Przejdź do treści

Wyszukiwarka toalet w Aplikacji Warszawa 19115

W aplikacji Warszawa 19115 na smartfony pojawiła się nowa funkcja. W menu usługi można znaleźć listę ponad 360 ogólnodostępnych toalet.


Toaleta automatyczna w jednym z warszawskich parków

Na mapie znajdują się zarówno szalety publiczne – stacjonarne i przenośne, jak i te w obiektach użyteczności publicznej oraz centrach handlowych i niektórych lokalach gastronomicznych (obecnie ze względu na pandemię są one niedostępne). Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetlają się: dokładny adres, godziny otwarcia, informacje o odpłatności (jeśli za skorzystanie z ustępu się płaci), dostępnych przewijakach czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych. Dzięki aplikacji można znaleźć toalety m.in. na terenie parków, w przejściach podziemnych, na bulwarach oraz przy stacjach metra. Nie zabrakło także ustępów w bibliotekach, urzędach i domach kultury. Jak zapewniają władze Warszawy, toalety publiczne i automatyczne toalety przy skwerach i parkach są otwarte i serwisowane codziennie przez cały czas trwania epidemii. To samo dotyczy pomieszczeń sanitarnych na stacjach metra.

Aplikacja Warszawa 19115 jest bezpłatna i dostępna w platformie App Store oraz Goople Play. Dzięki niej można również otrzymać informację o aktualnym stanie powietrza, sprawdzić projekty w budżecie partycypacyjnym i dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!