Przejdź do treści

Rajd Bieszczadzki 2023

Zapraszamy na Rajd Bieszczadzki „J-elity”, który odbędzie się w dniach

28 (29) września-1 października 2023 roku.

Zakwaterowanie i wyżywienie w Siedlisku Brzeziniak w Przysłupiu koło Wetliny www.brzeziniak.pl

Koszt wyjazdu:

  • w przypadku przyjazdu w piątek (29-09) rano koszt rajdu wynosi 495 zł/osoba.
  • w przypadku przyjazdu w czwartek (28-09) wieczorem koszt rajdu wynosi 635 zł/osoba.

Cena obejmuje:

  • 3 noclegi w pokojach 2, 3, 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
  • 3 śniadania,
  • 2 obiadokolacje,
  • biesiadę przy ognisku.

Osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności (nie ma znaczenia wiek uczestnika oraz z jakiego tytułu jest orzeczenie), otrzymają dofinansowanie. Obowiązuje kolejność zgłoszeń*. Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM (pdf).

Udział należy zgłosić mailowo na adres biuro@j-elita.org.pl z podaniem imienia i nazwiska każdego uczestnika, oraz informacji o dniu przyjazdu.

Rajd rozpoczynamy w piątek rano. Planowane są 2 wyjścia w góry z przewodnikiem. Informujemy również, iż zgodnie z obowiązującym prawem nie wolno wprowadzać psów na teren BPN. Dojazd możliwy autobusem kursowym lub w miarę wolnych miejsc w samochodach uczestników – wspólny.

Z uwagi na ograniczaną liczbę miejsc warunkiem uczestnictwa jest, aby przynajmniej jedna osoba z rodziny była członkiem Towarzystwa J-elita oraz miała na bieżąco opłacone składki.


* Towarzystwo „J-elita” jest beneficjentem grantu PFRON „Niepełnosprawność nie musi ograniczać”. Dzięki temu wszystkie osoby mające orzeczenie o niepełnosprawności uczestniczące w turnusach trwających do 7 dni oraz wyjazdach weekendowych będą miały sfinansowane wyjazdy. Muszą uiścić jedynie opłatę rezerwacyjną w kwocie: – przy wyjazdach trwających od 5 dni – 50 zł, zaś przy wyjazdach poniżej 5 dni – 30 zł.

W sytuacji, gdy ten sam uczestnik projektu bierze udział w kilku imprezach zaplanowanych w ramach projektu, łączny udział tego uczestnika w turnusach i wyjazdach weekendowych nie może przekroczyć 7 dni, gdyż maksymalny okres dofinansowania dla jednej osoby niepełnosprawnej wynosi 7 dni. Stąd uczestnik spływu kajakowego trwającego 4 doby, posiadający orzeczenie o niepełnosprawności może uczestniczyć również w innych wydarzeniach, na które otrzyma dofinansowanie, ale pokryte zostaną koszty tylko za kolejne 3 dniu uczestnictwa w innym wydarzeniu.

Zaznaczamy, że niepełnosprawność nie musi wiązać się z nieswoistym zapaleniem jelita.


Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach konkursu nr 1/2022 pn. „Działamy razem”, z dnia 31.10.2022 r., kierunek pomocy 3: wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Nazwa projektu: „Niepełnosprawność nie musi ograniczać”. Okres trwania projektu: od 1 lutego 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!