Przejdź do treści

Klinika Chorób Przewodu Pokarmowego UM w Łodzi jak nowa po remoncie

Zakończył się remont w Klinice Chorób Przewodu Pokarmowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Oddział Gastroenterologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Barlickiego), której kierownikiem jest prof. Ewa Małecka-Wojciesko.

Sale chorych zostały wyposażone w pełne węzły sanitarne, co ważne zwłaszcza w kontekście chorych na nieswoiste zapalenia jelit: chorobę Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Klinika dysponuje także oddzielną salą do terapii biologicznej, wcześniej już, dzięki wsparciu firmy Takeda Pharma, wyposażoną w fotele do wlewów dożylnych. Klinika uzyskała również nowy sprzęt endoskopowy i ultrasonograficzny, salę obserwacyjną po zabiegach endoskopowych oraz dwie izolatki.

– Niewątpliwie w województwie łódzkim w ostatnim czasie brakowało dobrze wyposażonego i komfortowego oddziału gastroenterologicznego, więc jako Konsultant Wojewódzki podwójnie się cieszę z tego remontu, który był nam wszystkim bardzo potrzebny – mówi prof. Renata Talar-Wojnarowska, Konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii, Klinika Chorób Przewodu Pokarmowego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Oddziału Klinicznego Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej, USK nr 1 im. N. Barlickiego.

Dziękujemy bardzo za dobre wiadomości i cieszymy się, że pacjenci kliniki będą leczeni w tak dobrych warunkach.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!