Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dawid
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2008, 21:13
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: KOSZALIN
Kontakt:

Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: Dawid » 19 maja 2008, 20:16

Witam. Proszę o podpowiedź jacy lekarze na Pomorzu są godni polecenia (Słupsk, Szczecin, Gdańsk). Napiszcie którzy lekarze wam pomogli i są godni zaufania. Ja już się tyle nalatałem po lekarzach że wkońcu chciałbym trafić na takiego który się zajmie moim trudnym przypadkiem i zdiagnozuje co mi jest. Chodzi mi głównie o lekarzy gastrologów którzy mają dużą wiedze na temat choroby Crohna i potrafią ją zdiagnozować.
Ja od 6 miesięcy włócze się po różnych lekarzach w Koszalinie i nie tylko i dalej nie mam postawionej jednoznacznej diagnozy. Co do mnie to lekarze mieli już różne podejrzenia z Crohnem na pierwszym miejscu. Jednak wszystkie wyniki OB, CRP , rezonans, tomografia, kolonoskopia (bez pobranych wycinków), pasaż niczego nie wykazały. W tej chwili w Koszalinie nie ma już chyba takiego lekarza który by się podjął zdiagnozowania mojego przypadku. Dodam że wszystko zaczęło się od bólu brzucha (najpierw całego, potem w prawej dolnej części), podejrzewano że wyrostek i zrobiono laparoskopie zwiadowczą. Wycięto wyrostek i znaleziono również zapalenie węzłów chłonnych krezki jelita cienkiego. 3 dni w szpitalu, wypis i po 10 dniach ponowne bóle brzucha aż do dziś. A sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Moje główne objawy w tej chwili to oczywiście nieustanny ból brzucha raz mocniejszy raz lżejszy (szczególnie górna środkowa część brzucha i mocniejszy nad ranem) , głośne przelewanie się w brzuchu (tak jakby jelita mi strzelały:) ), odbijanie (bekanie) szczególnie po posiłku ale nie ma reguły, zaparcia naprzemiennie z codziennymi wypróżnieniami, stolec luźnawy ale nie mam biegunek ani wymiotów, bóle mięśni i stawów i ogólne osłabienie. Jedynym lekarzem w tej chwili który jest zainteresowany tym co mi jest mój lekarz rodzinny. Tak więc wielkiego pola manewru nie mam. Nawet za bardzo nie wiem gdzie uderzyć raz a porządnie z tym moim przypadkiem. Może wy doradzicie jakiegoś dobrego lekarza na pomorzu lub Poznań np. Chodzi mi o takiego lekarza który nie leci na kase tylko jest lekarszem bo to jego pasja i ma dużą wiedze i podejście do pacjenta. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za podpowiedzi
DEJVID

Promyk Słońca
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2008, 11:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: Promyk Słońca » 09 lip 2008, 14:00

Ja od czerwca 2008 też leczę się u dr Chełstowskiej w Szpitalu na Zaspie. Warunki wizyt nie są ciekawe, bo obok odbywają się: gastroskopia i kolonoskopia, ale liczą się efekty w leczeniu i doświadczenie lekarza. Ja jestem bardzo zadowolona. Leczenie powiodło się i jestem w remisji. Jadę teraz tylko na tabletkach Asamax.
koniec roku 2011 remisja, w remisji pozostaję na: Asamax 500 - 1*2tabl, czopki Pentasa 1szt co 2dni.
-------------------------------------------------------
Niech promyki słońca dodają Wam uśmiechu każdego dnia.

Pozdrawiam,
Gosia

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: Artur M » 10 lip 2008, 00:26

szczerze polecam dra Marlicza ze Szczecina. ogromna wiedza, mlody, bardzo zyczliwy. lekarz z powolania
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kroballo » 11 lip 2008, 22:17

Artur M pisze:szczerze polecam dra Marlicza ze Szczecina. ogromna wiedza, mlody, bardzo zyczliwy. lekarz z powolania
To pewnie o Wojciechu Marliczu :) Potwierdzam i polecam gorąco. Jeśli muszę szybko prywatnie dostać się do lekarza, to tylko do niego.

