Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: Grzyb333 » 16 lis 2008, 00:19

Witam. Chciałbym pogadać o tym, jak wygląda leczenie naszych chorób w Szczecinie, które szpitale, przychodnie i którzy lekarze są godni polecenia.

Ja po perypetiach z niekompetentnym proktologiem trafiłem do szpitala wojskowego w Szczecinie, gdzie po dwóch kolonoskopiach i przebadaniu próbek na histopatologii zdiagnozowano u mnie CU. Zaskoczyło mnie w szpitalu wojskowym to, że na kolonoskopię u doktora Jóźwiaka można umówić się na tydzień wcześniej lub nawet mniej. Dla kontrastu podam przykład szpitala na Unii Lubelskiej, gdzie na badanie kazano mi czekać ponad dwa miesiące.

Po zdiagnozowaniu CU, pielęgniarka asystująca doktorowi Jóźwiakowi, bardzo sympatyczna pani Peitler osobiście zadbała aby moja karta trafiła do przyszpitalnej przychodni i w ten sam dzień umówiła mnie do gastrologa.

Obecnie leczę się u doktora Dębrowskiego w przychodni przy szpitalu wojskowym.

W razie potrzeby służę pomocą, jak umówić się na kolonko w tydzień.

Podro Grzyb :mrgreen:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: kroballo » 17 lis 2008, 16:23

Grzyb (fajny nick :mrgreen: ), a czy w Wojskowym robią znieczulenie ogólne do kolonoskopii? Tylko to może mnie przekonać do przenosin z Unii.
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: Grzyb333 » 17 lis 2008, 17:58

Przy kolonoskopii dostałem jakiś zastrzyk w rękę, przed badaniem siostra powiedziała mi, żebym nie przyjeżdżał samochodem. Nie wiem czy to pomogło bo czułem bolesne wzdęcia.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Bartplus
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: Bartplus » 25 lis 2008, 00:11

Witam,

U mnie problemy z bólami brzucha zaczęły się w czerwcu br. Na początku trafiłem do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, dwa tygodnie męczarni, aż w końcu sami przenieśli mnie do Szczecina. Trafiłem na Unii Lubelskiej. Tam stanąłem momentalnie na nogi. Niestety na początku października miałem kolejne zaostrzenie, odmówiłem hospitalizacji w Koszalinie i udałem się do Szczecina. Ponownie dosyć szybko wyszedłem z zaostrzenia. Jestem wdzięczny tamtejszym lekarzom za szybką pomoc, mam nadzieję, że teraz wejdę w stan dłuższej remisji. Gdyby (odpukać) ponownie coś mi się działo to udaje się do Szczecina bez wahania.
________________________________________
Asamax 3x1000 mg, Metypred 32 mg, Salofalk witaminki. W czwartym zaostrzeniu. Pozytywne nastawienie daje mi siłę. Nie mogę narzekać na przebieg choroby u siebie.

xAniax
Początkujący ✽✽
Posty: 299
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:31
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: :)

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: xAniax » 04 sie 2009, 01:09

Witam.Mam jeszce troche czasu zanim skoncze 18 lat ale chcialam juz podpytac w sprawie lekarzy i szpitali. Wiec moje pytania brzmia:
Ktory ze szpitali ma lepsze warunki unia czy arkonska pod wzgledem lekarzy i warunkow np sale itp.
Czy ktos slyszal o dr Alicji Depczyńskiej czy jest dobrym lekarzem milym itp
slyszlam b.dobre opinie o doktor Jaroszewicz prosze o opinie :)

a jak zancie jakiegos dobrego gastrologa ze szcecina godnego polecenia to prosze piszcie :)
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

EMMA
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2008, 16:16
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: EMMA » 29 wrz 2009, 15:22

Grzyb333, czesc Grzyb333
jak umówic się na kolonoskopie w tydzień i skąd miałeś skierowanie , bo mi "pierwszy kontakt" nie chce dać
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: Grzyb333 » 29 wrz 2009, 22:24

