Przejdź do treści

„J-elicie” grozi ograniczenie działalności. Prosimy o 1%

Drodzy Przyjaciele,

Jeszcze nigdy Państwa wsparcie nie było tak potrzebne Towarzystwu „J-elita”, jak teraz. Nowe regulacje podatkowe związane z Polskim Ładem sprawiły, że możemy stracić znaczną część wpływów z 1% od podatku, które przeznaczamy na pomoc chorym na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz ich najbliższym i naszą działalność statutową. Ten rok jest dla nas kluczowy. Jeśli uda nam się zebrać znaczącą kwotę, zachowamy ją na kolejne lata. Jeżeli się nie uda, staniemy przed groźbą ograniczenia działalności „J-elity”.

Dlatego z całego serca prosimy Państwa o przekazanie na Towarzystwo „J-elita” 1% z podatku dla OPP. Wystarczy w odpowiedniej rubryce formularza PIT lub w usłudze Twój e-PIT wpisać nasz numer KRS – 0000238525. Można to zrobić także przez program PITax.pl / Każda złotówka się liczy i wraca do chorych.

Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy mieli zrezygnować z organizacji turnusów rehabilitacyjnych, obchodów Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelita, Dni Edukacji o NZJ, wsparcia niezamożnych chorych w zakupie leków, pomocy dla szpitali, pomocy psychologicznej, wydawania kwartalnika i poradników. Planujemy już kolejne działania, m.in. wydanie nowego komiksu dla chorych dzieci.

Wierzymy, że w tym trudnym czasie nadal będą Państwo z nami. Razem możemy zdziałać cuda! Będziemy Państwu z całego serca wdzięczni, nie tylko za przekazanie 1% na Towarzystwo „J-elita”, ale także za namówienie do tego swoich znajomych i bliskich oraz do proponowania tego zaprzyjaźnionym księgowym. To naprawdę bardzo ważne.

Dziękujemy Państwu z całego serca za dotychczasowe wsparcie i liczymy, że w dalszym ciągu będziemy wspólnie pomagać chorym i ich najbliższym.

Zarząd Główny
Towarzystwa „J-elita”

 

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!