to wizyta u specjalisty i czekanie w kolejce z miesiąc lub dwa. Specjalista nic nie zrobi bez potwierdzenia choroby, więc możliwa kolonoskopia, chyba że masz wyniki badań od holenderskich lekarzy.
Ogólnie zmarnowalismy masę cennego czasu na leczenie w Holandii, więc radzę Ci udać się do Polski. Zdrowie ma się tylko jedno.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Holandia

Post autor: Anette28 » 10 wrz 2019, 15:57

Przede wszystkim udaj się do lekarza rodzinnego "huisarts", wyjaśnij całą sytuację, na co chorujesz, co się dzieje, na pewno w tej sytuacji dostaniesz przekaz do gastroenterologa cito czyli zostaniesz przyjęty w ciągu 5 dni. Później to już decyzja gastroenterologa co i jak będzie Cię leczył.
Ja jestem bardzo zadowolona z leczenia tutaj, to w Holandii w końcu lekarzom udało się wprowadzić mnie w remisję. Dostęp do leczenia i leków jest łatwiejszy i lepszy niż w Polsce. Także czas oczekiwania na badania.
Przeważnie obcokrajowcy nie wiedzą jakie są procedury i możliwości stąd potem wpisy że lepiej do Polski a po co narażać się na koszty jak można prosić o różne badania i przekazy cito co w Twoim przypadku na pewno zostanie uruchomione.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „- poza Polską-”