Życie , podatki , choroby w UK

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mantoniak
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:20
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: mińsk

Życie , podatki , choroby w UK

Post autor: Mantoniak » 15 maja 2018, 11:27

Zastanawialiście się czemu jest taka różnica w podstawowych świadczeniach , dochodach i podatkach pomiędzy Polską a UK ?
Bo ja tego nie rozumiem .
Czemu w Anglii przyjmuje się że minimalna kwota za jaką człowiek jest w stanie przeżyć rocznie wynosi ok.55000 złotych ,a w Polsce przy tych samych cenach żywności zakładają że wystarczy 4000 ( progi ubóstwa wolne od podatku ) ?
Czemu jest taka różnica pomiędzy płacami http://www.fakt.co.uk/minimalna-krajowa-uk-2018/ ?

I czemu Państwo inaczej pomaga w chorobie . Moja znajoma zachorowała tam na raka , była tam od kilku lat . Opłacali jej mimo to wynajem domu dostosowanego do jej potrzeb , nowy samochód na dojazdy do szpitala i zapewniali opiekę . Czemu u nas tak nie ma jak poważnie zachorujemy ?

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Życie , podatki , choroby w UK

Post autor: Karaoke » 24 cze 2018, 19:56

Mantoniak pisze:
15 maja 2018, 11:27
Czemu u nas tak nie ma jak poważnie zachorujemy ?
Może dlatego, że jest mniej pieniędzy w systemie PKB 1/4 :o , ale może się mylę :lol:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Życie , podatki , choroby w UK

Post autor: Anette28 » 25 cze 2018, 16:16

bo NFZ to monopolista, gdyby było więcej ubezpieczalni, wzrósłby poziom usług
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

dobrakrakow
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2019, 10:18
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Życie , podatki , choroby w UK

Post autor: dobrakrakow » 13 mar 2019, 10:28

U nas jest też dlatego tak, że politycy, zamiast faktycznie zważać na dobro mieszkańców, skupiają się tylko na pozyskaniu wyborców. Przykładowo, partia rządząca, mając wyborców głównie wśród starszych osób, robi teraz wszystko, aby pozyskać jak najwięcej młodych wyborców więc zamiast np. wspierac osoby starsze inwestuje się w dzieci, młodych, lekceważąc problem emerytur, które nie starczają na życie. I tak w kółko, każda partia dąży dot ego by pozyskać wyborców, nie skupiając się na faktycznych problemach narodu.


Jak nie wiadomo, co jest źródłem jakiegoś działania to chodzi o kasę lub o władzę

tombi
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2019, 14:55
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Życie , podatki , choroby w UK

Post autor: tombi » 01 kwie 2019, 15:03

dobrakrakow pisze:
13 mar 2019, 10:28
U nas jest też dlatego tak, że politycy, zamiast faktycznie zważać na dobro mieszkańców, skupiają się tylko na pozyskaniu wyborców. Przykładowo, partia rządząca, mając wyborców głównie wśród starszych osób, robi teraz wszystko, aby pozyskać jak najwięcej młodych wyborców więc zamiast np. wspierac osoby starsze inwestuje się w dzieci, młodych, lekceważąc problem emerytur, które nie starczają na życie. I tak w kółko, każda partia dąży dot ego by pozyskać wyborców, nie skupiając się na faktycznych problemach narodu.


Jak nie wiadomo, co jest źródłem jakiegoś działania to chodzi o kasę lub o władzę
Ja będąc na prześwietleniu kolana miałam robione tą starodawną metodą, gdzie obraz jest niewidoczny,.... lekarz, do którego przyszłam... dziwił się i wypytywał, gdzie takie niebezpieczne sprzęty jeszcze mają... bo takie prześwietlanie promieniuje. To jest już przeżytek i nie powinno się takich sprzętów używać... zero zainteresowania dobrem pacjenta, nikt nie poinformował mnie, że mogę gdzieś zrobić lepiej.

Awatar użytkownika
WhyNotJDM
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 29 mar 2019, 04:20
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
miasto: Leeds

Re: Życie , podatki , choroby w UK

Post autor: WhyNotJDM » 01 kwie 2019, 20:47

Moze dlatego iz porownujemy 25 i 43 kraj na swiecie pod wzgledem PKB na osobe?

A skad roznica w PKB? Temat rzeka, Brytyjczycy mieli kolonie, my szlachte, Brytyjczycy mieli rewolucje przemyslowa, my zabory, Brytyjczycy szybko odbudowi swoja ekonomie po wojnie, my mielismy komunizm.

Ale statystyki pokazuja iz przez ostatnie lata nadrabiamy, wiec badzmy dobrej mysli !

ODPOWIEDZ

Wróć do „- poza Polską-”