Przejdź do treści

Grupa wsparcia dla dzieci z nieswoistymi zapaleniami jelit i ich rodzin w Gdańsku

Oddział pomorski Towarzystwa  „J-elita” wraz z lekarzami z Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci Szpitala Copernicus w Gdańsku realizuje projekt mający na celu wsparcie psychologiczne, edukację oraz integrację małych pacjentów i ich rodzin.

Główna część projektu opiera się na prowadzeniu przez wykwalifikowany zespół psychologów grup wsparcia, osobno dla dzieci w wieku 10-18 lat chorujących na nieswoiste zapalenia jelit oraz rodziców małych pacjentów. Dodatkowo w niektórych spotkaniach będą uczestniczyć pediatrzy, psychiatrzy, dietetycy, farmakolodzy oraz psycholog specjalizujący się w chorobach jelit. Spotkania grup wsparcia odbywają się stacjonarnie i online dwa razy w miesiącu.

Poza spotkaniami grupy wsparcia rodziny mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji z psychologami. Planowana jest także organizacja dwóch wydarzeń: warsztatów kulinarnych oraz gry terenowej w Gdańsku. Projekt „Grupa wsparcia dla dzieci z nieswoistymi zapaleniami jelit i ich rodzin” współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.Jego realizacja rozpoczęła się czerwcu i potrwa do końca grudnia br.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!