Przejdź do treści

Pierwszy Rajd Rowerowy po Mazowszu

Oddział Mazowiecki Towarzystwa „J-elita” zaprasza na pierwszy Rajd Rowerowy po Mazowszu, który odbędzie się w dniach 15-17.09.2023 r.
W tym roku zapraszamy na Wycieczkę wKOŁO Puszczy Kampinoskiej.

Na wyjazd do Kampinosu zapraszamy wszystkich, którzy lubią jeździć rowerem, niestraszne im leśne przygody i wyzwania, mają ochotę pozwiedzać co nieco i poznać innych zakręconych kolarzy 🚴: singli, pary, rodziny i grupki znajomych.

3-dniowa wyprawa, tylko 1 dzień urlopu

Wyruszamy z Warszawy, w piątek 15.09.2023 r. Spotykamy się przy stacji metra Młociny w Warszawie, punktualnie o godzinie 9.00. Start godzina 9.30. Wracamy 17 września (niedziela) 2023 r. około godziny 15.00. Koniec trasy – stacja metra Młociny w Warszawie.

Wystarczy jedynie 1 dzień urlopu, aby uczestniczyć w tej 3-dniowej wyprawie!

Koszt: 355 zł/osoba

 W cenie:
– zakwaterowanie w pokojach: 2-, 3- 4- i 6 osobowych z węzłem sanitarnym,
– wyżywienie: śniadania (w formie bufetu drugiego i trzeciego dnia ) oraz obiadokolacja (pierwszego i drugiego dnia),
– wycieczki rowerowe,
– ubezpieczenie,
– wieczorami biesiadowanie z komarami przy ognisku.

Wejścia do poszczególnych obiektów są dodatkowo płatne:
– bilet wstępu do skansenu w Kampinosie: 2/4 zł,
– bilet wstępu do parku i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina: 15/20 zł,
– bilet wstępu do muzeum w Palmirach: 3 zł.

Osoby, które przyjadą samochodem mogą zostawić go na parkingu https://parking24hmetromocinywalparkdariuszwalewski.business.site/ (cena: 18 zł/doba).

 🌲Wykręć razem z nami pełną pętlę wokół Kampinosu!

Podczas naszej wycieczki przejedziemy w sumie 150 km, zobaczymy najciekawsze przyrodniczo miejsca w Puszczy Kampinoskiej, historyczne tereny zamieszkiwane przez osadników z Niderlandów i wierzbowe aleje, którymi spacerował Fryderyk Chopin. A może nawet uda nam się spotkać łosia? 🦌

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest sprawny 🚴rower: trekking, górski, gravel (miejski nie da rady w puszczy). Należy też zabrać ze sobą zapasowe dętki, a przy ew. gumie pomożemy sobie nawzajem z wymianą. Tempo jazdy przewidujemy dość spokojne, dostosowane do prędkości najwolniejszych uczestników, z czasem na selfie i wspólne fotografie.

🛣️ Szczegóły trasy

  • Dzień pierwszy: Warszawa–Strzyżew. Tego dnia przejedziemy ok. 59 km.

Trasa w piątek: Uroczysko Opaleń – Izabelin – Lipków związany z Henrykiem Sienkiewiczem – przystanek w uroczym Biker Pubie – Mariew – Zaborów – Leszno – Granica. Tu zatrzymamy się na zwiedzanie skansenu w miejscu, gdzie ma swoją siedzibę Kampinoski Park Narodowy. Dalej jedziemy do dworku pod Żelazową Wolą, gdzie zakwaterujemy się, zjemy obiadokolację i się pointegrujemy.

  • Dzień drugi: Strzyżew–Wilków Polski

W sobotę po śniadaniu ruszamy do Żelazowej Woli. Tego dnia przejedziemy ok. 49 km.
Trasa w sobotę: Żelazowa Wola, w której zwiedzimy dom urodzenia Fryderyka Chopina – Brochów z zabytkowym kościołem, w którym mały Chopin był chrzczony – Tułowice – Secymin w królestwie bocianów – dalej jedziemy przepięknym nadwiślańskim wałem, zobaczymy pod drodze zbór i zabytkowe domy Olędrów i posłuchamy ich historii – Wilków nad Wisłą. Kwaterujemy się na drugi nocleg w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie jemy obiadokolację i integrujemy przy ognisku 🔥

  •  Dzień trzeci: Wilków Polski–Warszawa

W niedzielę po śniadaniu o ruszamy w drogę powrotną do Warszawy. Przejedziemy ok. 45 km.
Trasa w niedzielę: Wilków Polski – Leoncin, miejsce urodzenia noblisty Isaaca Singera – przystanek w Bathorówce – Cybulice Duże – Czeczotki – Palmiry wieś – Palmiry cmentarz, gdzie zwiedzimy miejsce pamięci narodowej – Truskaw – Izabelin – Laski – Młociny. Żegnamy się przy metrze Młociny, około godz. 15, w zależności od warunków na trasie.

🛏️ Noclegi

Pierwszego dnia będziemy nocować w staropolskim dworku – Dwór Strzyżew, w pokojach 2-osobowych i 3-osobowych z łazienkami, w okolicach Żelazowej Woli.

Drugiego dnia będziemy bliżej natury – zanocujemy w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym „U Jasia i Małgosi”, które było planem znanego serialu, a towarzyszący mu miniskansen teledysku. Do naszej dyspozycji będą 2- i 3-osobowe pokoje z łazienkami w niższym niż poprzednio standardzie, za to będziemy mogli posiedzieć dłużej przy ognisku 😊

Prowiant na ognisko zapewniamy sobie we własnym zakresie (kiełbaski, chleb, ziemniaki – w razie potrzeby w okolicy jest czynny do 21 sklep spożywczy).

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do rezygnacji.
3. Osoby będące na diecie specjalistycznej (vege, bezglutenowa, bezmleczna) prosimy o przesłanie takiej informacji przy zgłoszeniu. Osoby na diecie bezglutenowej proszone są o zabranie swojego pieczywa.

Z uwagi na duże zainteresowanie naszymi wyjazdami i ograniczaną liczbę miejsc warunkiem uczestnictwa jest, aby przynajmniej jedna osoba z rodziny była członkiem Towarzystwa J-elita oraz miała na bieżąco opłacone składki. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 28.08.2023 r. na adres mailowy biuro@j-elita.org.pl , z podaniem liczby osób, danych uczestników (imię, nazwisko oraz numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia) a w przypadku dzieci dodatkowo wiek dziecka.

To pierwsza edycja naszego wyjazdu wKOŁO Puszczy Kampinoskiej – liczymy na Wasz entuzjazm!!!

Zachęcamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami z przepięknej i malowniczej trasy, którą pokonamy podczas wyjazdu. 

Dwór Strzyżew,

zdjęcia: http://strzyzew.pl/

Gospodarstwo agroturystyczne „U Jasia i Małgosi”

zdjęcia: http://www.agrowypoczynek.ovh/

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!