Przejdź do treści

Prezes „J-elity” na Krakowskich Rozmaitościach Gastrenterologicznych

Agnieszka Gołębiewska, prezes Towarzystwa „J-elita” wzięła udział w odbywających się w maju Krakowskich Rozmaitościach Gastroenterologicznych. Podczas konferencji swoją  wiedzą i doświadczeniem dzielili się wybitni specjaliści z całej Polski z zakresu gastroenterologii, chirurgii, nauk podstawowych, żywienia klinicznego oraz innych dziedzin medycyny.

– Nie byłoby mnie tu dzisiaj, gdyby nie moje dwie wspaniałe córki, które kilkanaście lat temu jako małe dzieci zachorowały na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Młodsza, w wyniku powikłań przeszła przeszczep wątroby. Nie byłoby mnie tu dzisiaj, gdyby nie wspaniała lekarka, która przekazując diagnozę dziecka, wręczyła mi poradnik Towarzystwa „J-elita”. Czytając go , i później, nawiązując kontakt ze stowarzyszeniem czułam, że w najtrudniejszych chwilach choroby moich córek nie jestem sama. Dlatego tak ważna jest nasza współpraca z Państwem, specjalistami. I każda publikacja naszej organizacji, wręczona przez Państwa pacjentom, od dnia diagnozy – mówiła Agnieszka Gołębiewska podczas swojej prelekcji. Następnie zaprezentowała działalność „J-elity” oraz płaszczyzny współpracy organizacji z klinicystami.

Konferencję zorganizowały Katedra Gastroenterologii i Hepatologii UJCM oraz Oddział Kliniczny Gastroenterologii i Hepatologii NSSU w Krakowie.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!