Natomiast jeśli chodzi o przychodnię przykliniczną na Unii Lubelskiej, do której proponuję Ci się wybrać (skierowanie od rodzinnego), to tu przyjmuje tylko we wtorki ojciec dr Wojciecha, Krzysztof Marlicz. Generalnie polecam. Do przychodni warto o tyle, że będziesz pod stałą opieką (mi każa przychodzić raz na 3 m-ce). W razie potrzeby zaplanują badania i pobyt w szpitalu.

ps. Dlaczego nie pobrano Ci wycinków w czasie kolonoskopii?
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: Artur M » 11 lip 2008, 22:32

male sprostowanie. Prof. Marlicz juz nie bedzie przyjmowal w przychodni. Zeby sie do niej zarejestrowac musisz o tym myslec duzo wczesniej, nie czekaj na pogorszenie zdrowia.

Tak, chodzilo mi o Wojtka Marlicza, syna prof. Marlicza. To (moim zdaniem) najlepszy lekarz w tym regionie. pod kazdym wzgledem.
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kroballo » 11 lip 2008, 23:10

Artur M pisze:male sprostowanie. Prof. Marlicz juz nie bedzie przyjmowal w przychodni.
Artur, możesz napisać coś więcej? Od kiedy, kto w zamian? Zostanie już tylko Wierzbicka?
Pytam, bo mam zaplanowana wizyte we wrzesniu w poradni, teoretycznie u Marlicza.

A Wojciech Marlicz przyjmuje gdzieś na NFZ czy tylko prywatnie?
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: Artur M » 11 lip 2008, 23:28

Wojtek przyjmuje tylko prywatnie. ja rowniez mam we wrzesniu umowiona wizyte. wydaje mi sie, ze beda musieli uruchomic dodatkowego lekarza. Wierzbicka przyjmuje w innych godzinach. Prof. cos mi wspominal, ze moze jego syn go zastapi w przychodni. to nic pewnego. jutro bede widzial sie z Wojtkiem. moge zapytac.
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kroballo » 12 lip 2008, 11:23

Artur, zapytaj koniecznie. Byłoby cudnie :)

pozdrawiam Cie serdecznie
Kasia
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: Artur M » 12 lip 2008, 22:48

nie mam dobrych wiadomosci. Profa nikt nie bedzie zastepowal. Czyli odpadna wtorkowe poranne przyjecia. Dr Marlicz ma prywatny gabinet na W. Polskiego, na przeciwko Polmo.
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kroballo » 12 lip 2008, 23:35

Szkoda :smutny:

W takim razie trzeba bedzie zmienic termin wrzesniowej wizyty. Dzieki za wiadomosc.
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

kachna
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:41
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Oln

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kachna » 25 lip 2009, 12:58

a czy ta pani-> dr Chełstowska z Zaspy jeszcze przyjmuje? I jesli juz to na jakich zasadach-na nfz/prywatnie? na terminy czy da rede od reki sie dostac? no i ile na taki termin by sie czekalo?

kachna
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:41
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Oln

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kachna » 25 lip 2009, 14:36

aha to super dzieki za odpowiedz :)
bo ja wlasnie odczuwam bol przy chodzeniu, wiec sprobuje... bo do listopada wyczekac nie dam rady :/

a ja mam jeszzce pytanie, bo w koncu zglupialam-ta pani jest gastrologiem czy proktologiem? bo w Internecie nie znalazlam w koncu tej informacji... A ja potrzebuje pomocy proktologa, wiec nie wiem, czy do tej dr dobrze trafie?

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kasinp » 25 lip 2009, 15:02

ja polecam Dr Joannę Wypych , nie trzeba dlugo czekac na wizytę w Etermedzie w Gdańsku , mozna tez do niej skoczyc do AMG na gastrologię

kachna
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:41
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Oln

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: kachna » 25 lip 2009, 15:27

oj kurcze to zle trafilam ;)
no nic bede dzwonic w poniedzialek na zaspe to sie wszystkiego dowiem-bo widze, ze na ich stronie jest jakis proktolog...
szatka dziekuje Ci za pomoc :)

Filonka mama
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2009, 00:24
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lekarze godni polecenia na Pomorzu?

Post autor: Filonka mama » 31 sie 2009, 12:53

Dawid, Twoje objawy wyglądają jak przy YERSINIOZIE. Zrób przeciwciała z krwii!
"Mind is like a parachute, it functions only when open"

ODPOWIEDZ

Wróć do „zachodniopomorskie”