EMMA, skierowanie miałem raz od proktologa, drugi raz od gastrologa, lekarz rodzinny powinien dać Ci skierowanie do specjalisty (w naszym przypadku gastrologa) a ten z kolei zadecyduje czy potrzebna Ci jest kolonoskopia, jeśli tak to wypisze Ci skierowanie na badanie.
Kiedy będziesz miała już skierowanie, musisz odnaleźć na trzecim piętrze Szpitala Wojskowego na Piotra Skargi gabinet w którym przeprowadza się kolonoskopię, poprosić pielęgniarkę z tego gabinetu, ona poda Ci termin kiedy masz przyjść i wytłumaczy jak przygotować się do badania. W moim przypadku termin miałem za kilka dni.

Jeszcze jedna mała rada, jeśli gastrolog wyda Ci skierowanie, to poproś go aby wypisał Ci receptę na środek przeczyszczający potrzebny do przygotowania się do badania.

Pozdrawiam Grzyb.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

EMMA
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2008, 16:16
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: EMMA » 30 wrz 2009, 09:16

Grzyb333, dzieki
czy jesteś zadowolony z opieki dr.dąbrowskiego ?, do tej pory leczyłam się u dr. jaroszewicz , ale przyjmuje prywatnie , więc szukam konkretnego lekarza w przychodni, jak długo czeka się na wizytę w przychodni przy szpitalu wojskowym ?

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: Grzyb333 » 30 wrz 2009, 19:43

EMMA, Jak będziesz miała skierowanie to pójdź z nim do recepcji w przychodni przyszpitalnej po drugiej stronie ulicy, czeka się chyba około trzech tygodni na pierwszą wizytę.
Teraz leczę się u dr. Budziszewskiej, ale to tylko ze względu na lepsze godziny przyjęć, mniej kolidowały mi z pracą. A czy jestem zadowolony? Ciężko powiedzieć. Opieka nade mną polega na przepisywaniu Salofalku i podtrzymywaniu remisji, na razie nie było większych komplikacji, więc lekarze nie mieli się czym wykazać i mam nadzieję że nie będą musieli.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

dziaba :)
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2011, 18:39
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: dziaba :) » 22 lut 2011, 20:30

Wiem, ze to stary wątek ale jesli chodzi o dr. Dębrowskiego to nie dawno zrobil specjalizacje z gastrologii. Jest naprawde dobrym lekarzem, co prawda nie lecze sie u niego ale w razie gdy cos naglego sie u mnie dzieje moge sie z nim skonsultowac dzieki temu ze moja mama pracuje w tym szpitalu. Potrafi na spokojnie protym i zrozumialym jezykiem wytlumaczyc w czym rzecz. Takze moge go polecic. Dodam, ze przyjmuje prywatnie tzn wizyty domowe. Ja obecnie lecze sie na Uni. Dzis akurat bylam u dr. Jaroszewicz, pierwsze odczucie jak najbardziej pozytywne. Oprocz tego ze wysluchala, wytlumaczyla wszystko i dala nowe leki zadzwonila na oddzial szpitalny i na ten sam dzien umowila mnie z lekarka na konsultacje odnosnie leczenie biologicznego.

iwona1401
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2011, 23:04
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: stargard

Re: Leczenie CU, CD w Szczecinie.

Post autor: iwona1401 » 25 lut 2011, 16:32

witam
ja na diagnoze trafiłam po raz drugi /pierwsz raz z powodu nerek /do szpitala w zdunowie i nie moge się nachwalić.wybadali mnie z każdej strony trafiłam na wspaniałego gastrologa dr.naprawa .prowadzi mnie od kwietnia 2010 i nigdy go nie zmienie.teraz planujemy resekcje jelita cienkiego .może ktoś też tam się leczył?

ODPOWIEDZ

Wróć do „zachodniopomorskie”