Przejdź do treści

Światowy Dzień NZJ. Piknik rodzinny „J-elity” w Glinnej pod Szczecinem

Zachodniopomorski uczcił Światowy Dzień NZJ w sobotę 18 maja piknikiem dla chorych dzieci i ich rodzin w środku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Glinnej pod Szczecinem.

Na maluchy i rodziców czekało mnóstwo atrakcji! Były dmuchane zamki i zjeżdżalnia, pokaz sztuki walki Aikido, a pasjonaci służb mundurowych mogli wsiąść do radiowozu policyjnej drogówki oraz wozu strażackiego. Do zabawy przygrywała Music Flowers Orchestra. Nie zabrakło malowania buziek, puszczania baniek mydlanych i robienia zwierzaków z balonów, zaś na łakomczuchów czekało stoisko z watą cukrową.

Podczas gdy dzieciarnia uczestniczyła w konkursach z nagrodami i bawiła się w najlepsze, rodzice mogli skorzystać z nieodpłatnych konsultacji z gastroenterologami, psychologiem oraz farmaceutami. Kulminacyjnym punktem programu była wielka bitwa na papier toaletowy. Ofiar potyczki nie było, za to dzieci i ich bliscy mogli się pośmiać z choroby i odczarować jej wstydliwe objawy. Strojnisie i eleganci wzięli udział w konkursie na najlepszy strój z papieru toaletowego. Na chorych na celiakię czekały stoiska z bezpłatną żywnością bezglutenową od firm Glutenex, Bolviten, Bezglutex i Jarosław Woznowski Drschaer. Ci, którzy zgłodnieli, mogli się posilić dzięki cateringowi, zapewnionemu przez firmy farmaceutyczne oraz Selgros i spółkę Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek.

Kamil Kowalczyk

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!