Przejdź do treści

Komisja Europejska zaprasza: Szczepionka przeciwko COVID-19 – fakty i tylko fakty

Jak działają szczepionki na SARS-CoV-2, na ile są skuteczne i bezpieczne? Jak będą dystrybuowane w UE? Kiedy możemy wygrać z pandemią, czyli jak wygląda scenariusz na 2021? Na te i inne pytania podczas Dialogu Obywatelskiego online 14 grudnia br. odpowie dr n. med. Piotr Kramarz, ekspert Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Cały świat w napięciu czeka, kiedy na rynku pojawią się pierwsze szczepionki przeciw COVID-19. Ogromnej nadziej towarzyszy jednak duży niepokój spowodowany zalewem informacji. Niestety często są to doniesienia niesprawdzone czy wręcz nieprawdziwe.

Aby zapobiec dezinformacji i przybliżyć Polakom fakty na temat szczepionek, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza na Dialog Obywatelski online „SZCZEPIONKA PRZECIWKO COVID-19 – FAKTY I TYLKO FAKTY”, z dr. n. med. Piotrem Kramarzem, ekspertem Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) – unijnej agencji odpowiedzialnej m.in. za rozpoznawanie, ocenę i powiadamianie o bieżących i nadchodzących zagrożeniach związanych z chorobami zakaźnymi, takimi jak SARS, ptasia grypa czy AIDS.

Dialog Obywatelski „SZCZEPIONKA PRZECIWKO COVID-19 – FAKTY I TYLKO FAKTY” odbędzie się 14 grudnia br. (poniedziałek), o godz. 18:00 w formule online – transmisja na żywo na YouTube @komisjaeuropejska oraz Facebook @komisjaeuropejska. Spotkanie będzie miało charakter otwarty – każdy może w nim uczestniczyć za pośrednictwem internetu. W trakcie spotkania będzie można zadawać ekspertowi pytania w komentarzach pod transmisją na Facebooku lub na czacie na YouTube.

Rozmowę poprowadzą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, dziennikarze, autorzy bloga naukowego Crazy Nauka, na którym od dekady piszą o nauce, obalają mity i tropią fake newsy. Laureaci nagród POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w 2020 roku: za bloga Crazy Nauka i za audycję „Homo Science” w radiu TOK FM. Zdobywcy nagrody Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce.

Zapraszamy do śledzenia informacji na temat wydarzenia na naszym profilu na Facebooku.

Komisja Europejska w Polsce

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!