Leczenie ZAGRANICĄ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Leczenie ZAGRANICĄ

Post autor: Garek » 06 lut 2015, 22:35

Witajcie po dłuzszej przerwie opowiem wam bo długo byłem zagranicą dokładnie 2 lata w Kanadzie


Dokładnie w 2014 lipcu miałem zaostrzenie choroby Crohna , zawieźli mnie na klinike uniwersytecka i powiem jedno ...takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem :

W ciągu 6 tygodni leżenia

miałem zrobione TK x 2
MR x 2 Usg co drugi dzien,wszystkie badania autoimunologiczne, wszystkie wątrobowe wirusologiczne itp mase i również alergiczne w celu wykluczenia alergii pokarmowej dodatkowo mialem wykonane Badanie kapsułkowe Endoskopowe , jak równie 3 razy endoskopie i 2 razy kolonoskopie...
no wiadomo wyszło co wyszło ...ale sposób badania , dieta -dietetyk specjlista od żywienia czy cos tam ...no jedzenie to hhoooo daleko co do naszych warunków.
Grzegorz

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Leczenie ZAGRANICĄ

Post autor: deth » 07 lut 2015, 10:15

kurka, muszą mieć słabych lekarzy. U nas tylko wywiad zrobi i już wie, że to IBS

Awatar użytkownika
Łukasz
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2015, 22:28
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

leczenie

Post autor: Łukasz » 26 maja 2015, 22:11

Witam
szukam namiarów na jakiś ośrodek który może pomóc w leczeniu CU w celu uniknięcia stomii.
Jestem po leczeniu biologicznym, cyklosporyną, steroidami i w sumie nie udało mi się uzyskać remisji.
Czy ktoś wie jak można dostać lek vedulizumab lub coś innego??
Miejsce i kasa nie grają roli
Proszę o pomoc
#NSNP

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leczenie ZAGRANICĄ

Post autor: obyty.z.cu » 26 maja 2015, 22:16

Łukasz pisze: może pomóc w leczeniu CU w celu uniknięcia stomii.
w sumie rozumiem,sam ponad 30 lat przed tym uciekałem..

Ale,kiedy już wyłoniono mi stomię,to odzyskałem komfort życia.
Później można też odtworzyć normalny przewód pokarmowy i zamknąć stomię.
To po prostu następny etap leczenia gdy nic innego już nie działa,a stan się pogarsza do granicy...ryzyka,życia ...
Szukaj swojej drogi leczenia,ale weź pod uwagę i tę możliwość,to nie aż tak straszne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „- poza Polską-”