leczenie w holandii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ELI
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2011, 16:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: holandia
Kontakt:

leczenie w holandii

Post autor: ELI » 29 lip 2011, 13:37

witam.
Jak już pisałam w POWITANIu jestem "szczęśliwą" :razz: posiadaczką Crohna nieco ponad rok.Leczę się w holandii.To tutaj dopadla mnie ta "przypadlośc" :smutny:
Gdy trafiłam na pogotowie i później na oddzial zrobiono mi szereg badań,nie zastanawiając się i nie pytając czy jestem ubezpieczona(nie byłam-niestety).Lekarze i pielęgniarki bardzo bardzo BAARDZO mili, mimo tego,że niewiele znając angielskiego próbowaliśmy się z nimi porozumiec :roll: :roll:
W szpitalu czułam się jak w hotelu :wink:
W tej chwili jestem już ubezpieczona i niedawno udalo mi się spalacic szpital :razz:
jestem ubezpieczona przez firmę VGZ w tym kraju każdy indywidualnie wybiera sobie ubezpieczyciela. Płacę 100euro na miesiąc ale w wyniku kilku sprzyjających okoliczności państwo zwraca mi tą stówkę :evil: leki mam za darmo są refundowane przez VGZ.
Nie wiem co jeszcze mogłoby was zainteresowac. Więc pytajcie.

[ Dodano: 29-07-2011 ]
pewnie interesuje was cena leków: BUDENOFALK budesonide 3mg-180szt-193euro,
PENTASA mesalazine(granulat) 2g -90szt-237euro :smutny:
"Pójdźmy wszyscy do lodówki, tańczy szynka i parówki. Powitajmy mielonego i pasztetowego!" xD

pentasa 2g(granulat), budenofalk3mg

mikolaj.cu
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 05 lut 2015, 08:33
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Re: leczenie w holandii

Post autor: mikolaj.cu » 12 wrz 2017, 20:33

Jakis update dotyczący leczenia CU w Holandii? Zastanawiam się nad wyjazdem do pracy do Holandii i chętnie dowiedziałbym się jak wygląda tam leczenie CU i refundacja leków.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: leczenie w holandii

Post autor: Anette28 » 12 wrz 2017, 21:24

System leczenia podobny jak w Polsce. W Holandii musisz być ubezpieczony koszt ok. €100,00 do €120,00 na miesiąc, leki wtedy są nieodpłatne. W ciągu roku musisz zapłacić tzw. eigen risico €360,00 do ubezpieczenia.
Po prostu jeśli skorzystasz z lekarza i apteki przyjdzie Ci rachunek- tak długo będą przychodzić aż wykorzystasz całe €360,00 potem już nic nie płacisz.o
Jest też dodatek od Państwa do ubezpieczenia, liczony jest w zależności od zarobków i jest to zorgtoeslag.
Nie dostaniesz się od razu do specjalisty, musisz iść do lekarza rodzinnego przedstawić papier, że masz CU i wtedy dostaniesz przekaz do specjalisty.
Plusem jest, że biologiczne leczenie jest bez ograniczeń.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

mikolaj.cu
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 05 lut 2015, 08:33
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Re: leczenie w holandii

Post autor: mikolaj.cu » 13 wrz 2017, 16:27

Dziękuje za infromacje. A jak wygląda kwestia mesalazyny. Obecnie biorę Asamax (na Pentasę słabo reagowałem, skutki uboczne) i zastanawiam się jaki jest odpowiednik Asamaxu w Holandii i jak wygląda jego refundacja. Podejrzewam, ze względu na słabą reakcję na Pentasę dobrze by było gdyby mesalazyna była produkowana przez tą samą firmę co Asamax.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: leczenie w holandii

Post autor: Anette28 » 13 wrz 2017, 17:01

mikolaj.cu pisze:Dziękuje za infromacje. A jak wygląda kwestia mesalazyny. Obecnie biorę Asamax (na Pentasę słabo reagowałem, skutki uboczne) i zastanawiam się jaki jest odpowiednik Asamaxu w Holandii i jak wygląda jego refundacja. Podejrzewam, ze względu na słabą reakcję na Pentasę dobrze by było gdyby mesalazyna była produkowana przez tą samą firmę co Asamax.
nie mam pojęcia, ale leki są inne albo podobne jak w Polsce
ja dostałam pentasę, lanvis i prednisolon (steryd); nie miałam nigdy styczności z asamax;
teraz od dwóch lat jestem na biologicznym
Ogólnie lekarz rodzinny da Ci przekaz do specjalisty, a u specjalisty mimo papierów z polski będziesz przebadany. Na pewno kolonoskopia, z tym że tu robią w uśpieniu i tego samego dnia wracasz do domu.
Jeszcze dodam, że w aptece dostaniesz leki wyliczone co do jednej tabletki.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: leczenie w holandii

Post autor: Anette28 » 05 kwie 2018, 23:45

Co do stomii i sprzętu stomijnego.
- po wyłonieniu stomii zostaje przyznana pielęgniarka, która pomaga przez dwa tygodnie z oswojeniem się i pielęgnacją stomii
- sprzęt zamawia się przez internet (jest otwarte konto na portalu medycznym już w szpitalu), ile się chce i potrzebuje; wszystko na ubezpieczenie; sprzęt zostaje dostarczany do domu; zasada w Holandii "jeden worek na dzień"; środki pielęgnacyjne od koloru do wyboru
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: leczenie w holandii

Post autor: obyty.z.cu » 06 kwie 2018, 09:42

mikolaj.cu pisze:
13 wrz 2017, 16:27
jak wygląda kwestia mesalazyny. Obecnie biorę Asamax (na Pentasę słabo reagowałem, skutki uboczne) i zastanawiam się jaki jest odpowiednik Asamaxu w Holandii i jak wygląda jego refundacja. Podejrzewam, ze względu na słabą reakcję na Pentasę dobrze by było gdyby mesalazyna była produkowana przez tą samą firmę co Asamax.
tak gwoli wyjaśnienia, Asamax działa TYLKO W JELICIE GRUBYM, bo tam się rozpuszcza otoczka ze wgl. na panujące tam Ph. Pentasa uwalnia się już w żołądku, czyli do j. grubego dochodzi mało.
Dlatego dla chorujących na CU przepisuje się Asamax lub Salofalk, który rozpuszcza się w jelicie cienkim i dalej. Salofalk przepisuje się przy CU zajmującym całe jelito grube.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „- poza Polską-”